Kaltka koło kaloryfer...

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: freesound »

no faktycznie, od kabli wolą gryźć materac od łóżka :D a tak bardziej serio to nam też zjadły tylko jeden kabel (od neta), ale to dlatego, ze biegnie od pod drzwiczkami od szafy, a one za wszelką cenę chcą tam wejść ::) ;)
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: Igaśka »

Nie każdy szczur jest taki że nie będzie gryzł kabli. Jest dużo takich szczurów które wręcz to uwielbiają :D
Bednar
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 12:41 pm

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: Bednar »

no i właśnie w tym proble... bo niewiadomo jaki szczur się trafi..

co do tych osłonek..ehhh.... będzi z nimi problem... a niedało by się przymontować jakiejś "siateczki" ochronej?
bo ja mam strasznie dużo kabli w jednym mjejscu i zamiast te wszystkie kable zabezpieczać oddzielnie wolał bym je zabezpieczyć
"razem"...
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: Malachit »

U mnie też nie są zabezpieczone i jeszcze żaden szczur dotychczas ich nie masakrował :P raz tylko od głośnika był lekko poskubany (może im za głośno, dlatego te głośniki?)
Jeśli już bardzo chcesz zabezpieczać, to opaskami zaciskowymi możesz też je połączyć w takie wiązki (trochę jak w kompie) i pozahaczać pod biurkiem tak, żeby szły dość wysoko i w miejscu, do którego nie tak łatwo się dostać. Siatek za bardzo żadnych nie ma, poza tym plastikową siatkę szczury zjedzą, a wręcz obgryzanie jej może je przyciągać do kabli :P
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: freesound »

Ale my w takiej jednej rurce mamy 2 kable i myślę, że 3 też by sie zmieścił. Wydaje mi się, że warto poczekać aż będą szczurki i zobaczysz. My na początku jak puściliśmy dziewczynki to bacznie obserwowaliśmy je, gdy zbliżały się do kabli jednak nie gryzły. Ostatnio tylko coś im odbiło.. ???
Bednar
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 12:41 pm

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: Bednar »

Ok Thx za wszystkie odpowiedzi..

ale prosze żeby jeszcze był ktoś tak miły i udzielił mi rad na temat adopci lub kupna szczurka...ale to już na pw

Temt ogołem do zamknięcia... ale właśnie prosze o te rady na pw
Awatar użytkownika
awesomer
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 26, 2012 6:03 pm

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: awesomer »

Widaje mi się, że klatka obok kaloryfera może stać. :)
Ze mną: jeszcze nie mam podopiecznych. ;]
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: Bandziornooo »

Odradzam trzymania klatki obok kaloryfera. Kiedyś rozmawiałam z weterynarzem jak moja mysz się drapała, pytał gdzie stoi klatka,czy gdzieś blisko kaloryferów. Powiedziałam że około 1-1,5 metra od, a on na to że nie wolno tak stawiać żadnych gryzoni bo mimo że człowiek nie czuje jakiejs różnicy w temperaturze z takiej odległości to gryzoniom to szkodzi i moga mieć przez to np.poważne problemy ze skórą.
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
pannaczarna
Posty: 39
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 5:44 pm
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: pannaczarna »

Klatka mojej Kory stoi koło kaloryfera i nie ma w tym nic złego. Koreczce jest cieplo i wydaje mi się że jest z tego powodu szczęśliwa;)
towarzyszy mi Kora i Gaja;)
za tęczowym mostem biega : Morgan[*]
Awatar użytkownika
ika89
Posty: 25
Rejestracja: pt sie 10, 2012 6:52 pm

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: ika89 »

Bandziornooo pisze:Odradzam trzymania klatki obok kaloryfera. Kiedyś rozmawiałam z weterynarzem jak moja mysz się drapała, pytał gdzie stoi klatka,czy gdzieś blisko kaloryferów. Powiedziałam że około 1-1,5 metra od, a on na to że nie wolno tak stawiać żadnych gryzoni bo mimo że człowiek nie czuje jakiejs różnicy w temperaturze z takiej odległości to gryzoniom to szkodzi i moga mieć przez to np.poważne problemy ze skórą.

Też wydaje mi się, że to zły pomysł. Mój wet też mnie przed tym przestrzegał. Szczur powinien sobie sam sobie regulować ciepłotę ciała. Grunt to mnóstwo polarów i koledzy. Jak mu za gorąco to się odkrywa. Przy kaloryferze nie ma takiej możliwości. Nie wspominając o tym, że gdyby była jakaś awaria kaloryferów, i temperatura była niższa niż zwykle to szczurki mogą się poprzeziębiać - one bardzo nie lubią skoków temperatury.
U mnie akurat klatka koło kaloryfera odpada całkowicie, ponieważ mam mało szczelne okna ::)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: Bandziornooo »

Klatka mojej Kory stoi koło kaloryfera i nie ma w tym nic złego. Koreczce jest cieplo i wydaje mi się że jest z tego powodu szczęśliwa;)
No własnie wydaje Ci się. Kolo kaloryfera temperatura jest za wysoka, poza tym bakterie, ewentualne pasożyty szybciej się mnoza. No i oczywiscie nie wyobrażam sobie zapachu siuskow z klatki ktora stoi przy kaloryferze....
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”