SZCZECIN - szukam dwójki do adopcji!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
tuni
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 5:10 am
Lokalizacja: Szczecin

SZCZECIN - szukam dwójki do adopcji!

Post autor: tuni »

Witajcie :) zamierzam dopiero dołączyć do grona zaszczurzonych, a więc szukam pierwszych podopiecznych.

Parę słów o mnie:
- wcześniej nie miałam szczurów, lecz sporo o nich poczytałam (internet, książki) i przynajmniej w teorii mam już jakieś pojęcie, jeśli można tak to nazwać. W sensie, wiem jak nie zrobić im krzywdy złymi warunkami. Nigdy nie miałam tych zwierzątek, więc ciężko powiedzieć, że wiele o nich wiem.
- ogólnie od zawsze interesuję się zwierzętami, moja praca polega na kontakcie z nimi (konie), od zawsze posiadałam czworonogi w domu i starałam się im zapewnić jak najlepsze życie - zwierzęta to dla mnie nie zabawki. Uważam się za odpowiedzialną osobę, zgodnie z zasadą jesteś na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś ;)
- jestem pełnoletnia. Wszyscy domownicy zgodzili się na szczury i też lubią zwierzęta.
- w obecnym mieszkaniu nie mam innych zwierzaków.
- nie planuję żadnego rozmnażania ani uczynienia z ogonków reproduktorów, jestem wielką przeciwniczką pseudohodowli i ludzkiej bezmyślności.
- dla ogonków zamówiona jest ta klatka, będzie u mnie za kilka dni.
- co do karm, zdam się na te lepsze (Versele Laga, Beaphar) plus warzywa, owoce, czasem jakieś smakołyki.
- mam dość mały pokój i łatwo go "stuningować" na bezpieczny do biegania (dwa kable na krzyż, łóżko za które mogłoby wejść). Sam kontakt ze szczurami to główny powód chęci ich posiadania, uwielbiam bawić się ze zwierzętami, głaskać je, tulić, wychowywać. W klatce byłyby głównie pod moją nieobecność.
- do weterynarza ze zwierzakami od lat chodzę do gabinetu na ul. Goleniowską w Szczecinie, zawsze byłam zadowolona i z tego co tu wyczytałam, również jest polecany jeśli chodzi o ogonki.
- w czasie wyjazdów szczurkami może się zająć mój brat lub przyjaciółka (odpowiedzialne, kochające zwierzęta osoby).
- jeśli obecny właściciel chce, mogę bez problemu informować o szczuraskach co jakiś czas, wysyłać zdjęcia itd. ;) jak komuś zależałoby na wizycie przedadopcyjnej, to nie ma sprawy. Umowę też oczywiście mogę podpisać.

Teraz kwestia samych maluchów - interesują mnie parki tej samej płci, najlepiej rodzeństwo i młode. Co do płci, chyba wolę samce. Nie mam preferencji co do umaszczenia, byleby dało się je odróżnić :) mieszkam w Szczecinie.
Wyposażenie skompletuję w tym tygodniu.
Uprzedzając pytania - przeglądałam ogłoszenia z regionu, ale są już nieaktualne.

Będę wdzięczna za odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: SZCZECIN - szukam dwójki do adopcji!

Post autor: Wilczek777 »

http://olx.pl/oferta/oddam-dwa-szczurki ... 23a143efa3
Tak zupełnie na szybko ;)

Szczecin jest rejonem dosyć ubogim w ogoniaste dlatego polecam rozglądać się za szczurkami na forach (tu i alloszczur) i oczywiście na facebooku (grupy, Szczurze Adopcje). Można znaleźć rożne ogonki, w dowolnym wieku... z takich ogłoszeń można wybrać takie gdzie możliwy jest transport grzecznościowy, blablacarem itp.
Ja korzystając z grzeczności forumowiczów i raz z blablacar ściągnęłam szczurki z Krakowa, Warszawy a nawet z Pragi (Czechy).

Powodzenia!
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: SZCZECIN - szukam dwójki do adopcji!

Post autor: smeg »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=45095 - tu są maluchy ze Szczecina ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: SZCZECIN - szukam dwójki do adopcji!

Post autor: yss »

smeg, tam taka kolejka się zrobiła, że może być trudno, sama w niej stoję ;)
ale
rzeczywiście można wziąć rodzeństwo z innego miasta z transportem, to bardzo dobrze funkcjonuje :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
tuni
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 5:10 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: SZCZECIN - szukam dwójki do adopcji!

Post autor: tuni »

http://olx.pl/oferta/oddam-dwa-szczurki ... 23a143efa3
Tak zupełnie na szybko ;)
To już nieaktualne, pisałam do tej pani.
Co do drugiej, taka kolejka że już chyba wszystkie zaklepane ;)

I tak nieważne, znalazły się dla mnie ogonki, okazało się, że kumpela ma do oddania 1,5 miesięczne szczuraski i wybiorę któreś z nich ;) można zamknąć.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: SZCZECIN - szukam dwójki do adopcji!

Post autor: yss »

Tuni, to może mogłaby zamieścić tu ogłoszenie, to bardzo pomaga w szukaniu dobrego domu dla ogonków :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
tuni
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 5:10 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: SZCZECIN - szukam dwójki do adopcji!

Post autor: tuni »

Zaproponuję jej ;)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: SZCZECIN - szukam dwójki do adopcji!

Post autor: smeg »

https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcj ... 4091495372 - tutaj są bardzo potrzebujące szczurki spod Stargardu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: SZCZECIN - szukam dwójki do adopcji!

Post autor: yss »

tuni, będę mieć maluchy do adopcji na tymczasie :) jutro powinnam je odebrać, pisz pw w razie czego :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”