zapłodniona w sklepie zoologicznym?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: szczur z niespodzianką

Post autor: merch »

Ania26- zgłoś do Tozu- albo jescze od razu zadzwoń do straży zwierząt
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Delilah*
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:32 pm

RE: szczur z niespodzianką

Post autor: Delilah* »

Hehe ,przezywam jakbym to co najmniej ja je urodzila ;)
Kluski kwila ,głodomory jedne, a zaaferowana mamusia nawet nie ma czasu sie sama spokojnie najesc, bo od razu leci do nich z powrotem :)
Na razie im nie przeszkadzam, no bo wiadomo -po im dodatkowy stres.
Tak wiec, fotki i inne szczegoly(sama umieram z ciekawosci ile ich jest ) na pewno pojawia sie, ale za pare dni :)
Gżybek ,Czarna + -dziekuje slicznie za gratulacje, nie pozostaje mi nic innego jak urzadzic wirtualne pępkowe :D
Co do TOZ- u to napisalam zarowno na ich krakowski adres, jak i ogolnopolski. Miejmy nadzieje, ze cos z tym zrobia w koncu...
Ostatnio zmieniony ndz kwie 22, 2007 1:13 pm przez Delilah*, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: szczur z niespodzianką

Post autor: Czerwonaona »

Gratuluje maluchów i z niecierpliwością czekam na fotki kluseczek i dalsze informacje:)
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
Awatar użytkownika
Delilah*
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:32 pm

RE: szczur z niespodzianką

Post autor: Delilah* »

Zapraszam Wszystkich do nowego wątku w narodzinach http://szczury.org/viewtopic.php?t=15808 :)
Awatar użytkownika
Koks
Posty: 30
Rejestracja: pn gru 10, 2007 2:07 pm
Lokalizacja: Srebrna Góra

Odp: szczur z niespodzianką

Post autor: Koks »

panika panika

dwa tygodnie temu dostałem szczurkę z zoologa, strasznie się gruba zrobiła, co więcej szmaty które przywiesiłem jej jako hamak zerwała i zabrała do domku.

1) Jeśli kto sie zna, proszę o diagnozę:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: szczur z niespodzianką

Post autor: susurrement »

ja tam sie nie znam, ale nie zdziwiłabym się gdyby tam w środku tego ślicznego brzuszka było potomstwo.. ;)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: szczur z niespodzianką

Post autor: Nina »

Oooo, będą klusie. A przynajmniej na to wygląda.
Karm dobrze mamusie  ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Odp: szczur z niespodzianką

Post autor: kinia1345 »

a jakie są mniej więcej objawy ciąży u szczurów ?
,,Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry''
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Odp: szczur z niespodzianką

Post autor: alainaprv »

Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Odp: szczur z niespodzianką

Post autor: kinia1345 »

Dzięki =)
,,Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry''
assis
Posty: 23
Rejestracja: czw sty 24, 2008 8:20 pm

Co mam robić? [prawdopodobnie brzusiu]

Post autor: assis »

Witam,
to mój pierwszy post na tym forum. Może od razu przejdę do tematu...tydzień temu kupiłem 2 szczurki (samiczki) niestety z zoologa...wszystko było fajnie, zacząłęm je oswajać i nawet z sukcesami tylko pojawił się jeden problem a mianowicie brzuch :-\ Jedna ze szczurek prawdopodobnie jest w ciąży. Prawie w ogóle się nie rusza, je dość sporo no i widać brzusiu i sutki też się stały dość widoczne. Na początku myślełem, że jest taka osowiała bo dzikus (taki charakter) ale później wyszło szydło...
No i moje pytania:
czy musze je rozdzielić ? mam klatke wiewiórkówke 60
jeśli powinienem je rozdzielić co mi proponujecie? niestety nie mam drugiej klatki ale mam akwarium w którym młoda mama pewnie by się na czas wychowania maluchów zaklimatyzowała
no i jeśli macie jakieś rady dla mnie to bardzo proszę bo to mój debiut jeśli chodzi o szczury :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co mam robić? [prawdopodobnie brzusiu]

Post autor: Magamaga »

Rozdziel szczurki moze się zdarzyć, że druga podbierze kluski albo je zagryzie.
Chyba nie ma sensu rozdzielenie wcześniej jak tuż przed porodem (ale ekspertem nie jestem).A jeśli będziesz chciał oddać kluski w dobre ręce to tylko przez to forum :).
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co mam robić? [prawdopodobnie brzusiu]

Post autor: limba »

Ja na wszelki wypadek bym przyszla mame odizolowala. Mysle ze akwarium sie nada w tym przypadku.
Musisz przyszlej mamie zapewnic odpowiednie jedzonko (informacje na forum) a takze budulec na gniazdo (szmatki, chusteczki), i duzo spokoju.
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Co mam robić? [prawdopodobnie brzusiu]

Post autor: S. »

1. Jeżeli chodzi o rozdzielanie, to nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Jeżeli ciężarna jest alfa (przywódcą) i szczurki się przyjaźnią, to można zostawić razem.
W innych przypadkach bywa różnie:
- mogą razem wychowywać młode
- druga szczurka może odebrać maluchy mamie (oseski umrą z głodu).

2. Jeżeli szczurka jest bardzo młoda, to ciąża jest dla niej wycieńczająca. Ale to nic w porównaniu z wykarmieniem maluchów. Może to odbić się bardzo poważnie na zdrowiu szczurzynki.
Można:
- wykonać sterylizację aborcyjną (musi to zrobić weterynarz - fachowiec od szczurków)
- uśpić oseski od razu po narodzinach (wszystkie, lub zostawić dwa, lub trzy; jednym nie będzie się opiekować, i maluch umrze z głodu).

Przemyśl sytuację i podejmij decyzję.
assis
Posty: 23
Rejestracja: czw sty 24, 2008 8:20 pm

Re: Co mam robić? [prawdopodobnie brzusiu]

Post autor: assis »

Szczurek ma ponad 2 miesiące (jest z 10 lub 15 listopada nie pamiętam już dobrze), nie wiem czy w tym przypadku to tak mało by ciąża była dla niej zagrożeniem...co o tym myślicie?
Szczurka zdecydowanie nie jest samicą dominującą więc raczej rozdziele je.
Całe szczęście, że ojcem prawdopodobnie nie jest brat tylko szczur od hodowcy z, którym była trzymana :)
Dzięki za rady no i chyba trzeba się będzie szykować do szukania dla nich domu...im wcześniej znajde tym lepiej :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”