Co zrobić żeby w klatce było cieplej?

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Olcik1902
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 02, 2016 12:34 am

Co zrobić żeby w klatce było cieplej?

Post autor: Olcik1902 »

Nie bardzo wiedziałam gdzie dodać to pytanie, ale tutaj najbardziej mi pasowało. Mam problem z ciepłem w pokoju, wieczorem dom jest ogrzewany, ale do rana ja mam w pokoju strasznie zimno, a tam stoi klatka, co zrobić żeby w klatce było cieplej?
Awatar użytkownika
rat_Madziula
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:12 pm

Re: Co zrobić żeby w klatce było cieplej?

Post autor: rat_Madziula »

Możesz okładać klatkę ciepłymi szmatkami czy czymś takim. Można też dać ogonom do klatki jakiś wełniany kawałek by mogły się w niego wtulić . Do ściółki dodawaj jakieś kawałki materiału, albo po prostu do rana stawiaj klatkę w pokoju bardziej ogrzanym. ;)
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co zrobić żeby w klatce było cieplej?

Post autor: smeg »

Jeśli Ty jesteś w stanie spać w tym pokoju, to szczury tym bardziej ;) Nie ma co się przesadnie nad nimi trząść, to raczej wysokie temperatury i wysuszone od kaloryferów powietrze są dla nich bardziej szkodliwe niż chłód. Możesz dać im więcej szmatek do klatki, żeby mogły się w nich zakopać, gdy będzie im za zimno albo dać im szklaną butelkę z gorącą wodą owiniętą skarpetą (ale tak, żeby mogły się też od niej odsunąć w razie potrzeby), ale nie widzę sensu w sztucznym ogrzewaniu klatki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Co zrobić żeby w klatce było cieplej?

Post autor: yss »

Ja zawijam klatkę w koc w trakcie i po wietrzeniu, bo mrozi koszmarnie. :)
Z tego co kiedyś czytałam nawet stałe 14 - 15 stopni nie jest dramatem dla szczurów, to tylko kwestia adaptacji do warunków "zimowych".
ten się nie myli, kto nic nie robi
Soowaa
Posty: 67
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 5:03 pm
Lokalizacja: Pomorskie, okolice Trójmiasta :)

Re: Co zrobić żeby w klatce było cieplej?

Post autor: Soowaa »

Mój szczur gdy jest na wybiegu zamiast biegać siada pod kaloryferem i leży. Czy jest mu zimno ? Czy to bezpieczne aby grzał się w ten sposób ?
Chojrak <3 Mufasa <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co zrobić żeby w klatce było cieplej?

Post autor: Paul_Julian »

Zimno mu nie jest, ale pewnie ma tam fajną bazę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zrobić żeby w klatce było cieplej?

Post autor: mikanek »

Zdecydowanie lepsza umiarkowana temperatura niż przegrzewanie ogonów. Ja na zimę wieszam im podwójne hamaki (polar z bawełną x 2), tak żeby mogły spać w środku, do tego mają domek igloo do którego znoszą polarowe skrawki. Na czas wietrzenia też klatki nie wynoszę. Szczury mają już prawie 2 lata i nigdy nie chorowały, w odróżnieniu od poprzednich, które bywało, że co miesiąc/dwa były na antybiotyku, poniekąd właśnie z trzęsienia się nad nimi.
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co zrobić żeby w klatce było cieplej?

Post autor: Paul_Julian »

yss pisze:Ja zawijam klatkę w koc w trakcie i po wietrzeniu, bo mrozi koszmarnie. :)
Z tego co kiedyś czytałam nawet stałe 14 - 15 stopni nie jest dramatem dla szczurów, to tylko kwestia adaptacji do warunków "zimowych".
Tak, najlepsza jest taka ok. 17-19 st. i wilgoc, czyli warunki takie bardziej piwniczne. Jak mamy grzejniki, to wtedy warto nawilżać powietrze - mozna rozwiesic mokre szmatki ( nawet dac na klatkę wilgotny kawałek prześcieradła, czy stary Tshirt), albo dac na parapet miskę z wodą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”