Rozpoznawanie płci

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Guest

Rozpoznawanie płci

Post autor: Guest »

Tagi: płeć, rozpoznanie, płci, oseski, osesków



Witam
Mamy z kumplem problem dotyczący rozpoznania płci szczurków.
Jest ich w miocie 6, mają niecałe dwa tygodnie, widzą i próbują coś zjeść
same.
Wszystkie wyglądają podobnie :D, możliwe że są tej samej płci?
Jak to rozpoznać i czy wogóle na tym etapie się da?

Pozdrawiam


EDIT:
Nakasha pisze:Zdjęcia po otwarciu i powiększeniu do oryginalnego rozmiaru są w bardzo wysokiej rozdzielczości, więc wszystko dokładnie widać. :)

Genitalia u samiczek:

20-dniowych:
Obrazek Obrazek Obrazek

5-tygodniowej:
Obrazek Obrazek

6-miesięcznej:
Obrazek


Genitalia u samców:

20-dniowych:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

5-tygodniowego:
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Rozpoznawanie plci

Post autor: Mycha »

Płeć szczurków można poznać w każdym etapie życia. Podam Ci sposób wg. P. Kodry(książka "hobby szczury"
Rozróżnianie płci. Odlaegłość między otworem odbytowym a ujściem drug moczowych w milimetrach:
WIEK SAMIEC SAMICA
1 dzień - 3 - 1,5
1 tydzień - 5 - 3
2 tygodnie - 8 - 5
3 tygodnie - 12 - 7
6-7 tyg - 21 - 13

Na początku rozróżnienie płci może okazać się trudne jednak w porównaniu z innym osobnikiem będzie proste :wink:

Oczywiście że mogą urodzić się osobniki tej samej płci, ale bardzo żadko.
Moje ostatnie młode to były same samce i jedna samiczka :D

Udanej hodowlii :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Rozpoznawanie plci

Post autor: Ania »

I tu lezy problem - bywa to baaardzo rzedko, ale jednak bywaja takie sytuacje, kiedy mlode samce dojrzewaja plciowo PRZED ukonczeniem 5-tego tygodnia zycia. Lepiej wczesniej niz za pozno ;D
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Rozpoznawanie plci

Post autor: lajla »

wola nie rezykowac ze nic po sobie nie zostwaia :wink:
30 dniowegoszczura mozna odzielic od matki to sa 4 tygodnie i 2 dni tak kolo wiec wtedy najlepiej tez odzielic samcow od samiczki ... ale zasatnawia mnie jedno kiedy u szczura zaczynaja byc juz jadra widoczne ? bo jakos nie moglam sie tego niegdzie doczytac a ja chcialm miec maluszki za 4-5 lat wiec tak sie zastanawiam... :?
Olga

Czy to samiec czy samica?

Post autor: Olga »

No to własnie mam kłopot :oops:

Pewnie mnie uznacie za głupią ale mam takie banalne ( nie dla mnie ) pytanie:

Mój Chomer został kupiony jakosamiec ( tak mówił sprzedawca) . Wszystko było normalnie, nazwałam go samczym imieniem. Teraz Chomer ma już prawie 2 lata , a nie widać mu klejnotów :wink: :shock: :oops: Jak idzie sobie to po prostu nic!!! Ale przeciez bardzo znaczy teren, wszędzie sikai wogóle jest duży. Nie wiem zastanawiam sie czy on nie jest samiczką :wink: Bo Ola od Ronalda itd. ma jeszcze malutkiego samca, a już "sterczą" :lol: mu klejnoty że tak powiem...

No nie, żyję ponad półtorej roku najprawdopodobniej z niewiedzą że mój szczur jest szczurzyca :roll: :roll: :shock: :lol:

Prosze o szybką odpowiedź
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

Czy to samiec czy samica?

Post autor: Wadera »

Najpewniej CHomer to dziewczynka. Dla pewnosci mozesz obejzec podogonie. U doroslych samic wyraznie mozna zauwazyc ujscie pochwy pomiedzy ujsciem moczowodu i odbytem.
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

Czy to samiec czy samica?

Post autor: olka »

Samce szczurków mają spore klejnoty, więc... obawiam się, że masz samiczke...
Nawet gdyby Twoj szczurek był mniej chojnie wyposażony, to jajka byłyby mimo wszystko zauważalne lub wyczuwalne. Chyba, że Chomer to wnęter, ale jeszcze nie słyszałam o szczurku wnęterze :wink:
Olka
Olga

Czy to samiec czy samica?

Post autor: Olga »

No zgoda, m :?: :? oże jest Chomerą , ale dlaczego tak strasznie znaczy teren
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

Czy to samiec czy samica?

Post autor: Wadera »

Zalzy od osobnika. Moze Chomera ma taki dominujacy charakterek i uwaza ze ona rzadzi :)
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Czy to samiec czy samica?

Post autor: Beeata »

Poki nie kupilam drugiego szczura sama zastanawialam sie nad plcia swojego Parszywka. Jego jadra byly tak male ze wygladal prawie jak samiczka:) Dopiero dokad mam 2 szczura Parszywek ma "jajka" okazale jako inne szczurasy plci meskiej:)
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
shere
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 19, 2004 8:29 am
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Ch?opiec czy dziewczynka?

Post autor: shere »

Witam serdecznie. Oto moje pytanko. Jak rozróżnić samczyka od samiczki? Mam 4 małe szczurki, mają 23 dni, i chciałabym aby ktoś moze mi udostępnił jakieś zdjęcia przykładowe chłopca i dziewczynki. Bo gdy porównuje z matką to niby same samiczki, ale nie wiem sama. Prosze o pomoc.
"... powrocie do swoich miast ludzie znowu zaczynają ustawiać pułapki i wykładać trutkę, bo większość umysłów nie ocioszesz w nowy kształt nawet toporkiem. Ale niektórzy ludzie widzą, że świat można zmienić na lepsze." T. Pratchett
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Rozpoznawanie plci

Post autor: lajla »

na stronie glownej w dziele hodowla masz wszytsko napisane sa tam zdjecia i opisane wszystko co i jak
takze na stronie krwiopijki sa bardzo dobre zdjecia wejdz na http://ogoniasta.prv.pl artykuly - rozpoznawanie plci, poczytaj sobie porownja itd, itp :)
Zenek
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 10, 2005 11:30 am

Jak rozpoznać płeć szczurka

Post autor: Zenek »

Kurcze kupiłem sobie szczurka ale zapomnialem sie zapytac w sklepie jakiej jest płuci.
Wiecie jak to rozpoznac???? POMOCY!!!!!!  :roll:
Ostatnio zmieniony pt mar 23, 2007 6:14 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zakochania jeden krok:]
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

PŁEĆ - jak rozpoznac?

Post autor: gryzaj »

przeczytaj to:

http://sps.forall.pl/ulotka.pdf

jest tam tez kilka innych przydatnych wiadomosci

p.s.poczatek jest na koncu :wink:
Obrazek Obrazek
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

PŁEĆ - jak rozpoznac?

Post autor: Mimysia »

Na górze jest opja Szukaj :roll:
I link; http://www.wsmib.edu.pl/~ogoniaste/artykul07.htm może ci się przyda
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”