Dobry zakup ?

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kiniaohkinia
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 9:21 am

Dobry zakup ?

Post autor: kiniaohkinia »

Dziś zamówiłam ta klatkę http://www.zoohandel24h.pl/produkt-77-100
Czy ta klatka jest odpowiednia dla dwóch szczurasów klatka ma wymiary 80x70x40 tam jest zdjęcie ..
Co mogę w niej zmienić a co dodoać ?.
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Dobry zakup ?

Post autor: gruszka1990 »

Wyrzucić drewniane półeczki, bo zaraz zaczął śmierdzieć. Wymienić na plastikowe, z desek do krojenia albo z podstawek pod doniczki (u mnie się nieźle spisują). Dodać koszyczki, hamaczki i wszystko wedle uznania :)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dobry zakup ?

Post autor: smeg »

Jest odpowiednia dla trzech, w porywach do 4 :) Półeczki możesz wywalić albo polakierować nietoksycznym lakierem - chodzi o to, żeby nie wsiąkał w nie mocz, bo szczurki lubią sikać po półkach. http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=9790 - tu są zdjęcia klatek, możesz pooglądać i może coś Cię zainspiruje ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry zakup ?

Post autor: Hanka&Medyk »

Niestety lakierowanie często niewiele daje (przerabiałam i u szczurów, i u koszatników), mocz przeżera lakier i wsiąka w drewno, a mieszanka dodatkowo może farbować futerko.
Zdecydowanie najlepsze są półki z plastiku, bo łatwo się je czyści.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dobry zakup ?

Post autor: Nakasha »

Półeczki z plastiku są najlepsze, np. tarasy ferplasta, poza tym większe i mniejsze plastikowe koszyczki oraz szerokie rury pcv. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Dobry zakup ?

Post autor: gruszka1990 »

Ja próbowałam malować pokostem lnianym, nie dość że śmierdziało po tygodniu wietrzenia to i całe mieszkanie przesiąkło tym zapachem, bałam się żeby szczurom nie zaszkodziło :/ Mam identyczną klatkę w której mieszkają 4 panienki, z tym że jedna jest bardzo malutka, dwie normalnej wielkości a trzecia jest wielka :d i myślę, że czują się tam swobodnie :) minusem jest to że pręty z czasem ciemnieją, aczkolwiek u mnie nie śmierdzą
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Dobry zakup ?

Post autor: kinia87 »

klatka niby fajna, a ma tylko 2 drzwi... przy 95 cm wysokosci 1 drzwi z przodu i 1 z gory to mi sie wydaje deko malo :/ hm. Moze byc problem w sprzataniu na biezaco...
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Dobry zakup ?

Post autor: kinia87 »

tarasy ferplasta sa dosc drogie, ale b. dobre. Jesli chcesz cos tanszego, polecam tarasy i polki plastikowe z planety zoo firmy WD-IMPEX. Tanie (koło 6-7zł). Ja mam 2 tarasy i jestem zadwolona :)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Dobry zakup ?

Post autor: kinia87 »

z tymi drzwiczkami mial byc post do innego tematu:P
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Tikus
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 12, 2011 8:55 pm

Re: Dobry zakup ?

Post autor: Tikus »

Nie podoba mi się ta krata między kuwetą a miejscem do łażenia, a tak to klatka spoko jest :)
Człowiek szlachetny wymaga od siebie, prostak od innych
Z nami Fretka, Pestka, Watka
Za TM Kropka, Liza, Plamka, Liza ;(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dobry zakup ?

Post autor: Paul_Julian »

Tę kratkę można wyjąc i wykorzystać do czegoś innego.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Dobry zakup ?

Post autor: piotrekmr »

Nawet nawet jedyny minus to drewniane półki i drabinki. Półki wymień na plastikowe drabinki lepiej też na rury moje uwielbiają łazić w tych rurach. dodaj koszyczki i hamczki i takie inne pierdółki :P
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Dobry zakup ?

Post autor: Afera »

Dla mnie wybór dobry, ale zmieniłabym wyposażenie. :)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
paczekpaczek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 25, 2011 4:10 pm

Re: Dobry zakup ?

Post autor: paczekpaczek »

A ja ja wlasnie kupilam dla moich chlopakow, poki co - niesmialo wysciubiaja nosy ze starego domku, ktory im przelozylam na parter ;)
dodam, ze zeby ja samemu zlozyc, jako kobieta musialam wyrzec sie heteronormatywnosci :D ale spokojnie mozna dac rade :) a co do drewnianych poleczek - juz sie zastanawiam jak i na co to zamienic... jakies rady ?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dobry zakup ?

Post autor: zuzka-buzka »

Najlepsze są tarasy z ferplasta ew. koszyczki ale je trudnej sprzątać i są mniejsze, trudniejsze w zamocowaniu, a tarasy są drogie
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”