Co myślicie o double rexach?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Co myslicie o double rexach?

Post autor: sachma »

ty nie masz zadnego doswiadczenia z lysymi szczurami. jesli znajdziesz kogos kto od kilku lat zajmuje sie doublami czy fuzzami to zapros go na forum, bardzo prosze, z checia poczytam co o tym sadzi - ale blagam nie pokazuj badan z lat 60 czy 70tych bo to nie przedstawia stanu aktualnego. do poki nie sciagniesz kogos tu nie bede z toba dyskutowac bo szkoda mi czasu, mam dosc udowadniania ze sie mylisz, a w przypadku rasowcow zdarza ci sie to czesto.

-------------------------------------------------------

mam jeszcze pytanie, czy dostrasza was to ze to szczury nagie, to ze te wloski tak dziwacznie wygladaja, czy stereotyp ze umieraja szybciej niz reszta? tylko tyle chce wiedziec, a pozniej mozna zamknac temat ;) dziekuje ;)
Ostatnio zmieniony pt wrz 08, 2006 7:32 pm przez sachma, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Co myslicie o double rexach?

Post autor: krwiopij »

sachma, jeszcze nigdy nie udało Ci się udowodnić, że się mylę. Tak w kwestii formalnej. ;) A na temat wrastania włosów w skórę i wągrów można poczytać na całkiem aktualnych forach dyskusyjnych, do tego nie trzeba nawet badań. Smuci mnie tylko, że takie problemy kompletnie się ignoruje tylko dlatego, że niektórym ludziom taki szczur wydaje się ładniejszy i oryginalny.

No, ale ja już się wypowiedziałam. Double rex? Nie, dzięki.
Ostatnio zmieniony pt wrz 08, 2006 7:40 pm przez krwiopij, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

Co myslicie o double rexach?

Post autor: agacia »

Mnie tez niezbyt sie podobaja lyse zwierzeta,nie tylko szczury i pomijajac wzgledy zdrowotne i biorac tylko pod uwage estetyczne to nie chcialabym miec takiego "potworka" w domu.
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Co myslicie o double rexach?

Post autor: violet »

ja nie znam zadnych dowodow na poparcie ktorejkolwiek ze stron, ale gdzies tam, gleboko, zgadzam sie z Krwio.. Jesli zwierze od zawsze posiadalo siersc, to ta siersc jest mu potrzebna widocznie do czegos i powinno ja miec.. nic w naturze nie dzieje sie bez przyczyny.. A namm ludziom, wydaje sie ze jestesmu madrzejsi, ze wiemy lepiej i mamy prawo nature zmieniac...

EDIT: A pomijajac kwestie moralne, Double Rexy podobaja mi sie, Fuzzy juz za to nie..
Ostatnio zmieniony pt wrz 08, 2006 8:11 pm przez violet, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Co myslicie o double rexach?

Post autor: Vella »

Pomijam dyskusję i odpowiadam na pytanie z topica.

Nie, nie reflektowałabym na double rexa (abstrahując od tego z jakiej hodowli), przede wszystkim z powodów estetycznych. Wolę Prawdziwe Sierściuchy ;)

Ale gdyby nagle, dajmy na to, moja Canalie okazała się doublem to absolutnie nie miałoby to znaczenia jeśli chodzi o uczucie jakim ją darzę, ani w kwestii opieki nad nią. Szczur to szczur. I tyle.



Swoją drogą zauważyłam, że fuzzy i double rexy, etc. wywołują we mnie silniejsze uczucia opiekuńcze. "Takie biedactwo, trzeba mu pomóc". :roll:
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co myslicie o double rexach?

Post autor: Amusia »

[quote="Zirrael"]Vigo - ojciec mojego miotu F - double rex black husky dumbo
[/quote] jak to black husky?? husky to i moze ale black??
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Co myslicie o double rexach?

Post autor: sachma »

boze widzisz i nie grzmisz...
a co robia husky? z wiekiem bieleja! dodatkowo lysienie powoduje taki a nie inny efekt.. jak urodzil sie byl czarny i takie geny niesie i to sie liczy.
to co mlode black husky z wiekiem zbieleja i juz mamy je inaczej nazywac? ....
Obrazek
blanka:*edi
Posty: 222
Rejestracja: wt lis 29, 2005 1:00 pm

Co myslicie o double rexach?

Post autor: blanka:*edi »

Mi osobiście fuzzy podobają się bardzo. Double rex tez mi się podaba, ale już mniej. Mi podobają się i sierściuchy i łysole. I w przyszłości na pewno będe mieć fuzzika :hihi: A co do ich podatności na choroby i inne rzeczy to jest takie samo prawdopodobieństwo jak przy każdym innym szczurze. I jeżeli już przy tym jesteśmy to w każdej odmianie ktoś coś znajdzie nawet w moim dzikusie (bo niektórzy są przeciwni rozmnażaniu go z powodu tego, że mogłbyć z chowu wsobnego) A tak na marginesie to wszystkei szczury są z chowu wsobnego jeżeli już cofnąć się o dużo milionów lat :hyhy: :jezor2:
Ostatnio zmieniony pt wrz 08, 2006 9:03 pm przez blanka:*edi, łącznie zmieniany 1 raz.
Dum suppetit vita, enitamur, ut mors quam paucissima, quae abolere possit, inveniat
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Co myslicie o double rexach?

Post autor: IVA »

Ponieważ padło pytanie co sądzi się o wyglądzie, to pozwolę dodać tutaj swoje zdanie.
Zawsze miałam mieszane uczucia co do golasków czy też półgolasków. Było tak do chwili gdy osobiście poznałam ogonki Gohy, w tym jej mało ofutrzonego dumbolka. Przyznaję, że chwicił mnie za serce i tak już pozostało. Ma w sobie dużo uroku :)

Sachma Ty się nie denenrwuj o rózne pytania nawet jak już gdzieś to było wyjaśnianie. Jako hodowca powinnaś uzbroic się w cierpliwość i tłumaczyć, tłumaczć, tłumaczyć :jezor2: Zapytaj Nezu ile mi się już natłumaczyła co do rodzaju ras ogonków a ja nadal wiem, że są standardziki, dumbole, rexy, golasy i półgolasy ;)
Ostatnio zmieniony pn wrz 11, 2006 6:10 pm przez IVA, łącznie zmieniany 1 raz.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Co myslicie o double rexach?

Post autor: Layla »

Ja powiem tak: nie reflektowałabym na double rexa, zapewne na fuzza też nie, choć to nie o nich temat. Nie przeczę, że są warte miłości, to nie o to chodzi. Ja nie lubię aż takich ingerencji w naturę zwierzaka. Sierść jest zwierzakowi potrzebna. To już nie jest tylko kształt uszu czy kolor, to jest w pewien sposób pozbawienie zwierzęcia bariery ochronnej.

PS Co do względów estetycznych, to prawdę mówiąc podobają mi się bardziej fuzzy (Bójka :zakochany: ) niż double rexy ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
con3x
Posty: 210
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 11:48 pm

Re: Co myślicie o double rexach?

Post autor: con3x »

Jakieś brzydkie te duble rex'y z internetu.. na ich obronę podeślę zdjęcia mojego Faraona (nie, nie sphinx'a... duble rex'a).

Obrazek
Obrazek
bless ya.
Awatar użytkownika
con3x
Posty: 210
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 11:48 pm

Re: Co myślicie o double rexach?

Post autor: con3x »

Ajć, przepraszam. Dopiero teraz zerknąłem na datę i zorientowałem się, że odkopałem stary temat (wygooglowałem go, przeglądając inne, dlatego też się nie zorientowałem).
bless ya.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Co myślicie o double rexach?

Post autor: Nakasha »

Wygląda jak fuzz, a nie double rex... jaką sierść mieli rodzice? I skąd masz tego szczurka. ;)?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
con3x
Posty: 210
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 11:48 pm

Re: Co myślicie o double rexach?

Post autor: con3x »

No to już sam nie wiem :P
Skąd mam :x ...kupiłem od jak to mówicie "pseudo hodowcy"... i faktycznie jako fuzza.
Tylko, nie pamiętam już czemu, czytając coś wyciągnąłem wnioski że to jednak duble rex.
bless ya.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Co myślicie o double rexach?

Post autor: Nakasha »

Fuzza będziesz mieć, jeśli rodzice niosą gen fuzz lub są fuzzami. Double rexa tylko jeśli oboje rodzice to rexy.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”