zapłodniona w sklepie zoologicznym?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
anik1986
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 17, 2009 9:40 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Ratunku, pomocy, ciąża!!!

Post autor: anik1986 »

Witajcie moi drodzy. Wiem, że tematów takich jest milion, ale jestem w takim stresie, że zaraz dostanę zawału!
Moja mała Lusia będzie miała dzidziusie! Mam nadzieję, że się mylę, bo nie wiem co ja zrobię z miotem.
Kochani sprawa wygląda następująco. Luśka jest u mnie niecałe 2 tygodnie. Dużo je i szybciutko mi urosła. Dziś ją biorę, a tam brzuch. Więc pomyślałam, że przytyła mocno. Ale patrzę na sutki, a one bardzo widoczne! Umieram! Nie wiem co robić!!

Prosiłabym bardzo o odpowiedź na następujące pytania:
Kiedy mogę się spodziewać porodu jeśli to okaże się prawdą. Dziś zauważyłam objawy.
Czy ona sama urodzi i będzie wiedziała co robić?
Czy oddzielić drugą samiczkę i jeśli je oddzielę to czy później będą się pamiętały?
i ostatnie najważniejsze pytanie, czy w czasie ciąży samica ma ruję? Bo wydaje mi się, że miała rujkę 2 dni temu, więc może jednak to nie jest ciąża?

Trzy głębokie wdechy, muszę się uspokoić. Bardzo proszę o jak najszybsze odpowiedzi, a ja teraz uciekam czytać forum o ciąży i tak dalej. Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość!
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Ratunku, pomocy, ciąża!!!

Post autor: merch »

w czasie ciazy szczurzyca nie ma rui.

Ile ma szczurka skad ja masz w jakim wieku byla jak ja bralas
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
anik1986
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 17, 2009 9:40 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ratunku, pomocy, ciąża!!!

Post autor: anik1986 »

W czasie ciąży nie ma rui? To dobrze, bo wydaje mi się, że to była ruja. To moje pierwsze ogonki i nie jestem pewna czy to była ruja.
Niestety szczurcia jest młoda! Ma 2,5 miesiąca! Wzięłam ją oczywiście ze sklepu:/
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Ratunku, pomocy, ciąża!!!

Post autor: merch »

kiedy i w jakim wieku
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
anik1986
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 17, 2009 9:40 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ratunku, pomocy, ciąża!!!

Post autor: anik1986 »

Lusia jest u mnie dokładnie od 14. lutego, czyli niecałe 2 tygodnie. Teraz ma 2,5 miesiąca
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Ratunku, pomocy, ciąża!!!

Post autor: merch »

jesli w sklepie byla z samcami to moze ale nie musi byc w ciazy, jesli u Ciebie nie miala kontaktu z samcami to wszystko wyjasni najdalej za tydzien
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
anik1986
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 17, 2009 9:40 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ratunku, pomocy, ciąża!!!

Post autor: anik1986 »

Dzięki za odpowiedź.
Zakładając jednak, ze to jest ciąża to kiedy oddzielić samiczki od siebie?
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Ratunku, pomocy, ciąża!!!

Post autor: zalbi »

tak właśnie kończy się branie szczurów z zoologa.. eh..


oddzielić zaraz przed porodem jeżeli będziesz akurat przy niej a jeżeli nie, to zaraz po porodzie. albo dla świętego spokoju oddziel już teraz.

karm szczurkę dobrze. bialy serek, warzywa, kaszki, gotowany kurczak, gerberki itd.

czy szczurka ma zaokrąglony brzuszek i wygląda jakby połknęła piłeczkę ping pongową (nigdy nie wiem jak napisać "ping pongową")?
wstaw zdjęcia ogonki, to ocenimy co i jak. zrob zdjecie tak, zeby bylo widać podwozie szczurki.

proponuje zabrać futerko do weterynarza bo to krwawienie nie musialo być rują a czymś znacznie poważniejszym.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
anik1986
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 17, 2009 9:40 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ratunku, pomocy, ciąża!!!

Post autor: anik1986 »

Dzień po tym jak narobiłam hałasu Lusia schudła. Nie wiem jak to inaczej nazwać.
Wtedy gdy tu lamentowałam wyglądała jakby połknęła wspomnianą wyżej piłeczkę ping-pongową! A dzień później wróciła do normalnych kształtów. Fakt jej sutki nadal są bardzo widoczne, ale nie ma brzucha. Czyli co? Wzdęcia? Bo już nie wiem sama.
Niestety nie miałam wtedy aparatu, a z komórki na zdjęciach nic nie widać:(
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ratunku, pomocy, ciąża!!!

Post autor: Hanka&Medyk »

Hmm, może tzw. ciąża urojona? Coś o tym było na pokrewnym forum.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
grzesia
Posty: 773
Rejestracja: czw cze 19, 2008 11:36 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ratunku, pomocy, ciąża!!!

Post autor: grzesia »

A może szczurcia poroniła...? Bo jak wytłumaczyć to, że z dna na dzień brzuch się zmiejszył?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Ratunku, pomocy, ciąża!!!

Post autor: Nakasha »

Ciąża trwa ok 21 dni więc powinna urodzić w ciągu tygodnia. Jeśli jest w ciąży.

A może warto by przejść się z nią na USG? aby sprawdzić, czy wszystko na pewno jest w porządku?

Czy mogłabyś opisać jaki był i jest jej brzuszek? czy jest miękki, czy twardy, czy ugina się pod naciskiem, itp.?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
anik1986
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 17, 2009 9:40 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ratunku, pomocy, ciąża!!!

Post autor: anik1986 »

Więc to tak. Jej brzuch był naprawdę duży. Tak z dnia na dzień zrobił się duży. Był większy od piłki do ping ponga. Byłam w takim szoku, więc być może za mocno odebrałam niektóre rzeczy, ale jak dla mnie on był dość twardy! Dzień później wszystko wróciło do normy. Szczurka "schudła" i brzuch miękki. Może miała coś nie tak z jelitami?
Dziś za to biega po mnie i liże każde odkryte miejsce na moim ciele, jakby chciała mnie zjeść, chociaż wątpię czy to ma coś wspólnego z tą jej domniemaną ciążą.
Skoro to czy jest w ciąży ma się okazać w najbliższym czasie to wypada mi tylko poczekać.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ratunku, pomocy, ciąża!!!

Post autor: Hanka&Medyk »

Chyba lepiej polecieć profilaktycznie do lekarza. To mogło być poronienie, ale równie dobrze jakieś ostre wzdęcie (nie wiem, czy szczurom się zdarza, ale u ludzi objawy są podobne ;) ).
Dmuchać na zimne nie zaszkodzi - może akurat się okaże, że to coś z układem pokarmowym i trzeba się szybko za małą zabrać.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
anik1986
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 17, 2009 9:40 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ratunku, pomocy, ciąża!!!

Post autor: anik1986 »

Proszę, no nie straszcie mnie! Już wolę kilkanaście małych parówek!
Problem w tym, Że nie mam pojęcia, który wet u mnie dobrze zajmie się szczurciami? Czytałam tutaj co nieco o lekarzach w moim mieście, ale z tego co pamiętam nie było tam nic wspomniane o tym czy robią USG takim maluchom :(

A tak w ogóle Luśka czuje się wyśmienicie, nic nie przemawia za tym, że jest na cokolwiek chora!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”