rurki - przejście

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

rurki - przejście

Post autor: kaatherina »

Witam, proszę o pomoc ;) chcę powiększyć szczurkom klatke i chce zrobic tunele zeby przechodzily sobie z klatki do klatki dlugim tunelem. to przejscie musi miec srednice 6 cm bo szczurek dumbo jest spory. Jeśli macie pomysly to piszcie bede wdzieczna. :) Myslalam o rurkach kanalizacyjnych ale drogi interes :(
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: rurki - przejście

Post autor: madziastan »

Rurki pcv są tanie i fajne :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: rurki - przejście

Post autor: Svefn »

6cm to za mało - szczur podrośnie i będzie miał problem.
Tak jak pisze madziastan - rurki pcv (dostępne w każdym markecie budowlanym) są doskonałym rozwiązaniem.
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

Re: rurki - przejście

Post autor: kaatherina »

jak moge dodac zdj ? taki komunikat mi sie wyswietlill " Przekroczono maksymalną przestrzeń na dysku zajmowaną przez załączniki." a nigdy jeszcze tu nie dodawalam zdj :o
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: rurki - przejście

Post autor: madziastan »

Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

Re: rurki - przejście

Post autor: kaatherina »

ok dzięki, spróbuje dodać. Chcę jeszcze szczurkom zrobic na samej górze taki zakątek z trawą, myślałam aby w pojemniku zasadzić trawę aby rosła świeża i aby mogły sobie jeść. Co o tym myślicie ?
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

Re: rurki - przejście

Post autor: kaatherina »

oto zdjęcie tzn projekt mojej klatki, jeśli macie jakies uwagi bądź pomysły to dziękuję za rady :) http://img854.imageshack.us/img854/4529/klatkar.png
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: rurki - przejście

Post autor: madziastan »

klatka jest ok, trochę ciężko będzie tobie wszystko potem posprzątać czy wymyć. Te rury mi średnio podobają, szczur nie chomik. Rura jest za mała na rysunku ale z tego co widzę to klatka na rysunku powinna mieć 140cm wysokości.
A półki z czego to będzie? Wydaje mi się że nie robisz klatkę a jakąś jakby drewnianą woilerę.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

Re: rurki - przejście

Post autor: kaatherina »

moja klatka ma 50 cm wysokosci, chce dorobic drugą tez ok 50 cm, półeczki maja zrobione z paneli ;) Rury oczywiscie szersze bo to tylko rysunek ;)) Szczurki lubia rury, mój starszy szczur spi caly czas w jednej. wymyć też nie będzie trudno bo to będą jakby dwie osobne klatki, jedna na drugiej. Ta druga będzie wykonana z drewna :) dolna jest z metalu
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: rurki - przejście

Post autor: Hanka&Medyk »

kaatherina pisze:Ta druga będzie wykonana z drewna :)
Ojojoj, to będzie smród jak nie wiem co.

Ja bym dała więcej hamaków i innych tym podobnych, a mniej wstawek typu półki. Ograniczasz sobie mocno możliwości manewrowania i utrudniasz sprzątanie.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

Re: rurki - przejście

Post autor: kaatherina »

mam ta jedna i w niej 2 polki, nie ma wcale smrodu :)) wystarczy czyscic :)) kedys mialam krolika w wybiegu z drewna i nie bylo smrodu ;)) wiec nie wiem jak dbasz ze tak piszesz bo ja sobie tego nie wyobrazam :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: rurki - przejście

Post autor: Nakasha »

Na taką ilość półek i rur klatka 50 cm jest o wiele - o wiele - za niska. Szczury rosną naprawdę duże, nie dość, że potrzebują rur co najmniej 10 cm, to i wysokość klatki 50 cm to za mało. Taki projekt miałby sens jeśli klatka miałaby ponad 120 cm wysokości.

Poza tym rury wychodzące na zewnątrz nie są potrzebne, o wiele lepsze są krótsze kawałki rur umieszczone w klatce, nie tyle do chodzenia w nich, co do spania. ;) A długie konstrukcje z rur - na wybieg do pokoju. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

Re: rurki - przejście

Post autor: kaatherina »

Klatka jak będzie gotowa będzie miała ok. 130 cm. Górę zrobie szerszą i dłuższą od dołu ;)) miałam juz kiedys szczura co miał 4 lata i cos wiem na temat tego jak je hodowac
EratoTiaTuatha
Posty: 98
Rejestracja: wt mar 05, 2013 1:41 pm
Lokalizacja: Skępe/Toruń
Kontakt:

Re: rurki - przejście

Post autor: EratoTiaTuatha »

kaatherina pisze:nie wiem jak dbasz ze tak piszesz bo ja sobie tego nie wyobrazam
kaatherina pisze:miałam juz kiedys szczura co miał 4 lata i cos wiem na temat tego jak je hodowac
Sorki, ale jeśli wiesz wszystko, to po co w ogóle nas o coś pytasz?

Hanka&Medyk ma rację i potwierdzą ci to wszyscy na forum, którzy mają lub mieli drewniane półki w klatce. Nie oznacza to, że nie dbamy o nasze szczury i nie czyścimy ich klatek. Zapach szczurzego moczu z czasem "wgryza" się w drewno i nawet najlepsze mycie nie pomoże. Dlatego większość osób z drewnianymi półkami albo okleja je nieprzemakalną ceratą, albo przynajmniej lakieruje (tu się nie znam bo nie wnikałam). Reszta pozbywa się ich na rzecz plastików które nie reagują z moczem. I nie, królik to nie to samo co szczur. Zależnie od diety różne zwierzęta mają różny skład moczu, tudzież stopień jego smrodliwości.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: rurki - przejście

Post autor: Hanka&Medyk »

Korzystałam z lakierowanych (kilkoma warstwami ekologicznego lakieru) półek drewnianych i drewnianej budki dobudowanej do klatki. Choćby nie wiem jak dobrze utrzymywać higienę (chyba że ktoś jest gotowy czyścić wszystko na wysoki połysk po kilka razy dziennie), koniec końców mocz wdziera się w drewno, mimo lakieru, i smród zaczyna się robić naprawdę nie do wytrzymania. Nie mówiąc już o tym, że mocz reaguje również z lakierem i farbuje futerka milusińskich.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”