ŁÓDŹ / oddam samczyki po przejściach ;(

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Marlena1988Nyk
Posty: 21
Rejestracja: czw lut 11, 2016 4:53 pm

ŁÓDŹ / oddam samczyki po przejściach ;(

Post autor: Marlena1988Nyk »

Witam, jestem nowa na forum, nazywam się Marlena.
Może zacznę od początku...
Otóż chciałam ostatnio przygarnąć kilka samiczek - 2 może 4.
Z powodu że odeszły moje 4 najstarsze samice (nie naraz oczywiście), nie interesowało mnie nic za bardzo tylko żeby je uszczęśliwić, na olx, wyhaczyłam pana który napisał po prostu że odda szczury i tyle, ale podał telefon no i był z Łodzi więc pomyślałam że zadzwonię i zapytam.
Okazało się że ma dziewczynki, w związku z czym umówiłam się z nim po odbiór. Okazało się że szczurki są trzymane w brudzie, w komórce, bez jedzenia i bez picia ;(
Wzięłam wstępnie dwie, ale może dlatego że byłam w szoku przez to co zobaczyłam, no i byłam z dziećmi, które szalały na widok tych pyszczków ;)
No ale do rzeczy, następnego dnia wzięłam jeszcze 5 dziewczynek i 2 chłopców
Następnego dnia naciągnęłam typa żeby mi przywiózł pozostałe tzn 7 samców.
No i masz babo placek, dziewczynki wpuściłam do moich dziewczynek, czego nie mogłam zrobić z chłopcami, w związku z czym siedzą bidulki w takiej nie za dużej klatce. Roboty co nie powiem przy nich.
Dziewczynki na razie niech tam sobie będą, ale chłopców postanowiłam oddać w dobre ręce.

SPIS SZCZURKÓW:
01. Szary Duży Samiec Dambo o czarnych oczach, trochę pogryziony, bo nie toleruje pozostałych, uważam że powinien być sam

02. Malutki Biały Samczyk, chyba Dambo (nie jestem pewna) o czerwonych oczach, pomylony wcześniej z samiczką, czym mam nadzieję nie narobił mi tragedii, ponieważ został wpuszczony do samic. Nie jest agresywny, nie gryzie ani ludzi, ani innych szczurków i myślę że może mieć około 6-7 tygodni, ale specem nie jestem mogę się mylić i może mieć nawet jakieś 2 miesiące.

03. Rudy Spory samiec , być może Dambo Rex (nie jestem pewna) o czerwonych oczach, nie wygląda na agresywnego do innych szczurów, ale jeśli chodzi o ludzi to nie mam pojęcia

04. Biały Dorosły Samczyk Dambo o czarnych oczach, raczej nie dominant, spokojny z potarganą sierścią (niektóre są takie nietypowe), brak agresji do pozostałych szczurów.

05. Biało-Czarny Samczyk o czarnych oczach, zaczepny do innych szczurków, zwłaszcza tych agresywnych i dominujących,

06. Czarny Samczyk o czarnych oczach, Dumbo, brak agresji, zarówno do szczurów, jak i do ludzi

07. Czarny Samczyk o czarnych oczach, Dumbo, brak agresji, zarówno do szczurów, jak i do ludzi

08. Czarny Samczyk o czarnych oczach, Dumbo, brak agresji, zarówno do szczurów, jak i do ludzi

09. Czarny Samczyk o czarnych oczach, Dumbo, brak agresji, zarówno do szczurów, jak i do ludzi

WSZYSTKIE POWYŻSZE SZCZURKI SĄ WYSTRASZONE I TO BARDZO, BĘDZIE POTRZEBNA IM CIERPLIWOŚĆ I BARDZO KOCHAJĄCY DOM.

ps. Będę na bieżąco uzupełniała informacje, pozdrawiam
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ŁÓDŹ / oddam samczyki po przejściach ;(

Post autor: olgapsiara »

Wszystkie samiczki sobie zostawisz? :)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Marlena1988Nyk
Posty: 21
Rejestracja: czw lut 11, 2016 4:53 pm

Re: ŁÓDŹ / oddam samczyki po przejściach ;(

Post autor: Marlena1988Nyk »

olgapsiara pisze:Wszystkie samiczki sobie zostawisz? :)
Jeszcze nie wiem, chyba nie bo z tymi nowymi mam ich obecnie 11, ale koleżanka chce wziąż jedną do siebie to zostanie 10, to już tak znośnie, miałam już na raz 9
RudaWilczyca
Posty: 54
Rejestracja: wt lut 02, 2016 12:12 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ŁÓDŹ / oddam samczyki po przejściach ;(

Post autor: RudaWilczyca »

Wow! Najpierw GRATULACJE! Domyślam się, że nie było łatwo podjąć się zabrania tych wszystkich szczurków, ale dobrze postąpiłaś.
Polecam dodać zdjęcia chłopaków, jestem pewna że wtedy szybciej znajdą domki. Ja sama zobaczę jak się sytuacja rozwinie, pomyślę, przegadam z TŻtem. Jeśli uda mi się wylicytować Casitę to może wzięłabym od ciebie tego małego szkraba białego, brzmi przesłodko :3
Marlena1988Nyk
Posty: 21
Rejestracja: czw lut 11, 2016 4:53 pm

Re: ŁÓDŹ / oddam samczyki po przejściach ;(

Post autor: Marlena1988Nyk »

Zdjęcia chętnie wstawię, jak tylko dojdę do tego jak, oj było trudno, ale nie mogłam przestać myśleć o tych biedakach, zwłaszcza że będąc tam dwa dni pod rząd, ani razu nie miały wody. ;/
Wczoraj samice od rana nic nie robiły tylko jadły i piły przez cały dzień, od razu widać że były wygłodniałe, chętnie go oddam, ale przed zabraniem radzę jeszcze raz się upewnić że to samczyk, ja nie wiem w jakim dokładnie jest wieku, facet też nie wiedział, a ja odmierzyłam go linijką w milimetrach, dlatego podejrzewam że musi być samczykiem, poza tym na drugi dzień nagle wyszły jej jajeczka ;/ ;p
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ŁÓDŹ / oddam samczyki po przejściach ;(

Post autor: olgapsiara »

Ja bym wzięła może samiczke, ale to taką rok+
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Marlena1988Nyk
Posty: 21
Rejestracja: czw lut 11, 2016 4:53 pm

Re: ŁÓDŹ / oddam samczyki po przejściach ;(

Post autor: Marlena1988Nyk »

olgapsiara pisze:Ja bym wzięła może samiczke, ale to taką rok+
Jeśli rzeczywiście będą chętni na samiczki to mogę kilka oddać, one wszystkie według pana, mają około roku, 5 z mojej strony było nieplanowanych, nie są agresywne, dwie zostają dla mnie, na górze źle napisałam mam 12 samiczek teraz, pomyłka przy obliczeniach ;p
Dla siebie zostawiam srebrną największą Dumbo, i samiczkę która ma odgryziony ogonek, bidulka. Reszta, jak kto chce, jeszcze się nie przywiązałam imion nie nadałam :)

Najbardziej zależy mi na samczykach, Najlepiej tak żeby nie były same w przyszłych domkach, maluszek wiadomo, że się przyzwyczai, jak to dzieci, do obcych, ale te starsze samczyki to już trzeba tak sparować żeby były najlepiej razem w dobranych parkach, wiem tylko że jeśli ktoś chce starego wielkiego szarego szczurka Dumbo, to proszę się zgłaszać, to jest staruszek podobno, ale nie lubi bardzo żadnego innego szczura, myślę że samice by polubił, ale nie polecam, a na kastrację już się raczej nie nadaje, przydałby mu się dom, gdzie przyzwyczai się bardzo do człowieka, tak żeby spędzał z tym człowiekiem jak najwięcej czasu, jest bardzo bardzo osamotniony, i sfrustrowany i zestresowany.
Marlena1988Nyk
Posty: 21
Rejestracja: czw lut 11, 2016 4:53 pm

Re: ŁÓDŹ / oddam samczyki po przejściach ;(

Post autor: Marlena1988Nyk »

olgapsiara pisze:Ja bym wzięła może samiczke, ale to taką rok+
Jeśli ktoś chętny na poważnie pisać na priv, albo na mój tel, tylko sms, bo nie mam czasu rozmawiać.
MÓJ NUMER: 606 854 546
PS. staram się jak najszybciej zrobić zdjęcia i wstawić
Marlena1988Nyk
Posty: 21
Rejestracja: czw lut 11, 2016 4:53 pm

Re: ŁÓDŹ / oddam samczyki po przejściach ;(

Post autor: Marlena1988Nyk »

SZARY SZCZUREK DUMBO O KTÓRYM PISAŁAM WCZEŚNIEJ:

Obrazek
Marlena1988Nyk
Posty: 21
Rejestracja: czw lut 11, 2016 4:53 pm

Re: ŁÓDŹ / oddam samczyki po przejściach ;(

Post autor: Marlena1988Nyk »

Witam!
Rudy i Czarny Samiec jest zaklepany do oddania w poniedziałek
POZDRAWIAM
Marlena1988Nyk
Posty: 21
Rejestracja: czw lut 11, 2016 4:53 pm

Re: ŁÓDŹ / oddam samczyki po przejściach ;(

Post autor: Marlena1988Nyk »

Witam, przepraszam was ale nie wstawiłam reszty zdjęć, bo jestem strasznie chora i bezsiły ;/ Jak tylko troszeczkę mi przejdzie od razu wstawiam. Pozdrawiam
Marlena1988Nyk
Posty: 21
Rejestracja: czw lut 11, 2016 4:53 pm

Re: ŁÓDŹ / oddam samczyki po przejściach ;(

Post autor: Marlena1988Nyk »

Witam, czuję się nieco lepiej :) Szary szczurek został dziś wykąpany i przyznam że wygląda dużo lepiej no i nie śmierdzi tak jak śmierdział. Wykąpałam go w szamponie przeciw pchłom i innym insektom, nawet się nie wyrywał tylko z początku piszczał i robił kupki, ale jak się połapał jaka to przyjemność to ani nie uciekał ani nie piszczał, myślę że poczuł się lepiej, jak zmyłam z niego mocz i kupę :) ;p Wcześniej ciągle się drapał :D

Jeszcze dziś lub jutro dostanę klatkę (podobno) to zostaną wykąpane szczurki do wydania w poniedziałek i oddzielone od reszty...

Każdy szczurek przed pójściem do nowego domku zostanie tak wykąpany, w końcu pierwsze wrażenie liczy się najbardziej :) ;p pozdrawiam

Ps. zdjęcia dzisiaj będę wklejała.
Marlena1988Nyk
Posty: 21
Rejestracja: czw lut 11, 2016 4:53 pm

Re: ŁÓDŹ / oddam samczyki po przejściach ;(

Post autor: Marlena1988Nyk »

MAŁY BIAŁY SAMCZYK DUMBO

Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: ŁÓDŹ / oddam samczyki po przejściach ;(

Post autor: unipaks »

Weterynarze dla dobra tych zwierząt rzadko zalecają kąpanie szczura, zazwyczaj z istotnych powodów (grzybica itp) i we właściwym przepisanym środku, bo nie każdy służący psom/kotom jest dobry dla naszych ogonów :)
Tak naprawdę nawet, gdy szczur jest przesiąknięty moczem, zażółcony i brudny, to wystarczy przemyć jego sierść mokrą chusteczką/wacikiem kosmetycznym. Miały warunki jakie miały, teraz utrzymywanie klatki szczurków w czystości pozwoli im na zachowanie ładnego, pachnącego futerka, bez konieczności kąpieli. :)
Mam nadzieję, że wszystkie znajdą dobre domy; a Ciebie serdecznie pozdrawiam! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Marlena1988Nyk
Posty: 21
Rejestracja: czw lut 11, 2016 4:53 pm

Re: ŁÓDŹ / oddam samczyki po przejściach ;(

Post autor: Marlena1988Nyk »

No nie wiem, strasznie śmierdzą. I widać że im również to dokucza, poza tym byłam już kiedyś ze szczurkiem u weterynarza który polecił kąpiel w tym szamponie. Trudno powiedzieć. Ale to w takim razie w poniedziałek podejdę i zapytam, zabiorę ze sobą szczurki. Dzięki za radę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”