Dla początkującego...klatka rodzaj i nie tylko.

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dla początkującego...klatka rodzaj i nie tylko.

Post autor: IHime »

Panele są laminowane, spisują się lepiej od zwykłych drewnianych półek. Piętra z prętów odradzałabym całkiem, chyba że jako podtrzymanie dla półek z paneli lub pleksy.
Koszyczki wystarczy podwiesić, szczury świetnie wspinają się po prętach, nie potrzeba drabinek ani nic. Czasem tylko dla bardzo starych szczurów można dać.
Poza tym, hamaczki, wiszące domki polarowe i inne, polecam sputnik - wiele szczurów go kocha, a łatwo się czyści.
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dla początkującego...klatka rodzaj i nie tylko.

Post autor: saszenka »

A ja polecam jeszcze jakiś sznur gruby, czy cieńszy zapleciony w warkocz (ew są takie drabinki/trapy z gałązek w sklepach - można samemu zrobić). Moje uwielbiają po nim brykać i podwiesiłam im przy koszyku pod sufitem klatki, żeby łatwiej im było tam włazić, bo zaczęły wędrować z polarami i czasem się przez to ześlizgują ;)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Wikunia
Posty: 263
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 5:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dla początkującego...klatka rodzaj i nie tylko.

Post autor: Wikunia »

Ja mam koszyki w całości, nic nie obcinałam, oczywiście w tej chwili mają dziury ale to przez moje szczurki. Żadnych drabinek nie potrzeba, ja mam tylko jedną na samym dole, ale to dla urozmaicenia. One sobie świetnie dadzą radę wejść nawet na najwyżej powieszony koszyk.
Ze mną:
Abby, Nelly, Lulu, Maniek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37173
Obrazek
----------------------
Za TM:
Fela[*]

Pytać: http://ask.fm/WeronikaKicurek
Awatar użytkownika
mikemb
Posty: 103
Rejestracja: wt sie 21, 2012 7:00 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dla początkującego...klatka rodzaj i nie tylko.

Post autor: mikemb »

Jeszcze raz dziekuje za podpowiedzi, coraz bardziej klaruje mi sie obraz. Tak przy okazji gdyby ktos szukal klatek od producenta znalazlem w Lodzi cos takiego :-) ponoc sami robia :-)
http://ppi100.pl/Katalog-Pet_Products_Industries.pdf

I wiecie co, wczoraj bylem z mloda w Port-Lodz w sklepie zoo Kakadu, i normalnie szok, cora biegala ogladala rybki kolorowe a ja kucnolem przy ogonkach bo byly 4 male. Ehhh jeden mial przyciety paluch przedniej lapki, drugi ogon a dwa pozostale tak kichaly i prychaly ze szok. Zwrocilem uwage obsludze ze te zwierzaki sa chore , ze nie powinny tu byc itp itd , ehh szczescie ich ze dzieci tam byly bo szereg niecenzuralnych zdan az cisnal sie na jezyk, a oni co, prawie ze mnie wysmiali. Szkoda gadac, normalnie szkoda gadac....
Obrazek
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Dla początkującego...klatka rodzaj i nie tylko.

Post autor: alinak »

Kiedys z zoologu zobaczylam mala sliczna kapturke byla wychudzona i chora postanowilam ze chce ja uratowac bez wzgledu na wszystko... Pan w sklepie powiedzial ze ludziom do hodowli chorych zwierzat nie sprzedaje a ona jest na weza i tyle po dluzszej dyskusji wyszlam mialam normalnie lzy w oczach... A ostatnio zapytalam dlaczego nie rodzielaja plciami szczurow powiedzieli ze szkoda czasu a jak male sie urodza wiekszy zarobek jak sie odchowaja ;/ Pan sie pochwalil ze najwiecej urodzila mu 24 mlode... Rece opadaja
Awatar użytkownika
mikemb
Posty: 103
Rejestracja: wt sie 21, 2012 7:00 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dla początkującego...klatka rodzaj i nie tylko.

Post autor: mikemb »

HEJA kaltka kupiona, ten link co podawalem, polecam firme, polska firma z cala produkcja na miejscu, wszystkie materialy i dodatki sami robia i wszystko idzie na export do niemiec i holandii, troszke sprzedaja u nas na allegro. maja duzo przecen i co mozna sie dogadac co do ceny. A najlepsze na koniec.... za klatke o wymiarach: 68x50x75(dl-gl-wys) plus 12 cm kuweta na ktorej stoi, plus w gratisie dostalem pieterka co prawda z drewana ale zawsze cos....cena 70 zl, dodam ze drut ma gesty ponizej 1 cm, i 6 drzwiczek, jak zmontuje na sucho zdrobie foto i podesle. Maja sporo palet klatek ktore schodza z produkcji wzory i sprzedaja jak leci z palety za smieszne pieniadze. Naprawde polecam. Tak pomyslalem ze warto by gdzies podwiesic adres i namiary ich moze ktos skorzysta :-)

http://www.ppi100.pl/
Obrazek
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: Dla początkującego...klatka rodzaj i nie tylko.

Post autor: figoifagot »

wow!, to naprawdę dobra cena. W jaki sposób ją kupowałeś, bo ich sklep internetowy u mnie nie działa... Trzeba się tam stawić osobiście? ::)
A półki drewniane - skoro już masz - możesz zabezpieczyć nietoksycznym lakierem lub okleiną, na pewno trochę dłużej wytrzymają :)
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dla początkującego...klatka rodzaj i nie tylko.

Post autor: smeg »

mikemb, a która to klatka z tego katalogu? Jakoś nie mogę znaleźć takiej o tych wymiarach ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dla początkującego...klatka rodzaj i nie tylko.

Post autor: saszenka »

Też trafiłam na ten sklep, ale odstraszyły mnie ceny i ogólnie jakoś tam nie trafiłam osobiście. Ale super, warto zapamiętać, gdy rodzina będzie się powiększać :D
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dla początkującego...klatka rodzaj i nie tylko.

Post autor: smeg »

Można w ogóle gdzieś znaleźć cennik? :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dla początkującego...klatka rodzaj i nie tylko.

Post autor: saszenka »

Hmmm, gdzieś widziałam... ale już nie widzę :-\
Skąd ja ceny wzięłam?
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dla początkującego...klatka rodzaj i nie tylko.

Post autor: Malachit »

Właśnie też przejrzałam ten katalog i podoba mi się strasznie klatka Sky Rat 100 tylko też zastanawiają mnie ceny, a link "sklep" nie działa :P
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: Dla początkującego...klatka rodzaj i nie tylko.

Post autor: figoifagot »

Malachit, tu 150 funciaków: http://www.meltonpets.com/index.cfm/sto ... roduct=636
Ale chyba dla ziomków to mają inne ceny... ;)
Jakieś 2 godziny temu widziałam na allegro kilka ich klatek, teraz jest tylko jedna :-\ I cena słaba jak za taką klateczkę...
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Awatar użytkownika
mikemb
Posty: 103
Rejestracja: wt sie 21, 2012 7:00 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dla początkującego...klatka rodzaj i nie tylko.

Post autor: mikemb »

figoifagot pisze:Malachit, tu 150 funciaków: http://www.meltonpets.com/index.cfm/sto ... roduct=636
Ale chyba dla ziomków to mają inne ceny... ;)
Jakieś 2 godziny temu widziałam na allegro kilka ich klatek, teraz jest tylko jedna :-\ I cena słaba jak za taką klateczkę...
Hej, cen nie ma na stronie bo sklep internetowy zmoeniaja, jak cos to z katalogu i dzwonic, na miejscu mozna sie dogadac co do ceny, a ta moja wzieta z magazynu, spadek z produkcji bo wchodza nowe wzory a stare resztki sprzedaja za grosze. Do tego stopnia ze stoja na paletach zakurzone z pelnym wyposazeniem a facet jeszcze sie pyta a ile pan zaza nia da to zrobimy taka cene. Naprawde mozna sie dogadac ja godz z nim lazilem bo szukalismy kuwety w niebieskim kolorze dla corki specjalnie. Hehe jeszcze mi umyli ja pod cisnieniem i wysuszyli i zapakowali.
Na allegro maja pare wzorow. Uzytkownik ppi-polska o ile pamietam i tam wlasnie znalazlem a tu sie okazalo ze nie tylko sprzedaja ale robia sami.
Hehehe choc powiem ze tam mi sie mniejsza wydawala, a w domu...gigant masakra.
Yeraz tulko musze czekac na jakies maluszki jak ktos bedzie mial. Chcialbym dwie samiczki dumbo ... Oj sam sie nie moge doczekac juz ale chce by mloda poczekala i nauczyla sie cierpliwosci a nie ze chce to sklep i zabawka.....nie ma tak musi zasluzyc i cierpliwie czekac. Gdybuscie cos wiedzieli z lodzkiego dajcie znac.

Ps sory za literowki w tym poscie ale pisze z tel a mloda skacze w figloraju hehehehe
Obrazek
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dla początkującego...klatka rodzaj i nie tylko.

Post autor: ssylvusia »

Boska jest ta woliera na 45 stronie katalogu :o Przepiękna, ciekawe ile kosztuje...
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”