maluszki lilo juz sa! :D

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: knautia »

no więc połączyłam :roll:
ale nie wiem, jak to się skończy :?
mała oczywiście pozostawiona sam na sam z moimi "starymi" natychmiast przeszła do ataku :twisted: ganiała matyldę dotąd, aż ta zmęczona jej niespozytą energią zaczęła małą podgryzać...
i teraz jest tak:
mała na jednej półce a pod nią matylda czuwa jak cerber i nie pozwała małej silver się ruszyć, bo wyskakuje z zębiskami...
nie wiem co robic, na poważną interwencje może za wczesnie, do krwawych potyczek nie dochodzi, ale idzie noc...
może się nie pozagryzają :roll:
najpierw silver terroryzowała "stare",teraz może być na odwrót...

[ Dodano: Sob Lip 30, 2005 9:40 ]
w sumie nie jest źle :)
noc upłynęła spokojnie, między innymi dlatego, że matylda spędziła większą jej część poza klatką (M zapomniał ją schować :evil: )
rano w silver wstąpiły nowe siły i z usmiechem na pysiu zabrała się do rozruszania towarzystwa :P
teraz śpia sobie -silver przytulona do flusi, mati na dolnej półce (pewnie potrzeba jej trochę przestrzeni :) )

jak myslicie, czy dokoptowanie jeszcze jednego ogonka jest nadal konieczne, czy sytuacja nie wymaga już zasadniczych posunięć :wink: :?:
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: Wackowa »

ja bym była zainteresowana jednym szczurkiem ale mieszkam w Rzeszowie i tu jest problem :(:( tylko ja bym chciała samca, nie wiem czy sprawa jest jeszcze aktualna bo już troche czasu minęło! Dajcie znać jak coś. Tylko ja bym chciała szczura dopiero za 2 tygodnie
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: merch »

Knautia , myśle ze nie jest źle jak spia przytulone to podstawa, teraz wymieszaja się zapachy i będzie ok . Kolejny szczurek raczej nie wymagany do ozdrowienia sytuacji - no chyba ze sama chcesz ;)
Pozdr M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: Ewqa »

knautia, no to gratuluję :) Chyba obydwie mamy trochę szczęścia bo i mi tez się dzisiaj udało połączyc szczurki. Tzn u mnie nie spią razem bo maja teraz rozbudowana klatkę: 2 hamaki i gniazdko ze szmatek i każda wybrała swoje, ale nie była żadnych bójek, a Lilo pokazuje każdej że bardzo by się chciała zaprzyjaźnić - wchodzi im pod brzuchy, czyści Lunę i Norkę. Szczurzaste troche się boją Lilo ale awantur juz nie ma i to mnie cieszy.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: Dona »

Czy Laroch znalazł już dom?
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: Maksym »

śliczne!!!
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: krwiopij »

uff... ja ostatnio mam powzne problemy z komputerem i z dostepem do interenetu, wiec rzadko tu bywam i tylko na chwile... wybaczcie... :oops:

kanutia i Ewqa, bardzo sie ciesze, ze lilo i sliver powoli przyzwyczajaja sie do swoich nowych towarzyszek i coraz pewniej czuja sie w nowych domach... z uwaga sledze wszystkie wiesci na ich temat, uwierzcie, i czekam na dalsze wiesci... :)

[quote="roenna"]Hmm.. A jak sie mają sprawy transportu??[/quote]
roenna, mnie nie udalo sie nic znalezc... :-( ty nie masz zadnej mozliwosci przewiezienia malej?

[quote="Dona"]Czy Laroch znalazł już dom?[/quote]
tak, laroch zamieszkal u dotesque - znajomej ze szczurzej listy dyskusyjnej... sopocianka przetrzymala go jeden dzien (wtedy w sobote, kiedy bylam w wawie) i juz nastepnego dnia maly trafil w rece nowej opiekunki... :)

[quote="Maksym"]śliczne!!![/quote]
nie da sie ukryc... :lol:

wciaz sa cztery: aithe, elaine, eileen i saraphe... elaine jedzie dzisiaj do Dony... aithe (mam nadzieje) trafi juz niedlugo do Mychy i licze na to, ze przy okazji saraphe powedruje do Kaki... eileen wciaz czeka na transport...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: knautia »

dalsze wieści :) :
maleńka sliver jest szczurkiem naprawdę niesamoiwtym :D
teraz to ona rządzi w klatce :shock:
"stare", chociaż czasem sprawiają jej "klapsa"przy pomocy tylniej łapki, zaakceptowały ją, a ona wykorzystuje to właząc im na głowę- dosłownie!
potrafi biegać w tempie błyskawicznym i napadać na obie ciotki raz po raz :)
szczególnie upodobała sobie do tych ataków matyldę, a ta, choc jest równiez szczurkiem zwariowanym, chwilami juz wysiada :lol: , czasem widzę, że jest naprawdę zmeczona :? , bo mała nie daje jej zjeść w spokoju, nie wspominając o drzemce...
w tej sytuacji, moze i dobrze, że silver jest tylko jedna, przy dwóch takich maluchach moje matrony zeszłyby na zawał :lol:
silver np. biega sobie i nagle gwałtownie odwraca się do mati robiąc jej "boo", a matylda podskakuje na wszystkich łapkach :lol:
ale dziś widzialam, ze czyszczą się nawzajem (więc ciocia matylda chyba nie ma jej tego za złe), a potem spały tak slicznie zaplecione :czarujacy:
przysmakiem silver jest tuńczyk- wyczuwa go pierwsza i zjada najwięcej :je:

Ewqa, mam nadzieję, żę u ciebie podobna harmonia?

pozdrawiamy wszystkie szczuraski :)
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: sopocianka »

Okruch i malutki już się dobrze rozumieją i bardzo lubię, ale Okruś rządzi. Nie ma już bójek, czasem tylko Skrawkowi przyjdzie ochota złapać zębami ogon kolegi lub przygnieść mu głowę :wink:

Fajnie byłoby wspólnie obchodzić urodziny naszych maluchów... Tak mi się jakoś zamarzyło :roll:
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: knautia »

sopocianko, to jest bardzo fajny pomysł!
zwaszcza, że nie byłam jeszce na żadnym spotkaniu...
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: Lulu »

a Ciu u nas szaleje. BeBe sie jej boi. Ciu wskakuje na nia, probuje iskac, bawic sie. BeBe nieruchomieje i nie wie co robic ;)

ale i tak najdziwniejsze jest to co Ciu probuje robic z Krusza. Krusza juz pare razy ja sprala, i jak cos jej sie nie podoba to to powtarza. co prawda nie groznie, tylko lapkami i krzywdy jej nie robi, ale wrzasku przy tym jest strasznie duzo. a Ciu w ogole sie jej nie boi. i tak ja zaczepia... ostatnio nawet wziela do pyszka jej ogon. nie gryzla go, tylko trzymala go w buzi :roll:
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: sopocianka »

[quote="LuLu"]wziela do pyszka jej ogon. nie gryzla go, tylko trzymala go w buzi [/quote]

Może to jeszcze takie dziecinne zabawy?? Skrawek jakiś czas temu przewrócił Okrucha na plecy... nie wiem jakim cudem...

[ Dodano: Wto 02 Sie, 2005 ]
Wszytko w porządku, chłopaki żyją w zgodzie, wyraźnie się lubią.
Skrawek rośnie i staje się coraz bardziej ciekawski. Dzisiaj zrobiłam mu zdjęcie .
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: roenna »

[quote="krwiopijka"]roenna, mnie nie udalo sie nic znalezc... ty nie masz zadnej mozliwosci przewiezienia malej?[/quote]
Niestety mogę dojechać po nią jedynie do Katowic i okolice.
Przez wiek i rodzców mam ograniczoną możliwość podróżowania :?
Bardzo bym chciała żeby komuś udało się podrzucic małą gdzieś w moje okolice..
Gdyby nie udało się zorganizować transportu niestety chyba zmuszona będziesz szukać dla Eileen innego domu :-(
Mam nadzieje, ze mimo wszystko sie uda...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: Ewqa »

knautia, u mnie wszystko ok. Lila uwielbia moje szczurki, bardzo się zaprzyjaźniła z Norką, ale zwykle spią razem wszystkie trzy jako platanina szczurków.

Lila do ludzi jest nadal nieufna, ale nie gryzie i od reki odsuwa się jak sobie przypomni że chyba tak powinna zrobić. Wychodzi tez czasami z klatki na spacerki, ale króciutkie i sama wraca. Trochę ma problemy ze skórą, znowu strupki i znowu się drapie.
Pomyslałam że może miec uczulenie na jajko, bo chyba po tym sie drapie a jajko dostaje dosyc rzadko.
No i łepek ma czasem więcej a czasem mniej przechylony. W najblizszym czasie wybieramy się do weta na przegląd okresowy ;) to więcej cos napiszę.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: knautia »

Ewqa, bardzo się cieszę, u mnie podobnie :D
zwłaszcza podoba mi się ta plątanina szczurków- na spodzie fluska, na niej matyldzia a na wierzchu, jak na dominantkę przystało :lol: -mała silver :!:
fajnie, że pomimo naszych obaw szczuraski dały sobie radę :D
naprawdę podziwiam ich zdolności przystosowawcze :thumbleft:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”