CZY KUPIĆ TARNSPORTER?

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
theRat
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 25, 2011 6:56 pm

CZY KUPIĆ TARNSPORTER?

Post autor: theRat »

ZA jakiś czas kupię sobie dwa samczyki: Ogryzka i Muffina. Kupić swoim szczurką transpoter? Jak tak, to jaki duży? Czy ogonki będą mogły w nim mieszkać przez pare dni? Oczywuiście będę je często i na długo wypuszczać.
Ze mną:
Koty :
Lusia - czarno-biała strachliwa kotka,
Rudi - rudzielec o wampirzych kłach,
Świnka morska Florka,
Szczury - na razie rzaden
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: CZY KUPIĆ TARNSPORTER?

Post autor: Hanka&Medyk »

Transporter, jak sama nazwa wskazuje, powinien służyć do transportu. Średnio sobie wyobrażam trzymanie w nim zwierzaków dłużej niż dobę. Warto zaopatrzyć się w porządną klatkę, a transporter kupić na potrzeby przewożenie do lekarza, przeprowadzki, zabezpieczenia zwierzaków w czasie czyszczenia klatki (jeśli nie ma jak ich inaczej kontrolować) itp.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: CZY KUPIĆ TARNSPORTER?

Post autor: jordan »

i nie kupuje sie zwierzaków w zoologach możesz spokojnie adoptować z forum :)
Obrazek
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: CZY KUPIĆ TARNSPORTER?

Post autor: KITEgirl »

najpierw zaopatrz się w niezbędny sprzęt ale przede wszystkim poczytaj nasze forum bo widać że twoja wiedza jest uboga
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: CZY KUPIĆ TARNSPORTER?

Post autor: smeg »

To prawda, na forum jest dużo bezdomnych szczurków, czekających na nowych właścicieli :) W sklepie często dostaje się szczurki chore, z nieodpowiednio rozpoznaną płcią, nieoswojone. Bardzo dobrze, że chcesz mieć dwa szczurki ^^ Ale nie ma co się spieszyć i w oczekiwaniu na adopcję możesz im sprawić porządną klatkę (na dwa samce co najmniej 70x40x60 cm), a i transporter też się przyda, ale do innych celów ;) Ja mam taki: http://www.zoo-sklep.pl/index.php?p1801 ... cm-tx-5903, to jest tańszy odpowiednik transportera Ferplast Aladino Medium. Na przwożenie dwóch samców powinen być ok, chyba że planujesz w przyszłości powiększenie stadka, to lepiej od razu kupić większy ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: CZY KUPIĆ TARNSPORTER?

Post autor: Cyklotymia »

Ja kupiłam taki duży, koci transporter - miśkom tam wygodnie i miło, a i awaryjnie można je tam przetrzymać trochę jak jest taka potrzeba, bo jest dość spory. Tak więc polecam :]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: CZY KUPIĆ TARNSPORTER?

Post autor: Nakasha »

Najpierw trzeba kupić odpowiednio dużą klatkę i ją urządzić, a potem brać się za adopcję szczurków. ;)

Transportery służą do transportowania zwierząt, nie powinny być ich mieszkaniem... Tylko w wyjątkowych sytuacjach (np. choroba i konieczność ograniczenia ruchu zwierzęcia) można je trzymać w dużych, kocich transporterach, ale najlepiej i tak nie dłużej niż parę dni. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: CZY KUPIĆ TARNSPORTER?

Post autor: KITEgirl »

ale theRat chce kupić a nie adoptować szczurki. zaproponowałam mu klatkę za niską cenę
Awatar użytkownika
fenomenalna
Posty: 121
Rejestracja: pt mar 06, 2009 10:51 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: CZY KUPIĆ TARNSPORTER?

Post autor: fenomenalna »

Miałam ostatnio podobny dylemat, ponieważ wyjeżdżam na parę dni.
I myślę, że jeśli te parę dni to 2 -3 to nic się szczurkom nie stanie jak pomieszkają w transporterze.
Ale na pewno nie takim dla gryzoni , bo to malutkie pudełeczko.
Ja zakupiłam koci transporter, można w nim zawiesić hamak, poidełko, pojemnik na jedzenie, domek i spokojnie przetrzymają 3 dni podkreślając oczywiście, że będą mieć wybiegi.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: CZY KUPIĆ TARNSPORTER?

Post autor: Afera »

O ile nie wygryzą dziur w plastiku...
9 duszyczek za TM [*]
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: CZY KUPIĆ TARNSPORTER?

Post autor: Hanka&Medyk »

Warto dodać gęstszą kratkę w drzwiczkach, bo mogą się przeciskać przez oczka.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Nereida1991
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 08, 2012 6:00 pm

Re: CZY KUPIĆ TARNSPORTER?

Post autor: Nereida1991 »

Moim zdaniem transporterek kupić warto, bo się przydaje. Ja mojego Rysia przewożę dość często, bo kursuję między rodzinnym miastem a tym, w którym studiuję. Ale nie wyobrażam sobie żeby miał w nim mieszkać. :)
Awatar użytkownika
Rattie666
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 19, 2012 12:42 pm
Numer GG: 7491678
Lokalizacja: Warszawa

Re: CZY KUPIĆ TARNSPORTER?

Post autor: Rattie666 »

Transporter na ogół jest bardzo przydatny,sama posiadam,typowy dla szczurków,ale oczywiście transporter może być większy,np. koci. Im większy tym lepszy,oczywiście kratki nie mogą być zbyt duże,żeby ogony nie pouciekały ;)
Szczur potrzebuje szczura-taka jest jego szczurza natura.
Ze mną dwie szczurze panny-Sonia,Agrafka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”