6 ogonków ...

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

6 ogonków ...

Post autor: Anna_Ch »

Nie myślałam że nadejdzie taki moment ale życie bywa przewrotne.
Z przyczyn OSOBISTYCH jestem zmuszona znaleźć dom dla moich sześciu ogonów.
Są to samce, pochodzą z dwóch miotów, tzn. dwa szczury mają około cztery miesiące a cztery szczuty mają około trzy miesiące.
Od początku mieszkają razem, co do zachowania opiszę po krótce każdego z nich a potem wstawię zdjęcie.
George - ze starszego miotu. Jako jedyny z całego stada wykazuje przywódcze zachowania. Nie można nazwać tego agresją ale dominacja wobec pozostałych jest już zauważalna, reaguje na imie, przychodzi na zawołanie jednak jest indywidualistą i suma sumarum robi po swojemu. Da się głaskać jak ma na to ochotę jak nie to podskakuje i ucieka.
Grafit - ze starszego miotu. Zdystansowany i ostrożny. Jak "na siłe" się go przełamie że nasza ręka nie robi krzywdy przychodzi bez problemu :) jednak potrzebuje takiej motywacji ze strony właściciela, bardzo łagodny do reszty, nie wykazuje żadnej agresji, lubi się wspinać i skakać, śliczne umaszczenie grafitowe z białymi skarpetkami.
Borys - jako jedyny z czerwonymi oczami. Zakupiłam go "kichającego" okazało się to zapaleniem płuc, leczony w warszawskim Ogonku, wyleczony. Przytulanka którą można połozyć sobie na kolanach, pod bluzą i będzie się wił jak wąż ( potrafi zrobić kupke jako jedyny ze stada na właściciela ), Bardzo łagodny i uległy oraz leniwy. Ogromny żarłok, zdarza się ze potrafi zasnąć podczas jedzenia w misce :) lubi spać, potrzebuje najwięcej snu ze wszystkich.
Kuba - najmniejszy ze stada mimo dobrego apetyty. Bez wątpienia największa przytulanka. Wypuszczony na wybieg pierwsze kroki kieruje na moje kolana, chodzi, przechodzi, tuli się, chce bawić i zaczepia. Przeszedł zapalenie prawego ucha, wyleczone bardzo szybko również w warszawskim Ogonku. Bardzo kompromisowy co widać w zachowaniu wobec pozostałych szczurów. Nie da sie nie lubić. Reaguje na imię i przychodzi na zawołanie. Szybko uczy się łatwych komend i sztuczek. ( przekupstwem smakołykiem )
Maks - bardzo sprytny szczurek, udaje że go nie ma jak pora wracać do klatki, nadwymiar sprawny fizycznie, nie agresywny. Na imie nie reaguje ale przychodzi na drapanie w podłogę, uwaga lubi się chować !
Żaba - Bardzo uległy szczur, podporządkował go sobie dominujący George przez co Żaba zrobił się lekko płochliwy i chętnie szuka poczucia bezpieczeństwa, lubi być głaskany i mizany.

Do szczurów dołączam klatkę której zdjęcia wstawiam. Dołączam zestawy polarkowych mebelków. Połowa z nich jeszcze nie zdążyła być w ogóle użyta. Łącznie jest 22-25 elementów ( muszę sprawdzić bo pogryzionych nie dam ).
Do klatki dołączam półeczki, drabinkę, własnoręcznie zrobioną drabinkę do wyjścia, kuwety dwie, trzy poidła, miski, spory zapas karmy szczurzej Multi Fil i woreczek kociej, kolby, smakołyki, żwirek do kuwety, sprawy zabijający zapachy do kuwety. Klatka jest w stanie idealnym, ma niecałe pół roku.
Co do moich oczekiwań względem właściciela.
Nie oddam szczurów bardzo młodej osobie, nie oddam osobie która wczesniej szczurów nie miała. Wolałabym aby był to ktoś z Warszawy kto da mi możliwość aby je odwiedzić raz na jakiś czas. Oczekuję stałej informacji o rozwoju i zdrowiu ogonków, zaznaczam że w sytuacji awaryjnej kiedy ktoś będzie musiał zrezygnować z opieki SZCZURY WRACAJĄ DO MNIE !
Szukam kogoś kto poświęci im dużo czasu, kogoś kto da im to czego mi teraz brakuje - CZAS !
Szczury bardzo chętnie jedzą karmę, surowe warzywa : marchewkę, ogórka, brokuły, uwielbiają rózne rodzaje sałat, z owoców jabłka, gruszki banany, czasami im susze lekko wazywa i owoce które też lubią. Od czasu do czasu dostają suchy ciemny chlebek lub bułkę z ziarnami. Podaję im obiadki gerbera czasami też lubią,gotowanego kurczaka lub indyka. ogólnie jedzą wszystko co im sie sa jednak nie wykraczam poza to co napisałam ( nie licząc mikroskopijnych ilości smakołyków ;) ) Piją z poidełka ale potrafią też z miseczki, dają sobie myć ogonki, ogólnie są bardzo cierpliwe nie zdazyła się sytuacja w której chciałyby ugryźć. Jedyny problem jest jak pora wracać do klatki, uciekają są sprytne i świetnie działają w grupie.
Jesli chodzi o względy finansowe, cokolwiek by się nie działo, jakiejkolwiek pomocy weterynarza by nie potrzebowały służę swoją pomocą.
Jestem w stanie zagwarantować ich transport do nowego domu tak samo życze sobie sprawdzić warunki w jakich będą miały żyć.
Nie ma możliwośći rozdzielenia stada, muszą iść razem do nowego domu.
Jeśli znajdzie się odpowiedna osoba z bólem serca je oddam, proszę o dokładny opis siebie, warunków...
Daję naprawdę dużo, koszt klatki z dodatkami jaki daje ZA DARMO to około 2 000zł ( sama klatka kosztowała 1100zł )
Zamieszczam zdjęcia.
Nie krytykujcie mnie proszę że je oddaje ....

Wklejam zdjęcia :
Klatka ( istnieje możliwość konfiguracji ułożenia półek )
Obrazek
Obrazek

Kuba :
Obrazek

Kuba i Maks :
Obrazek

Maks :
Obrazek
Maks :
Obrazek

Żaba :
Obrazek
Żaba i Borys :
Obrazek

George :
Obrazek
Grafit :
Obrazek
Obrazek
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 6 ogonków ...

Post autor: Anna_Ch »

Jeszcze Borys mi umknął :
Oto on
Obrazek
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 6 ogonków ...

Post autor: Anna_Ch »

Mam jeszcze transporter ale zostaje mi jeszcze jeden szczur staruszek i może mi być jeszcze potrzebny. Jednak kiedy już będę mogła to transporter też oddam.
Dodatkowo dwa drewniane domki, duże.
legowisko z siana kupione taka ala norka
koszyczki w klatce
półki obite folią żeby nie śmierdziały
łopatka to kuwety
myjka do półek ręczna
sama nie wiem co jeszcze mi się przypomni ...
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: 6 ogonków ...

Post autor: Nietoperrr... »

O matko...Ale że jak,tak nagle?? ???
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 6 ogonków ...

Post autor: Anna_Ch »

Proszę Cię nic nie mów nawet :(
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: 6 ogonków ...

Post autor: Sabathani »

Szkoda, że oddajesz je tylko w "full serwisie" :P. Myślę nad jeszcze jednym maksymalnie dwoma ogonkami do mojego "cztero-szczurzego" stadka. Jakbyś jednak zdecydowała, że nie koniecznie oddasz je wszystkie do jednego domu, to pisz. Porozmawiam wtedy z resztą domowników i zobaczy się, czy aby na pewno pozwalać sobie na kolejne ogonki (problemem nie jest kwestia finansowa/materialna,czy czas bo tego jest mnóstwo tylko dobre samopoczucie mojego stadka).

Chłopaki są prześliczne. Kuba i Maks wyglądają prawie, jak kropelka w kropelkę co do moich Diablo i Miko :)
Bardzo mi przykro, domyślam się co czujesz.
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 6 ogonków ...

Post autor: Anna_Ch »

podbijam temat....
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Re: 6 ogonków ...

Post autor: devlish »

Obawiam się, że możesz nie znaleźć osoby, która przygarnie Ci 6 ogonów na raz :( Powodzenia!
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: 6 ogonków ...

Post autor: yss »

Moja koleżanka szuka młodych samczyków, mogłaby wziąć 2 z twojego stada, transport z Warszawy byłby najwcześniej w piątek lub sobotę. Raczej łagodnych niż trudnych, bo to początek zaszczurzenia :P Kontakt z nią w razie czego ja tylko szukam po ogłoszeniach i będę pomagać merytorycznie (klatka, karma itp) :)

Daj znać na pw czy rozważysz propozycję moją i Sabathani, ok?

Powiem szczerze: na twoim miejscu zdecydowałabym się na rozdzielenie stada, 6 chłopaków to naprawdę duże stado, nawet jeśli dodajesz śliczną klatkę; ludzie w większości mają już jakieś szczurasy, powiedzmy dwa - do tego 6 i mamy 8 sztuk :) O tyle więcej karmy, sprzątania, wycieczek do weta w swoim czasie - dlatego to jest problem. Szczury doskonale sobie poradzą po oddzieleniu od stada, jeżeli będą miały towarzystwo. Oddawaj parami, a szybciej znajdą domy, oddawane w pakiecie mogą czekać i czekać - no i rosnąć - potem zdecydujesz się rozdzielić a one będą po tym czasie jeszcze bardziej zżyte....
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
falabella
Posty: 327
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:23 pm
Numer GG: 7877549
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: 6 ogonków ...

Post autor: falabella »

A klatkę możesz sprzedać po oddaniu parami i jak nie zależy Ci na kasie to np. wpłacić do vivy. Dużo ludzi było zainteresowanych jak wstawiałam na fejsie zdjęcia swojej.
Ogonki: Kropek, Brat Kropka, Abu, Harry of Zirrael, Eyjafjallajökull
Za TM: Piotrek [*] Koksu [*] Bartek [*] Mariusz [*], Mariusz [*], Mkbewe [*], Dyzio [*].
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 6 ogonków ...

Post autor: Anna_Ch »

Pojawiła się osoba która chciałaby wszystkie przygarnąć, do jutra wieczór podejme decyzje.
Jeśli się z nią nie dogadam to zdecyduje się oddać je parami, napiszcie które byście chciały.
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: 6 ogonków ...

Post autor: Sabathani »

Ja już napisałam na PW. Na razie chłopców nie rezerwuje :) Więc pierwszeństwo mają Ci, którzy są na 100% pewni.
Jeśli nic nie wyjdzie z tego układu, o którym wspomniałaś i w poniedziałek będą jeszcze chłopaki wolne i nie zarezerwowane, a ja będe mieć 100% pewność że mogę je wszystkie umieścić w dużej klatce, to wtedy jeśli jesteś gdzieś z Warszawy, to możemy się spotkać. W końcu szczura nie wybiera się odnośnie koloru, tylko szuka się kolejnego przyjaciela :)
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 6 ogonków ...

Post autor: Anna_Ch »

Z racji zainteresowania tematem i wielu pytań na PW proponuję dla dobra szczurków następujące pary :
( z obserwacji wnioskuję, że takie właśnie "połączenia" dogadują się najlepiej )
Borys - Maks ( dwa leniuszki które lubią kontakt z człowiekiem, zero jakiejkolwiek agresji, Borys nie korzysta z kuwety Maks tak )
Kuba - Żaba ( przesłodkie przylepy które bardzo szybko się uczą i uwielbiają kontakt z człowiekiem, ładnie korzystają z kuwety )
George - Grafit ( to dwójka starszych o 4 tygodnie od reszty, zdecydowanie odważniejszych i pewnych siebie szczurków, ładnie korzystają z kuwety )
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 6 ogonków ...

Post autor: Anna_Ch »

Dwa szczurasy jutro trafią do nowego domku, reszta czeka :)
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 6 ogonków ...

Post autor: Anna_Ch »

Borys i Maks jadą dziś do Sabathani, szukamy domku dla pozostałych ...

George i Grafit - Odnajdą się w każdym towarzystwie, potrafią być troskliwe i godzinami iskać inne szczurki jak i pokazać swoją samodzielność. Nie ma między nimi przejawów agresji, Grafit ten spokojniejszy i cierpliwy, George wszędzie go pełno ...
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”