Ubranka dla szczurów

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Aggie
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 19, 2017 10:55 pm
Lokalizacja: Opole

Ubranka dla szczurów

Post autor: Aggie »

Cześć szczuromaniacy! :D
Na wstępie mówię, że to mój pierwszy wątek tutaj, więc proszę o wyrozumiałość. Niedawno trafiłam na kilka zdjęć szczurów w ubrankach, a ponieważ sama tych zwierzaków jeszcze nie mam, nie wiem, co o tym myśleć. ::) Jak wiadomo, szczury są wrażliwe na niskie i wysokie temperatury oraz przeciągi. Przeczytałam, że właśnie te ubranka w Ameryce (?) ludzie zakładają (tak jak psom) na czas przejścia np. do weterynarza. Tutaj chciałabym zapytać bardziej doświadczonych właścicieli - hit czy kit? Czy coś takiego nie krępuje ruchów zwierzęcia? Czy to na pewno bezpieczne? Czy daje coś to oprócz ciekawego wyglądu ogona? ???
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ubranka dla szczurów

Post autor: IHime »

Daje wkurzonego ogona, który w kilka sekund pozbywa się znienawidzonego wdzianka. Takie ubranko nie chroni szczura przed przewianiem, nie zapewnia jakiegokolwiek bezpieczeństwa na czas podróży. Do tego służy odpowiednio przygotowany transporter dla gryzoni (zabezpiecza przed przewianiem, zimnem, nadmiernym słońcem, atakiem obcego zwierzęcia, nagłym przestraszeniem, daje poczucie bezpieczeństwa).
Zdjęcia robi się wyjątkowo cierpliwym i posłusznym zwierzakom, które chwilę wytrzymają w tym głupim ludzkim wymyśle, ale przeciętny domowy szczur taki nie jest. Poczytaj sobie, jak ciężko jest przekonać szczura, żeby nosił ubranko zabezpieczające po operacji albo żeby nie zdejmował opatrunku.
Aggie
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 19, 2017 10:55 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Ubranka dla szczurów

Post autor: Aggie »

Tak też myślałam... Już z samymi szwami pooperacyjnymi jest problem, bo szczury przegryzają. ::) Tak, czy inaczej chciałam zapytać o zdanie bardziej doświadczonych osób, bo sama uważam to za... no cóż... przynajmniej głupie. Jednak ilość pozytywnych ocen tych ubranek była dość zadziwiająca. Dziękuję za rozjaśnienie sytuacji. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”