Kaltka koło kaloryfer...

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Bednar
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 12:41 pm

Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: Bednar »

Hej... jako że jestem nowy na forum witam wszystkich :)

Mam do was pytanie czy klatka dla szczurka może stać koło kaloryfera??
Bo klatka którą mogę zagwarantować szczurom (2 szczurom dokładniej ;) ) może mieć najwjęcej: szerekości:35 długość:45 i wysokość 60. i właśnie niewiem czy taka klatka się nadaje dla 2 szczurków więc chce kupić większom... ale niema gdzie postawić
oprucz koło kaloryfera oczywiście ;)

Podsumówując:
-czy można postawić klatke koło Podsumówując?
-czy wymiary klatki 35x45x60 są dobre dla 2 szczurków?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: zuzka-buzka »

- Ja mam obok kaloryfera, nie widzę w tym nic złego, byleby nie była bliżej niż z 40 cm od kaloryfera.
- Jest niestety za mała. Minimalne wymiary to 60 x 40 x 80 (dł x szer x wys)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: Malachit »

60x40x80 to są już wymiary dla nawet 3 szczurów, więc takie "minimum" jest mniejsze ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=5280 tutaj masz link do kalkulatora, który wylicza z wymiarów klatki ile szczurków może mieszkać w niej - ważne tylko, żeby pamiętać, że każdy wymiar powinien mieć minimum 40cm - tyle, żeby dorosły szczur dał radę się przeciągnąć ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Bednar
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 12:41 pm

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: Bednar »

Ok dzięki...
A czy klatka może być na wysokości? stała by 120 cm nad ziemią... czy może tak być czy raczej nie bo szczurki niebędom miały się gdze schować?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: zuzka-buzka »

Ja powiem tak z własnego doświadczenia, że do 70 x 40 x 80 w życiu bym 3 szczurów nie upchnęła, a szczególnie dorosłych. Miałam w takiej właśnie 3 samce przez miesiąc i było im strasznie ciasno. Szczur jednak potrzebuje miejsca, to nie jest myszka. Zawsze lepiej mieć za wielką klatkę, niż za małą. Jak nie można ich wypuścić to przynajmniej się nie nudzą. Nigdy bym nie dała szczura do klatki mniejszej niż 70 x 40 x 80...
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: monisiaxp »

zuzka ... to są duże wymiary ::)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: Malachit »

zuzka-buzka, to wszystko też zależy - oczywiście samce są większe od lasek, więc i klatka warto byłoby, żeby była większa. No i mówię o sytuacji, kiedy zwierzaki są wypuszczane na wybiegi codziennie. Ja bym do takiej (70x40x80) klatki wsadziła 3 samiczki, wystarczająca ilość hamaków, domków a mało niewykorzystanej przestrzeni i wg mnie jest ok ;)
Bednar, spokojnie klatka może stać na szafce, wtedy nawet przeciągi przy podłodze nie przeszkadzają zwierzakom, a ty masz łatwiejszy dostęp - jeśli powiesisz/postawisz w klatce jakieś rury albo domki to szczury będą się miały gdzie schować, jak nie będą chciały, żebyś na nie patrzył :P
Wyszukiwarka nie gryzie
Bednar
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 12:41 pm

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: Bednar »

Malachit- no tak ale chodzi o to że kiedy będe je wupuszczał żeby się nie nudziły i np będe musiał gdzieś wyjść to jak będom się dostawać do klatki np po jedzonko?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: Malachit »

Hm moje szczury raczej nie chcą jeść jak biegają, generalnie raczej nie będziesz wychodził na kilka godzin, kiedy one będą biegać, a przynajmniej nie radzę - wrócisz i zastaniesz armagedon, lepiej jednak pilnować :P a poza tym zawsze możesz im postawić na podłodze np. kuwetę i miskę z jedzeniem
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: monisiaxp »

Szczurki to bardzo inteligentne i przebiegłe stworzonka :D
Zawsze możesz dać miskę na podłodze z suchą karmą czy czymś tam.
Bednar
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 12:41 pm

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: Bednar »

Macie racje. A mam jeszcze jedno pytanko.. jak zabezpieczyć kable? to tzn.mam je odsłonięte pod biurkiem i tam zamierza wstawić klatke.. czy jest jakaś np siateczka którą się zawiesza i szczurki niemogą się dostać...(wiem że to głupie pytanie ale wole się jakoś zabezpieczyć ::) )
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: freesound »

My mamy kable w takiej rurce specjalnej. Powinieneś dostać je w IKEI, Castoramie czy czymś takim.

Jeśli chodzi o klatkę to ja mam w takiej 3 dziewczynki: http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... owych.html i mogę za nie powiedzieć, że mają wygodnie i dużo miejsca.

A z klatką to bym się upewniła czy nie będą miały przy kaloryferze za ciepło. Otwórz klatkę, dotknij pręciki, polarki czy nie są za ciepłe. Jeśli nie to powinno być ok. Zwłaszcza, że teraz już niedługo nie będziemy grzać ;)
Bednar
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 12:41 pm

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: Bednar »

Ok dzięki kiedy będe kupował szczurki to bajpierw pojade się spytać o te rurki ;)
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: monisiaxp »

Są takie osłonki np...

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Kaltka koło kaloryfer...

Post autor: KITEgirl »

u mnie kable są na wierzchu. i nie są ruszane. ja ogólnie mam w pokoju masę zakamarków. gryzły jedynie przy ustalaniu hierarchii. i to jeden kabelek od głośnika. od tego czasu jest spokój. mają ciekawsze zajęcia niż kable.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”