Oznaki ciąży

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

Jak rozpoznac ciążę

Post autor: mrs.jingles »

dokladnie ;) imie wymyslila siostra, ale ogonek funkcjonuje jako Otylia z wiadomych wzgledow... i szpulki tez nie chce na razie przynosic :D
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Jak rozpoznac ciążę

Post autor: falka »

Może się przyda zdjęcie, to jest Panda, mamusia Iset, w ciąży :)
Obrazek
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

Jak rozpoznac ciążę

Post autor: mrs.jingles »

oj, przyda sie, dzieki! :) troszke mnie pocieszyla ta fotka, bo az takiego brzucha nie ma :P ciagle licze na to, ze to falszywy alarm. a zmiany w zachowaniu ciezarnej sa duze? bo Otylia robi sie coraz kochansza, oswaja sie z dnia na dzien co raz bardziej, taka gruba przytulanka z niej... :lol:

[ Dodano: Pią 26 Sie, 2005 ]
a moze i ma taki brzuch.. kurka, wpadam w paranoje, nie chce byc babcia... :roll:
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Jak rozpoznac ciążę

Post autor: falka »

Na pocieszenie zdjęcie Iset, nie w ciąży :P
Obrazek
(na szczęście schudła i jest teraz ruchliwsza)
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

Jak rozpoznac ciążę

Post autor: mrs.jingles »

Falka, teraz to mi narobilas dopiero.. :lol: :lol: :lol: strasznie podejrzliwie patrze na Otylie, wydaje mi sie, ze wiecej siedzi w domku i strasznie sie tam wierci z kata w kat, no i znosi kazdy kawlake chusteczki do domku, ale tak robila od poczatku. W najgorszm wypadku czeka mnie jeszcze z 5 dni niepokoju, bo chyba ja to bardziej przezywam niz ona :roll: :lol: :albino:

[ Dodano: Pią 26 Sie, 2005 ]
jeszcze mam pytanie o grubsze szczurki- czy one sa cale grubsze czy tylko brzuszki? bo Otylia, zwlaszcza jak sie rozciagnie w pozycji "na foczke" to ma waski przod, pileczke w brzuchu i mala pupe :P 2tygodnie temu to taka slodka chudzina byla :twisted:
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Jak rozpoznac ciążę

Post autor: sachma »

bandyta jak sie tak rozlozy to wyglada jak placek :lol: popatrz czy na brzuszku ma faldki czy poprostu pilke.... bandi jest gruby i ma faldki :roll:
Obrazek
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Jak rozpoznac ciążę

Post autor: falka »

Iset miała raczej taką kulkę, jak stała to wyglądała właśnie po boczkach tłuściutko. Mati jak ją zobaczyła to powiedziała "ale ona grubiutka, wygląda jakby była w ciąży" :P. Więc może mój szczuras to zły przykład ;). Ale, już wiem, jak leżała to jednak ta piłka się płaszczyła... to zobacz czy jak zmienia pozycje to też jest piłka czy tłuszczyk się rozlewa w różne strony ;).
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

Jak rozpoznac ciążę

Post autor: mrs.jingles »

hmm.. kulka jest, jak sie polozy to sie troche splaszcza, ale ja widac nadal po boczkach :wink: Falka, ja mam nadzieje, ze Iset to swietny przyklad i ze Otylia to taki sam przyklad puszystych ksztaltow :P najgorsze jest, ze jutro wyjezdzam i nie bede calkiem na biezaco, zostana mi tylko relacje od siostry, ale to nie to samo...
pozdrawiam wszystkie zaokraglone i liniowe ogonki! :lol:

[ Dodano: Pon 29 Sie, 2005 ]
urodzily sie wczoraj wieczorem... zapraszam do dzialu narodziny :roll: :albino:

[ Dodano: Pon 29 Sie, 2005 ]
http://szczury.org/showthread.php?pid=112007#112007
Wielombrowek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 28, 2006 3:47 pm

Oznaki ciąży

Post autor: Wielombrowek »

Mam szczury od niedawna i jeszcze niektórych rzeczy o nich nie wiem dlatego chce się dowiedzieć czy "piersi" u samiczek widać tylko wedy gdy samica jest w ciąży czy zawsze.






-----------------------------------------------------------------------------------------

Temat zmienilam na bardziej czytelny.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony pn sty 08, 2007 3:31 pm przez Wielombrowek, łącznie zmieniany 1 raz.
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Kiedy uwidaczniaja sie sutki?

Post autor: an »

nie tyle chodzi o piersi, co o sutki.

tak, widac je zawsze, ale w czasie ciazy sutki sie powiekszaja i zaczynaja widocznie wystawac z siersci.
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

Kiedy uwidaczniaja sie sutki?

Post autor: sue »

Podobnie jak i u psów - normalnie sutki są małe, a w czasie ciąży potrzebne są młodym i gromadzące się mleko równiez powoduje delikatne 'wybulwienie' ciała[ czyli piersi ] i wysunięcie się sutków ;)
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

Kiedy uwidaczniaja sie sutki?

Post autor: Pleiades »

[quote="an"]nie tyle chodzi o piersi, co o sutki.

tak, widac je zawsze, ale w czasie ciazy sutki sie powiekszaja i zaczynaja widocznie wystawac z siersci.[/quote]

Poza tym czytałam, że hormony ciążowe powodują, że samica gubi sierść wokół sutków, dlatego też i z tej przyczyny są u ciężarnych bardziej widoczne ;)
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Wielombrowek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 28, 2006 3:47 pm

Kiedy uwidaczniaja sie sutki?

Post autor: Wielombrowek »

więc jeśli samica nie jest w ciąży to sutki są ale nie widać ich tak bardzo bo wokół nich jest sierść, a jeśli jest w ciąży to wokół nich nie ma sierści i wtedy jest na 100% wiadomo że to właśnie ciąza hhhhhhhhhhhh tak??
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

Kiedy uwidaczniaja sie sutki?

Post autor: szczurzynka »

:drap: a co teraz z królkiów rozmnażania na szczury się przerzuciłeś ???? :sciana2:
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

Kiedy uwidaczniaja sie sutki?

Post autor: Pleiades »

[quote="Wielombrowek"]więc jeśli samica nie jest w ciąży to sutki są ale nie widać ich tak bardzo bo wokół nich jest sierść, a jeśli jest w ciąży to wokół nich nie ma sierści i wtedy jest na 100% wiadomo że to właśnie ciąza hhhhhhhhhhhh tak??[/quote]

zalezy jeszcze od etapu ciązy ;) Na początku zmiany mogą być niewielkie, mało zauważalne...
Ale jak już naprawdę łysieje wokół sutków i sutki się zaróżowiają, to raczej na 100% ciąża...
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”