jak zrobić wybiego dla szczura w pokoju

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

jak zrobić wybiego dla szczura w pokoju

Post autor: kjaja2001 »

Witam!

Pierwszy raz słyszę o wybiegu dla szczurów.

Jakie materiały moge do tego wykorzystać i czy dokupić jakieś zabawki do tego ,,Wybiegu''.

PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDZ



Z góry dziękuję!

____________________________________________________________________________________

Dla sary[*][*][*]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: jak zrobić wybiego dla szczura w pokoju

Post autor: zuzka-buzka »

Możesz przestać zakładać temat za tematem? Założyłaś chyba dzisiaj z 5! Tak trudno użyć szukajki? Przepraszam za złośliwość, ale denerwuje mnie takie coś.

Szmatki, domki
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
OneLastRat
Posty: 73
Rejestracja: pn lis 28, 2011 5:10 pm
Kontakt:

Re: jak zrobić wybiego dla szczura w pokoju

Post autor: OneLastRat »

Zuzka-nerwuska :P spokoooju trochę ;)

kjaja2001 - na wybiegi nie potrzeba nic szczególnego, oby miały dużo miejsca do rozprostowania kości. Jeśli chcesz koniecznie żeby miały jakieś dodatkowe zabawki poza tym co się i tak w pokoju znajduje to możesz np poustawiać im pudełka po butach z powycinanymi dziurkami do wejścia, zrobić/kupić jakieś milutkie polarkowe tunele, miotełki do zabawy z Tobą takie jak dla kotów (można je np zrobić z jakiegoś patyczka, sznureczka i piórek, kupić na forum - ew w sklepie jeśli chcesz przepłacić), całkiem fajną sprawą jest też talerz do biegania ale nie każdy ogonek będzie chciał go używać, będą raczej zwiedzać pokój niż kręcić się w miejscu.

A przede wszystkim na początek połóż na łóżku jakiś kocyk tylko dla nich i jako wybieg niech mają przestrzeń na łóżku i Ciebie. Domyślam się że skoro nie robiłaś nigdy wybiegów to i ogonki nie są zbytnio jeszcze z Tobą oswojone więc gdyby od razu puścić je po całym pokoju to mogłyby schować się za jakąś szafę i wcale nie wyjść.

+ musisz KONIECZNIE sprawdzić czy w pomieszczeniu w którym będziesz je puszczać nie ma jakichś dziur w podłodze/ścianach którymi mogłyby dostać się tam gdzie nie trzeba, nie chcemy przecież stracić naszych pupili tylko zapewnić im BEZPIECZNĄ rozrywkę.

Szczurki potrzebują CODZIENNYCH wybiegów, nie znam minimalnego czasu jaki powinny na nich spędzać ale najlepiej gdybyś dawała im go tyle ile jesteś w stanie. Dla przykładu kiedy jesteś w domu: siedzisz przed komputerem/telewizorem/czytasz książkę czy robisz cokolwiek innego co pozwoli Ci na doglądanie pupili podczas zabaw, pozwalaj im biegać tyle ile dusza zapragnie ;)
Ze mną: Asmodeusz, Felix, Nefer, Rubin, Ghost, Szynszyla
+ Baron von Uowiec - nowy nabytek <3

Po drugiej stronie: Nero
[*] Szczur [*] Jess [*] Marcel [*] Kapsel [*] Wafel [*] Bezimienny malec [*][/b][/color]
kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

Re: jak zrobić wybiego dla szczura w pokoju

Post autor: kjaja2001 »

Ja mam tylko 1 ogonka bo niedawno zmarła jej przyjaciółka Sara[*][*][*]

A jak zawsze puszczałam Strzałke to ona ma taką norke przy klatce ( nie w klatce tylko przy klatce ) i tam jej dalam szalik i ona nie chce ganiać tylko siedzi na nim jak ją tylko wypuszcze to tam biegnie a raczej idzie bo biegać można powiedzieć że nie umie...
Jak ją ożywić od zawsze był z niej taki spasiony ogonek że coś xD co zrobić żeby ją ożywić????


__________________________________________________
Dla Sary[*][*][*] Gdy odeszłaś wszystko sponurało
tak jakby zgasło słońce :( :( :(
Awatar użytkownika
papala
Posty: 304
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: jak zrobić wybiego dla szczura w pokoju

Post autor: papala »

Najlepiej przygarnij jej koleżankę:)
łobuzują: Kaśka, Miszka, Emilka, Furia, Adelka, Łatka, Floyd, Julian, Johny
łobuzują za Tm: Suzi, Martusia

E-Pasaż
kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

Re: jak zrobić wybiego dla szczura w pokoju

Post autor: kjaja2001 »

Ale mama właśnie nie chce kolejnego szczura....

Jak ją mam namówić?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jak zrobić wybiego dla szczura w pokoju

Post autor: smeg »

kjaja2001 pisze:Ale mama właśnie nie chce kolejnego szczura....

Jak ją mam namówić?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=29744 - tu jest temat o tym, jak namówić. Poczytaj też pozostałe w dziale "Uszczurawianie".
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
akanti
Posty: 22
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 2:07 pm

Re: jak zrobić wybiego dla szczura w pokoju

Post autor: akanti »

a moje jak je tylko chce na podloge wyposcic to mi po nogawkach wchodza i chca na ramie albo na kark. moi znajomi sie smieja ze one chca "do mamusi". co zrobic aby chcialy sie wybiegac? ???
Ze mną: Fred i George
Gdzieś hen daleko: Larra
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: jak zrobić wybiego dla szczura w pokoju

Post autor: Saaa »

Ja szczurki mam od 3 tygodni i chciałam, żeby najpierw oswoiły się ze mną zanim zacznę je wypuszczać. no i ostatnio nadszedł ten czas ;) Albin był w 7 niebie, natomiast Irokez wszedł na mnie zszedł z powrotem na podłogę i wióra do klatki ;p robił tak za każdym razem kiedy wyjęłam go i położyłam na podłodze
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: jak zrobić wybiego dla szczura w pokoju

Post autor: yss »

saaa, to go nie wyjmuj, zostawiaj otwarte drzwi, ludzie tak mają, jeden się rzuca w nowość z głową na hurrrra, a drugi musi poczekać, poobserwować, zastanowić się i może wtedy............ :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”