Klatka idealna???

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka idealna???

Post autor: Malachit »

Nie no bez przesady, żaden z moich szczurów nigdy nie sikał poza klatką :D co najwyżej znaczą kropelką czasami. Ale wydaje mi się, że w przypadku każdego zwierzaka klatkowego trzeba tą klatkę myć, chociażby z resztek jedzenia, kurzu... obsikane też zresztą mogą być. A szczury są sporo większe od chomików, więc i brudu więcej ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Yen
Posty: 181
Rejestracja: wt lut 12, 2013 11:46 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka idealna???

Post autor: Yen »

Moim zdaniem jest to do zrealizowania, ale górny wywietrznik trzeba by było KONIECZNIE zakryć KRATKĄ a nie szmatką, ponieważ nigdy nie wiadomo co szczurek wymyśli, a szmatkę zdejmie i zje. Kolejna sprawa którą osobiście bym przerobiła to drzwiczki, powinny być one zrobione z kratki, można kupić druty i pospawać ( gdzieś na forum jest przy temacie klatek robionych z szaf itp) żeby była lepsza wentylacja, przede wszystkim dotlenienie, gdyż górna dziura tylko 'wyciąga' powietrze ale nie zapewnia dobrej wymiany gazowej. No i ostatnia sprawa - warto byłoby uczynić kuwetę, może z pleksi ( tutaj prosze o poprawke forumowiczów jeśli się mylę i ten materiał nie jest odpowiedni). chodzi o łatwiejsze sprzątanie. No i półeczki powinny być zamontowane, żeby szczurki mogły się swobodnie poruszać nie tylko po podłodze.

Mam nadzieję że rady okazały się pomocne, uważam że prawie wszystko da się przerobić na klatkę (kiedyś mój szczurek na jedną noc zamieszkał w starym monitorze rozebranym na części) ale trzeba to zrobić z głową i przede wszystkim tak, żeby zwierzak był bezpieczny i żeby miał zapewniony komfort :) Pozdrawiam!
Ze Mną:Erato, Awantura, Mickiewicz, Rozalia Rozalinda Pierwsza oraz Mafinka

Za TM Michelle, Niunia, Tycia, Liberia, Ruby oraz 2 żołnierzy o nieznanych imionach

nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39583
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”