Graficiarze, czyli szczurzaści artyści

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
TomTom
Posty: 49
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 9:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Graficiarze, czyli szczurzaści artyści

Post autor: TomTom »

Pytanie może trochę dziwne, ale chodzi mi dziś po głowie. Otóż sympatyczny pan kurier przywiózł mi dziś zamówioną kilka dni temu na Allegro klatkę. "Holi sh*t!" to słowa, które cisnęły mi się na usta, kiedy ją zobaczyłem. W dwóch słowach - jest ogromna. Ale ja nie o tym. Znalazłem dla niej odpowiednie miejsce w rogu pokoju, ALE! Mam jasne ściany. Zastanawiam się więc, czy... powinienem je przed szczurami jakoś osłonić? A może szczurom nie w głowie zabawy w sikanie na odległość? Hm? ::)

Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Graficiarze, czyli szczurzaści artyści

Post autor: smeg »

Siki mogą rozpryskiwać się z klatkowcyh półek na ścianę. Ja bym obkleiła ją (ścianę) np. jakimś kolorowym brystolem, będzie estetycznie, a w razie czego będzie można go łatwo zdjąć czy wymienić. Super klatka, też chcę ją kupić ;D
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Graficiarze, czyli szczurzaści artyści

Post autor: Flaumel »

Też doradzam odsunięcie klatki i zabezpieczenie ściany. I to nie tylko przed siuśkami, ale i przed ząbkami (ja nie wiem jak one przez kratki potrafią tapetę obgryzać i ją ciągnąć i zrywać, ale potrafią ::) )
Obrazek
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Graficiarze, czyli szczurzaści artyści

Post autor: altaj89 »

szczury generalnie wolą jak jest ciemniej, mam taką samą klatke i u mnie stoi za nią duża pilśniowa płyta pomalowana na ciemny kolor i druga płyta leze na klatce, wtedy mają ciemno w hamaczkach i chętniej w nich śpią. Sikanie na ściany - pierwsze słysze, ale co szczur to obyczaj ;)
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Graficiarze, czyli szczurzaści artyści

Post autor: Cyklotymia »

Czasem się im kropelka wyciśnie z siusiaka jak łażą po prętach, ale jak jest klatka nieco odsunięta od ściany to nie doleci :) Skapuje po prętach w dół. Tą samą klatkę mam :D
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Graficiarze, czyli szczurzaści artyści

Post autor: sr-ola »

Moje nie sikają na odległość. Siuśki po prostu... same dolatują ;)
A tak serio- klatka była odsunięta od ściany co najmniej 10 cm a i tak jej się porządnie dostało (umiejscowienie tak samo jak u Ciebie- w rogu).Może więc w tym miejscu naklej tapetę (można to zrobić jakoś estetycznie, wzorkiem na brzegach, itp.) albo tak jak radzi altaj89. A może zmywalna farba? Nie wiem jak się zachowuje z siuśkami. ;)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Graficiarze, czyli szczurzaści artyści

Post autor: Kluska123 »

Dołączam się do reszty, ja nie pomyślałam i mam teraz ścianę przy klatkach w różnych dziwnych barwach :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Graficiarze, czyli szczurzaści artyści

Post autor: gruszka1990 »

Tapety nie radzę naklejać, bo i tak zostanie zjedzona, u mnie sprawdzały się zwykłe kartony, jak były mocno pogryzione i śmierdzące to po prostu je wyrzucałam i brałam ze sklepu nowe :) W każdym razie stosowałam kartony do wszystkiego, do zatykania dziur i osłaniania tapety przed szczurzymi zębami (od razu słychać kiedy zaczynają gryźć karton i można je odgonić), a i to przecież nic nie kosztuje :)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
rysia.13
Posty: 23
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 6:25 pm

Re: Graficiarze, czyli szczurzaści artyści

Post autor: rysia.13 »

Jeszcze jest problem ewentualnej porfiryny ;)
Więc lepiej zasłaniać ściany :P
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Graficiarze, czyli szczurzaści artyści

Post autor: marts »

No rysia.13 ma rację, ja miałam przez to całą scianę w czerwone kropki :P
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Graficiarze, czyli szczurzaści artyści

Post autor: mini »

Moja klatka stoi dokładnie w takim samym miejscu pokoju. I szczerze mówiąc jedyny problem jaki mam to to, że muszę zatykać przestrzenie między kuwetą, a ścianą bo dziewuszki tam włażą. Jak jeszcze były mniejsze to nie było problemu..ale ostatnio Brawurka tak utknęła ::)
Ściany nie tyle są brudne od sików tip co od odsuwania klatki i jej otwierania - zahaczę o ścianę i zostaje ślad...
Mamy zamiar malować pokój, więc jeśli wpadniesz na jakiś fajny pomysł to chętnie podpatrzę ;D
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
TomTom
Posty: 49
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 9:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Graficiarze, czyli szczurzaści artyści

Post autor: TomTom »

Dzięki za masę różnych pomysłów! Położenie klatki nie zostało jeszcze przesądzone, choć w tym miejscu zarówno mnie byłoby wygodniej, jak i szczurki nie byłyby narażone na oślepiające światło słoneczne. Mieszkanie wynajmuję, więc raczej tapetowanie nie wchodzi w grę (nie tylko ze względu na pełnoprawnego właściciela, ale i mojego zmysłu estetycznego :P). Może faktycznie pomyślę o jakimś brystolu. Czas pokaże :)
Awatar użytkownika
fenomenalna
Posty: 121
Rejestracja: pt mar 06, 2009 10:51 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Graficiarze, czyli szczurzaści artyści

Post autor: fenomenalna »

Ja dla odmiany nie zauważyłam, żeby ścianę obsikały :D Gryźć przestały po zakupie wapienka.
Ale przy ciągłym przesuwaniu klatki tak porysowałam ścianę za nią, że teraz mam żółty motyw w niebieskie kropki :D
Awatar użytkownika
kamilaem
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 11, 2011 11:05 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Graficiarze, czyli szczurzaści artyści

Post autor: kamilaem »

O rany rany jaka piękna klatka :-) Zastanawiam się czy takiej nie kupić jeśli zdecyduję się na adopcje kolejnych dwóch maluszków. Podaj link do klatki. I jak tam z odstępami prętów? Czy małe szczurasy nie przecisną się przez nie? Miałam szynszylówkę i od razu uciekały, ja musiałam je gonić, ja się stresowałam, one też więc wymieniłam klatkę na klatkę koleżanki i od tej pory uważam na pręty :D
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Graficiarze, czyli szczurzaści artyści

Post autor: mikanek »

właśnie, dałbyś wymiary i linka ? i powiedz jak pręty, mocne? klatak stabilna, porządnie wykonana??
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”