[POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
nff
Posty: 254
Rejestracja: śr mar 13, 2013 3:29 pm
Lokalizacja: Poznań

[POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: nff »

Jeden z Poznańskich sklepów zoologicznych (który - info na priw) zostaje zlikwidowany, więc pozbywają się zwierzaków ZA DARMO, co stanowi nie lada gratkę dla terrarystów,
z aktualnych informacji wynika, że DT pilnie poszukują już tylko dwa podstarzałe szczury i kilka koszatniczek
Jeżeli ktokolwiek zaoferuje DT, a nie posiada klatki, mogę pożyczyć
wszelkie niezbędne artykuły - typu karmy i żwirek zapewnia Fundacja Animal Security, która się sprawą zajmuje

MAMY CZAS DO PONIEDZIAŁKU!
moi ukochani: Misiu, Najmniejszy, Mały, Gruby, Czarny & Puchaty
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: MichalKonstanty »

jakie jest zainteresowanie tą sprawą? ktoś zgłosił się po te ogony ze sklepu?
Obrazek
Awatar użytkownika
nff
Posty: 254
Rejestracja: śr mar 13, 2013 3:29 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: nff »

Maszka dyskutuje na temat DT z rodziną.

Byłam dzisiaj na zwiadach, aktualny stan sklepu wynosił:
1 króliczek
1 mysz kolczasta
3 koszatniczki
1 chomik dżungarski
1 myszoskoczek
co najmniej 7 myszy (samce w osobnych klitkach)
3 szczurze maluszki, na moje oko maksymalnie 3 tygodniowe, czarne kaptury standardy
na tyłach na pewno 1 dorosła samiczka standardowy czarny kapturek,
PARA trzymana RAZEM (według ekspedientki szczurzyca jest za stara na mioty i już dawno żadnego nie miała ::) ) według obsługi szczury te są bardzo stare "niewiele im zostało" , z oddali wyglądały mi na jakieś potargane wyjaśniałe haszczaki, DO ODDANIA RAZEM, pani ekspedientka była bardzo przeciwna ich rozdzielaniu, mimo, że nie są kastrowani, także w razie odebrania trzeba brać dwójkę

Jeden ze szczurzych maluszków ma 100% DS, jutro zostanie odebrany - samczyk
wiem, że Fundacja ma jakieś DT dla tych zwierząt i czekają na odebranie, nie wiem jednak czy wszystkie.
Nie wiem też czy na tyłach są jeszcze jakieś zwierzęta.

Nie mniej - DT NADAL PILNIE POTRZEBNE
ja niestety klatki aktualnie pożyczyć nie mogę - pojechała dla koszy

Rozmawiałam z obsługą na temat terrarystów i ich zainteresowania tematem, sklep oficjalnie nie ogłasza, że zwierzęta są za darmo, by nie kusić tych, którzy brzuszki węży chcą napełnić, także trzeba podejść do sprawy delikatnie i dyskretnie.

dodatkowo w sklepie są promocje 40-50% na karmy (mają też VL, ale większość to karmy marnej jakości) i akcesoria, chociaż niewiele już zostało

SKLEP ZOSTAJE ZAMKNIĘTY W OKOLICACH WTORKU!
moi ukochani: Misiu, Najmniejszy, Mały, Gruby, Czarny & Puchaty
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: ol. »

Wiadomo w jakim wieku jest mniej więcej dorosła samiczka kapturek ? Jeśli nie, z kim się w tej sprawie kontaktować ?
Jeśli nie jest w wieku zbyt podeszłym na kastrację, byłabym zainteresowana adopcją.
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: Maszka »

Mogę zgarnąć szczury które zostały bez DT, lepiej mniej niż więcej. Ale jakoś się pomieścimy w razie potrzeby (chyba, mam wolną szynszylówkę, króliczówkę i małe klatki).

Nff., proszę o więcej info na PW, z kim mam się kontaktować, gdzie odebrać (z kimś?). Mogę albo jutro, albo w poniedziałek po 17. I ile szczurów, ile transporterów mam ogarnąć, czy są zdrowe.
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: Starsza Pani »

ol. pisze:Wiadomo w jakim wieku jest mniej więcej dorosła samiczka kapturek ? Jeśli nie, z kim się w tej sprawie kontaktować ?
Jeśli nie jest w wieku zbyt podeszłym na kastrację, byłabym zainteresowana adopcją.
A jak będzie w zbyt podeszłym wieku / kiepskim stanie, to ja bym wzięła. Do weta mam blisko.
Znajdzie się dla niej DT w Poznaniu czy szukać? Chłopaka od niej ma kto wziąć?
Awatar użytkownika
nff
Posty: 254
Rejestracja: śr mar 13, 2013 3:29 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: nff »

Dorosłe samice są dwie, ta która przebywa z samcem jest raczej już babcią, wyjaśniałym husky; czarny kapturek jest młodsza na pewno, dokładnego wieku niestety nikt mi nie podał.

Starsza Pani wysłałam Ci odpowiedź na allo.

ol. ciężko uzyskać tego typu informacje od obsługi, tyczy się to niestety również faktycznego stanu zdrowia.

Maszka DT szukają na pewno 2 maluszki (dzieciaki nierozdzielone płcią, ale to jeszcze naprawdę mikrusy, jednak należy jak najszybciej sprawę ogarnąć) i samiec mieszkający z samicą - w tym przypadku najlepiej zabrać ich dzisiaj, bo mamy transport do Warszawy samiczki dla Starszej Pani oraz myszy kolczastej dla Cergiiz (jesteście wspaniałe!)

Sklep jest czynny dzisiaj od 10tej, transport wyjeżdża o 17tej, tyle, że ja nie wiem, czy uda mi się pojechać do tego sklepu, bo mam uczelnię pół dnia, więc najlepiej gdyby ktoś odebrał całą zgraję jak najwcześniej i przetrzymał kilka godzin.

wysyłam mój numer na pw, proszę pisać/dzwonić, bo będę na zajęciach bez dostępu do sieci.
moi ukochani: Misiu, Najmniejszy, Mały, Gruby, Czarny & Puchaty
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: Starsza Pani »

nff, do wawy jedzie również samiczka dla ol. - tu będzie sterylizowana. Więc zapakuj ją również. Jeśli znajdziecie DT w Wawie dla starszego chłopaka, to do weta też go mogę wziąć.
Proszę o info smsem , gdzie i o której przyjeżdża szczurzy transport - jeśli dziś po 19.30, dziewczynę swoją i ol. mogę odebrać z dworca (mam nadzieję że centralnego). i o kontakt do przewoźnika.
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: Maszka »

Dwie starsze samice jadą do Warszawy do SP. 3 maluszki są u mnie, dwie samiczki wciąż do adopcji - po odkarmieniu. Dorosły samiec około 1,5 roku - przepiękny husky - u mnie też na DT.

4 myszy kolczaste jadą do Wawy na DT.

W sklepie pozostały:
dużo myszy (około 30-40) w tym dwa mioty, samiec bez uszu, samica z niedowładem tylnych kończyn.

Piękny biały królik oraz piękny biały chomik z czarnymi oczkami.

Sytuacja 3 koszy jest niepewna, jej nie ogarniam.

Czas mamy do wtorku. Czy są osoby w Pń które są w stanie zapewnić DT? Albo chociaż tymczasowe DT do czasu znalezienia innego DT/transportu do DT? Cokolwiek? Wykombinujemy klatki, opiekę med., karmę, ściółkę -wszystko czego brakuje. Potrzebujemy tylko chętnych osób z odrobiną czasu!

Potrzeba Tymczasowego DT dla 4 myszy (samice i 1 samiec bez uszu), pojadą do klimejszyn najbliższym transportem! potrzeba klatek/dun.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: klimejszyn »

gdyby ktoś z Krakowa mógł dać DT myszkom - mogę pożyczyć dużą samlę, ewentualnie oddać, jeśli myszki zostalyby na DS.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: Maszka »

myszki - 3 samice, samica z niedowładem i samiec bez uszu jadą do klim :-*
Potrzeba dla nich TDT, w weekend jest transport do Krakowa.

Kto da szansę reszcie?
Awatar użytkownika
marmik
Posty: 40
Rejestracja: pn sie 05, 2013 4:42 pm
Lokalizacja: Poznań/Katowice

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: marmik »

Mogę dać tymczasowy DT jakiemuś zwierzakowi, tylko że nie mam wolnej klatki.
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: Maszka »

Marmik, jesteś w stanie przetrzymać myszy przez tydzień, jeśli załatwimy klatki?
raczek1653
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 19, 2012 8:32 pm

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: raczek1653 »

Witam
Mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim więc nie jest daleko z Poznania. Prowadzę dom tymczasowy dla http://swinkimorskie.eu/ oraz dla http://koszatniczka.org/portal.php. Mam u siebie i prosiaczki i koszatniczki, jeżeli jest potrzeba zapewnienia DT dla jakiegoś gryzonia chętnie pomogę. Mogę też dać DS dla myszek. Bardzo proszę pisać w tej sprawie na PW, rzadko tu zaglądam.
Awatar użytkownika
marmik
Posty: 40
Rejestracja: pn sie 05, 2013 4:42 pm
Lokalizacja: Poznań/Katowice

Re: [POZNAŃ] LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO PILNE

Post autor: marmik »

Mówisz o tych 30-40 myszkach czy tych co jadą do Krakowa? A co z królikiem i chomikiem?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”