drewniane przedmioty w klatce dla szczurów

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
antek00
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 08, 2016 1:18 am

drewniane przedmioty w klatce dla szczurów

Post autor: antek00 »

niedługo kupuję dwa młode szczurki i w związku z tym dostałem od kogoś klatkę w prezencie. niestety (jak wyżej) są w niej drewniane elementy. niby było napisane, że klatka przeznaczona jest dla gryzoni, ale obawiam się, że szczury od razu to wszystko pogryzą. czy jest na to jakieś rozwiązanie?
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: drewniane przedmioty w klatce dla szczurów

Post autor: olgapsiara »

Będę gryzly tak czy siak. Meble, kable, poduszki, kuwety... materace i wiele innych. Taka już ich natura.
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: drewniane przedmioty w klatce dla szczurów

Post autor: Sky »

Możesz albo wyjąć te drewniane elementy i zastąpić je czymś innym, albo zostawić i po prostu wyrzucić po zniszczeniu. Większym problemem niż gryzienie, jest prawdopodobieństwo całkowitego zasikania drewna, które będzie wchłaniać płyny. Kiedyś próbowałam zabezpieczać drewniane półki i inne wyposażenie, ale nie zdawało to egzaminu i po paru próbach mycia, po prostu wyrzucałam te rzeczy i zmieniałam na plastik.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: drewniane przedmioty w klatce dla szczurów

Post autor: yss »

Sky, trzy warstwy lakieru na bazie wody są bardzo w porządku, tak zrobiłam, miało być tymczasowo, zanim sprawię sobie lepsze półeczki, ale już rok działają takie półki bez smrodu. A szczury owszem, sikały na nie. Na potęgę :)
Polecam mycie drewnianych elementów octem :) nie truje i usuwa inne zapachy a sam co prawda śmierdzi, ale szybko wietrzeje.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: drewniane przedmioty w klatce dla szczurów

Post autor: Sky »

No własnie miałam lakierowane półki i mimo wszystko nie byłam zadowolona :P Miałam wrażenie, że lakier zmywa się przy każdym szorowaniu (bo w końcu na bazie wody), a powierzchnia nie była idealnie równa, przez co wszelkie brudy łatwo się przyklejały i trudniej usuwały :P A też warstw było kilka. Można się przemęczyć, szczególnie jak te elementy już są w klatce, ale mimo wszystko plastik jest o wiele wygodniejszy.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: drewniane przedmioty w klatce dla szczurów

Post autor: yss »

Sky: oczywiście, że jest wygodniejszy, po prostu czasem człowiek bierze, co mu dają i nie marudzi, tylko wykorzystuje i lakierowanie na trzy razy naprawdę bardzo sensownie pomaga, tu się na pewno zgodzisz - w porównaniu z brakiem lakieru na przykład ;) i jeśli ktoś dostał wszystko w drewnie to może albo oddać to komuś kto ma koszatniczki, one plastiku nie mogą wcale mieć - albo polakierować i stopniowo wymieniać :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
RudaWilczyca
Posty: 54
Rejestracja: wt lut 02, 2016 12:12 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: drewniane przedmioty w klatce dla szczurów

Post autor: RudaWilczyca »

antek00 Nie kupuj, adoptuj! ;D
moniaspadlazkonia
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 14, 2016 10:27 am

Re: drewniane przedmioty w klatce dla szczurów

Post autor: moniaspadlazkonia »

Dokladnie! Adoptuj !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”