Moje akwarium dla szczurków pytania, pomoc

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
adjanctr
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 26, 2012 6:47 am

Moje akwarium dla szczurków pytania, pomoc

Post autor: adjanctr »

Witam, posiadam trzy szczurki dwa młode samce i jedną trochę starszą samiczkę. Ogólnie szczurami interesuje się około 6-8 lat miałem ich sporo kiedyś nawet swój miot. Sprawa jest taka że nie posiadam klatki :/ a wiem że klatka to najlepsze rozwiązanie. tzn mam klatkę ale bardzo malutką bo była w niej tylko samiczka i klatka czeka na samiczkę jak będzie miała małe. Akwarium jest podświetlane i łatwo się w nim sprząta.

Akwarium za to jest bardzo bardzo duże bo 220 litrów tylko nie mam pomysłów co w nim przerobić, co dodać, chcę żeby szczurki miały fajny dom, ponieważ zakładam hodowlę... Proszę o jakieś rady itp...myślałem potem o przedzieleniu akwarium na pół że w jednej części samce w drugiej samiczki... poniżej aktualnie zdjęcia. Za podłożę służą mi trociny.

Sorki że tak brudno w akwarium ale właśnie dzisiaj im sprzątać będę bo robię to raz w tygodniu.

Obrazek

Obrazek
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje akwarium dla szczurków pytania, pomoc

Post autor: Hanka&Medyk »

Witaj,

Nie wiem, czy przeglądałeś już to forum, ale powinieneś wiedzieć, że jesteśmy negatywnie nastawieni do ludzi, którzy celowo rozmnażają szczury... Ale nie tego temat dotyczy.

Jeśli chcesz, żeby szczury były zdrowe, to absolutnie nie możesz ich trzymać w akwarium. Ze względu na słabą wentylację dochodzi w nim do kumulacji amoniaku z moczu, a to powoduje zatrucie organizmu i w efekcie skrócenie życia. Wystarczy nawet 50PLN, żeby zapewnić zwierzakom całkiem spore lokum w postaci klatki, ale też nie może być to byle jaka "chomiczówka", tylko coś o odpowiednich wymiarach - tu masz temat o wyborze klatki: http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=7481.

Druga sprawa to trociny - zapewne nie kupujesz tych naprawdę dobrych jakościowo, więc można się spodziewać, że pylą i w 95% są źródłem pasożytów skórnych. Lepiej zaopatrz się w ściółkę drewnianą w postaci żwirku lub "kołeczków". Przebadaj też szczury na okoliczność pasożytów, ponieważ osłabiają mocno organizm.

Na temat trzymania razem samców i samic wypowiedzą się już inni...
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
adjanctr
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 26, 2012 6:47 am

Re: Moje akwarium dla szczurków pytania, pomoc

Post autor: adjanctr »

Nie, nie przeglądałem, jestem tutaj nowy. A jakbym zrobił klatko akwarium? I do tego porobił pięterka i schodki dla szczurków? Bo to akwarium jest ogromne i do tego jeszcze dołożyć metr wysokości klatki to by chyba wentylacja polepszyła.

Coś takiego tylko wiadomo moje by było o wiele wieksze bo mam cztery razy takie akwarium jak na zdjęciu. Wtedy szczurki by mogły się wspinać bawić u góry by miały hamak. Wtedy naprawdę by miał bardzo dużo miejsca bo naprawdę szkoda mi tego akwarium.

Obrazek
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje akwarium dla szczurków pytania, pomoc

Post autor: Hanka&Medyk »

Kubatura klatki to nie wszystko. Wyposażenie w środku musi być bogate, żeby szczury mogły w pełni z niej skorzystać. Jeden hamak to zdecydowanie za mało.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
adjanctr
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 26, 2012 6:47 am

Re: Moje akwarium dla szczurków pytania, pomoc

Post autor: adjanctr »

Jednak przemyślałem to i sprzedam akwarium i poszukam jakiejś klatki.

Czy ta klatka wystarczy dla trzech szczurków ? Ewentualnie 4-5

http://allegro.pl/super-klatka-dla-szcz ... 37045.html
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Moje akwarium dla szczurków pytania, pomoc

Post autor: klimejszyn »

a ja jednak trochę offtopnę ;)

po co chcesz rozmnażać szczury ? zobacz w dziale adopcyjnym, ile jest bid, które nie mogą znaleźć domku. po co sprowadzać na świat jeszcze więcej ? jeszcze więcej upośledzonych genetycznie maluchów ? no bo skąd masz swoje szczury ? sklep zoologiczny, giełda, 'domowa hodowla' - czyli ich rodzice też ze sklepu. okropny chów wsobny, maluchy w przyszłości mogą, ba raczej jest to pewne, dopaść okropne choroby, będą się męczyć, cierpieć i tyle z tego będzie.
więc pytam raz jeszcze - po co ?
adjanctr pisze: Czy ta klatka wystarczy dla trzech szczurków ? Ewentualnie 4-5

http://allegro.pl/super-klatka-dla-szcz ... 37045.html
nie wcisnęłabym do niej więcej niż dwa szczury ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
adjanctr
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 26, 2012 6:47 am

Re: Moje akwarium dla szczurków pytania, pomoc

Post autor: adjanctr »

W tej klatce ile szczurków mogę trzymać?

http://allegro.pl/klatka-xxl-fretki-szy ... 09229.html
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Moje akwarium dla szczurków pytania, pomoc

Post autor: klimejszyn »

tutaj :
http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/
jest kalkulator, wpisujesz wymiary, zmieniasz na 'cm' i wylicza, ile w danej klatce zmieści się szczurów.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Moje akwarium dla szczurków pytania, pomoc

Post autor: BlackRat »

Tutaj masz szczurzy kalkulator:
http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/
Wystarczy, że wpiszesz wymiary klatki, a dowiesz się na ile jest szczurków (ale raczej odejmij jeden od wyniku - przynajmniej według mnie).
Ta, którą podałeś w linku wychodzi na 9 szczurków.
Tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36490&start=30 dziewczyna ma taką i jest z niej zadowolona. Ja mam taką dla szynszylki i też nie narzekam ;] (poza myciem...)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje akwarium dla szczurków pytania, pomoc

Post autor: Malachit »

Ja też trochę offtopnę:
Pamiętaj, że kiedy samica odchowa młode i wpuścisz młode razem z mamą znów do klatki samców wtedy samica po kilku dniach znów będzie w ciąży i razem z nią wszystkie jej córki (zapłodnione przez ojca lub braci). Pamiętaj o tym, że szczury rozmnażają się bardzo szybko, samice mają ruje co kilka dni i każda samica w ciąży będzie musiała być w oddzielnej klatce. Nie wspominając o chowie wsobnym w takim wypadku (siostra zapłodniona przez brata) ale skoro masz tyle doświadczenia, to mam nadzieję, zdajesz sobie z tego wszystkiego sprawę.

A sprzedaż akwarium i kupienie za te pieniądze klatki to bardzo dobra decyzja ;)
Ten model, który zlinkowałeś jako ostatni jest na dość sporo szczurów, ale ten sam sprzedawca na allegro ma klatkę 80x50x80, która jest dobra dla 5 (chwilowo jej nie widzę, więc pewnie skończyła się akurat aukcja)
Wyszukiwarka nie gryzie
adjanctr
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 26, 2012 6:47 am

Re: Moje akwarium dla szczurków pytania, pomoc

Post autor: adjanctr »

Wiem już nie chcę młodych, wysterylizuję samiczkę. A teraz i tak one są za młode żeby ją zapłodnić, jak zmienię klatkę dokupię dwóch samców i będę miał 5 w tej 100x100
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Moje akwarium dla szczurków pytania, pomoc

Post autor: Nina »

Szczury są zdolne do rozmnażania w wieku 4,5 tygodnia. Twoje są młodsze?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Moje akwarium dla szczurków pytania, pomoc

Post autor: BlackRat »

adjanctr pisze:Wiem już nie chcę młodych, wysterylizuję samiczkę. A teraz i tak one są za młode żeby ją zapłodnić, jak zmienię klatkę dokupię dwóch samców i będę miał 5 w tej 100x100
To świetnie, że jednak zmieniłeś zdanie :) Tylko jeszcze dodam, żebyś nie dokupował ogonków, a adoptował jakieś bidulki szukające domku - dużo ich teraz mamy, jak przejrzysz wątki adopcyjne to zobaczysz ile maluszków i nie tylko poszukuje obecnie domków.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
adjanctr
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 26, 2012 6:47 am

Re: Moje akwarium dla szczurków pytania, pomoc

Post autor: adjanctr »

dzisiaj przyjeżdża kupiec po akwarium, więc szukam klatki dla szczurków : ) dzięki za rady i pomoc
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Moje akwarium dla szczurków pytania, pomoc

Post autor: KITEgirl »

adjanctr mamy rozumieć że rezygnujesz z hodowli? w sensie rozmnażania..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”