Dwie siostry - jedna w ciąży

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Guest

Dwie siostry - jedna w ciąży

Post autor: Guest »

Tagi: dwie, samice, samiczki, rodzeństwo, ciąża, wspólny, odchów, młodych, młode, zagrożenie, zagryzienie


Mam takie małe pytanko
1 . Czy samica moze byc z młodymi w jednej klatce z drągą nie mającą dzieci?
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Samica z mlodymi + inna samica = ?

Post autor: lajla »

czasem sie tak zdaza ale dla spokoju samicy i dzieci lepiej miec je odzielnie a w ogole czasem inne samice moga odkradac mlode bo same chca byc matkami co prawda czasem to sie przydaje gdy matka ma zaduzo maluchow i nie moze wykarmic swoich ale czasem jestnawet neibezpieczestwem

wiec lepiej trzymac je odzielnie :)
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

Samica z mlodymi + inna samica = ?

Post autor: KaRa »

ja moją samiczkie z małymi oddzieliłam dla bezpieczęstwa a jak zaczeły baraszkować po klatce złączyłam je razem i jest ok. Tylko maluch ciocie męczą 8)
Obrazek
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Samica z mlodymi + inna samica = ?

Post autor: myszka »

:roll: hm...z jednej strony nie chce ci źle doradzić...wiec może na wszeliki wypadek je oddziel...ale znam przypadek (Mycha),w którym malce przyszły na swiat i rozwijały sie w jednej klatce z dalsza rodziną :wink:
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Samica z mlodymi + inna samica = ?

Post autor: IVA »

Praktycznie nie powinno byc problemów, jednak ja ze wzgledu na spokój jaki jest potrzebny ciężarnej samicy radziłabym oddzielic ją na kilka dni przed porodem i pozostawić osobno az małe uzyskaja wiek 3-4 tygodni. Będzie to bezpieczniejsze dla matki i napewno dla maluszków, bo nawet jeżli druga szczurka nie jest agresywna to może obudzic sie w niej instynkt macierzyński i podebrać mamie dziecia a przecież nie bedzia mogła ich wykarmić.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Samica z mlodymi + inna samica = ?

Post autor: Ania »

Jak wyżej.
Dodam tylko, ze niektóre samice dostają na tyle silnego instynktu macierzyńskiego (te nie-zaciążone), że podkradają matce młode i próbują je karmić - nie dają sobie odebrać młodych i malce umierają z głodu (jeśli opiekun nie zauważy w porę). Nie warto denerwować mamusi..
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

Samica z mlodymi + inna samica = ?

Post autor: Wadera »

Zeby tylko maciezynskiego! Moja Myszka stala sie wyjatkowo terytorialna i fukala groznie gdy tylko Su podeszla w poblize klatki! Nie wspominajac o tym jak piora lataly przy spotkaniach. Myszka po wypuszczeniu czym predzej biegla do klatki Su, trzepala jej skore (chociaz normalnie jest ulegla!) i wynosila wszytko jedzenie do swojej klatki.
Rozdzielenie bylo niewatpliwie korzystne dla nerwow obu pan :) Z dolaczeniem Su do stada gdy mlode podrosly nie bylo najmniejszego problemu. Myszka przestala byc wojownicza i jedynie znosila rozlazace sie maluchy do jednego kata, a Su siedziala nieruchawa i czujna dokladnie po przekatnej. Po kilku dniach cale stadko spalo juz razem :)
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
denisnedry

dwie samiczki, jedna w ci??y

Post autor: denisnedry »

no więc, trzymam w jednej klatce dwie samiczki matkę i córkę, odpowiednio 12 i 7 miesięcy. mamusia niedługo spodziewa sie kolejnego miotu, i w związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy trzymanie ich razem podczas ciąży, w czasie porodu i podczas odchowu jest bezpieczne, czy córeczka nie będzie zabijać małych itp. z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Samica z mlodymi + inna samica = ?

Post autor: Ania »

Samiczka powinna być sama od drugiej połowy ciąży (najpóźniej 9 dni po zapłodnieniu powinna zostać oddzielona).
Niezaciążone samiczki mogą dostać tak silnego instynktu, że zacznie podkradać młode w celu karmienia pokarmem, którego nie posiadają.
Dodatkowo matka karmiąca może czuć się bardzo zestresowana obecnością innego szczura i zwyczajnie może córkę z wcześniejszego miotu uszkodzić, podgryzać, rzucać się na nią.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Samica z mlodymi + inna samica = ?

Post autor: Mycha »

Chwileczkę, to zależy od tego jaki stosunek mają do siebie szczurki i jak ustawione są w hierarchii. Ja niejednokrotnie miałam 4 samice w jednej klatce podczas gdy jedna z samic miała młode i nie było prolemu. Wręcz przeciwnie- pomagały sobie, wspulnie ogrzewały małe itd.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Samica z mlodymi + inna samica = ?

Post autor: IVA »

Ja przychylam się do zdania Ani. Faktem jest, że samiczki mogą rodzić bedąc w grupie innych samic i w zasadzie nie powinno być większych problemów. Jeżeli jednak istnieje taka możliwość, to lepiej je na pewien czas oddzielić. Uważam, że w warunkach domowej hodowli takie postępowanie jest lepsze i dla matki i dla młodych.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

Kiedy przeniesc ciezarna do osobnej klatki?

Post autor: Banshee »

Chce przeniesc Rubi do osobnej klatki ale wlasnie w wiekszej, przeznaczonej dla Lokiego (dawniej Onyksa:P ), wiekszego i bardziej potrzebujacego ruchu, zaczela robic sobie gniazdko. Czy moge przeniesc wszystko co sobie nasciagala bezposrednio do drugiej klatki? Czesto w niej przebywala wiec nowe lokum jest jej nieobcym miejscem... Ale czy ruszać to skupisko ligninki i sianka w ktorym wariuje od rana?? Czy po prostu dac jej nowy material na gniazdko?
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

Kiedy przeniesc ciezarna do osobnej klatki?

Post autor: sechmet »

możesz przenieśc to stare, ale jak dasz nowe materiały tez sobie poradzi...;)
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

Kiedy przeniesc ciezarna do osobnej klatki?

Post autor: Banshee »

Dzieki. Zaladowalam ja razem z jej majdanem do nowego miejsca i tu zauwazylam dziwne podobienstwo do tego w jaki sposob i ja biore sie za tworzenie czegos lub sprzatanie. W kaltce jest istna SODOMA I GOMORA!!Jak ona w tym balaganie nie pogubu maluchow to bedzie cud :D
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

Kiedy przeniesc ciezarna do osobnej klatki?

Post autor: Banshee »

I już po fakcie... zdazylam niemal w ostatneij chwili...z tym oddzieleniem szczurzysk moich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”