zapłodniona w sklepie zoologicznym?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
*BKS*
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 1:30 pm

Samica ze sklepu

Post autor: *BKS* »

Chyba to nie ciąża jestem tego coraz bardziej pewnien nic sie nie zmieniło w jej zachowaniu jutro mija dokładnie 21 dni pobytu u mnie a ona wygląda jakby jednak nie była w ciąży baraszkuje w trocinkach wywala je poza klatke ach ta szczurka

ps Właśnie wymyśliłem jej nowe imie stare Tereska nie spodobało się mojej cioci (też ma tak na imie) więc zmieniłem na Janeczka w przyszłości zakupię większą klatke i postaram sie dla Janeczki o (wykastrowanego) Teodora ;)
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Samica ze sklepu

Post autor: Mikulinka »

[quote="*BKS*"]jutro mija dokładnie 21 dni pobytu u mnie a ona wygląda jakby jednak nie była w ciąży[/quote]

Czyli wiadomo na pewno, że w ciąży nie jest, bo szczurza ciążą trwa właśnie około 3 tygodni

Ufff, odetchnęłam z ulgą. Ostatnimi czasy coraz więcej tematów dotyczących maluchów, które poszukują nowych domów, pojawia się na forum...Przynajmnej jeden taki temat mamy z głowy...
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
*BKS*
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 1:30 pm

Samica ze sklepu

Post autor: *BKS* »

Jeszcze mam pytanie czy w szczególnych wypadkach ciąża może się przedłużyć i trwać kilka dni więcej choć u mnie się na to nie zanosi ale wolę się upewnić
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Samica ze sklepu

Post autor: Mikulinka »

[quote="*BKS*"]czy w szczególnych wypadkach ciąża może się przedłużyć i trwać kilka dni więcej[/quote]

Przy tak krótkiej ciąży(3 tygodnie) kilka dodatkowych dni stanowi bardzo duży procent czasu jej trwania, więc ciąża nie powinna się przedłużać, a wręcz jeżeli tak by się stało, należy przypuszczać, że coś jest nie tak i niezwłocznie udać się ze szczurzycą do weterynarza...Skoro jednak u Twojej samiczki nie widać "brzucha", nie ma powodów do obaw...
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

Samica ze sklepu

Post autor: turybiusz »

Czytałam, ale to nie było bardzo wiarygodne źródło, że szczury w razie niesprzyjających warunków (np. stres tuż przed porodem), potrafią "odlożyć" poród na kilka dni. Tym nie mniej, jeśli szczur nie rodzi w terminie, koniecznie trzeba się skontaktować z weterynarzem. Choć oczywiście w tym przypadku nie wydaje mi się, aby było to konieczne. Szczurka najprawdopodobniej po prostu nie była w ciąży, więc nie ma powodu do obaw.
...
*BKS*
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 1:30 pm

Samica ze sklepu

Post autor: *BKS* »

dziś 22 dzień pobytu szczurki u mnie to była jednak urojona ciąża a na początku wyglądało to nie wesoło na szczeście udało się uniknąć ciąży między rodzeństwem. jej brzuch poprostu był większy z powodu jedzenia a wyobrażnia zrobiła swoje ale czego można się spodziewać gdy w zologicznym szczurki trzymane są razem. Wcześniej nie zwracałem uwagi na to że szczurki są trzymane razem a teraz widziałem w zologicznym jedną samice z samcami i ona napewno już jest w ciąży. Szkoda że nikt nie pomyśli o tym aby oddzielić maluchy od siebie i zapobiec kazirodztwu.
Proszę adminów o samknięcie tematu

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Delilah*
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:32 pm

szczur z niespodzianką

Post autor: Delilah* »

Z góry przepraszam, ze to kolejny tego typu temat, jesli to zasmiecanie forum to prosze Modów o zrobienie z tym porzadku ...ale jestem tak zakręcona, ze chyba zaraz dostane zawału...
Kupiłam szczurzynke w zoologu w ktorym NIE rozdzielaja płciami ( Kraków-- galeria Krakowska ---chyba trzeba bedzie ich oświecic),to byla bardzo spontaniczna decyzja- i teraz ponosze jej konsekwencje.
Szczurzynka (gabarytów piłeczki tenisowej)po dwoch tygodniach pobytu u mnie wlasnie BUDUJE GNIAZDO, a ja umieram z przerażenia...
Oszukiwałam sie, ze po prostu przytyla, ale dzis dotarlo do mnie z cała swiadomoscia, ze jest w ciazy.Boz,e co ja zrobie z 15 szczurami :)? 3majcie kcuki,zebysmy dały rade (bo nie wiem, czy moja szczurcia nie jest ode mnie w tej kwestii spokojniejsza..)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

RE: szczur z niespodzianką

Post autor: Ewqa »

No właśnie to jest minus kupowania szczurków w sklepach.
Spokojnie na pewno sobie poradzisz, a maluszki znajdą domki.
Ostatnio dużo maluchów na forum, ale trzeba być dobrej myśli.

Opiekuj się szczurkowa mamusią, dobrze ja karm i fotkuj maluchy jak tylko będzie możliwość.
Historia maluchów od początku pomaga im znaleźć potem domki.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Delilah*
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:32 pm

RE: szczur z niespodzianką

Post autor: Delilah* »

Dzieki za słowa otuchy. Wlasnie jestem na etapie znoszenia jej ton chusteczek i innych szmatek :)
Jedno mnie martwi (szczurzynka siedzi w akwarium b.wysoki, i duzym)i jak tylko mnie widzi, to chce ,zebym ja brala na rece i skacze, kiedy juz ja wezme dla swietego spokoju, to wlazi mi na lozko i usiluje "pozyczyc' sobie troche poscieli :). Boje sie, ze sobie cos zrobi ,bo przeciez tymi podskokami moze cos uszkodzic maluchom. Uff...
Co do fotek, to na pewno zrobie jak tylko maluchy przebija sie na powierzchnie :)
Awatar użytkownika
Shortusia
Posty: 149
Rejestracja: wt mar 06, 2007 10:49 pm
Lokalizacja: Łaziska Górne

RE: szczur z niespodzianką

Post autor: Shortusia »

gRATuluje kluseczek :) Moja szczurzynka równierz z zoologa urodzila 9małych klusek które juz rozeszly sie po świecie a przy mamusi zostala jedna klucha :)
============================================
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje
się światło

[ Oscar Widle ]
============================================
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: szczur z niespodzianką

Post autor: merch »

spokojnie , na pewno ich nie uszkodzi- daj jej troche szmatek. Młoda szczurzynka na ogół ma nieco mniejszy miot- takze nie powinna to być 15. Sprawę, koniecznie zgłoś do Tozu- to wbrew ustawie o ochronie zwierzat.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 22, 2007 9:26 am przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Delilah*
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:32 pm

RE: szczur z niespodzianką

Post autor: Delilah* »

Shortusia -- kluseczek jeszcze nie ma, ale lada dzien beda :) I rowniez mam nadzieje ,ze znajda dobre domki, bo do zoologa ich nie oddam, co to to nie :)
Merch-- Z przyjemnoscia zglosze to do Tozu. W ogole moja szczurcie wzielam stamtad dlatego, ze byla starsza niz pozostale ,jeszcze calkiem male szczurki. No moje oko wygladala na 3 miesiace okolo i szkoda mi sie jej zrobilo, ze pewnie wszyscy beda kupowac te maluchy, a ona zostanie oddana wezom. A przy okazji zawsze chcialam albinoska, choc moze niekonieczniez przychowkiem ;)
Biore sie za pisanie do Tozu .

-------------------------dopisek z 11 50 ----URODZILA :D slysze piski z gniazda....AAaa
Ostatnio zmieniony ndz kwie 22, 2007 10:51 am przez Delilah*, łącznie zmieniany 1 raz.
gżybek
Posty: 256
Rejestracja: czw lut 09, 2006 7:52 pm

RE: szczur z niespodzianką

Post autor: gżybek »

widziałam chyba Twoją szczurcie :)
strasznie dużo tam było tych szczurków, a albinosy były nad wyraz śliczne:loverat: chłopak siłą mnie wyciągał ze sklepu... warunków też specjalnych te szczurki nie mają, wiec zgłoś, zgłoś... ale nie wiem czy toz coś z tym zrobi...
Napisz jak tam Maluszki :)

jej kolejne kluchy...
Magda, nie masz już miejsca słyszysz??!!
Ostatnio zmieniony ndz kwie 22, 2007 11:10 am przez gżybek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
O_K_R_U_S_Z_E_K
_______________________________________________
ze mną: Uzi, Eddy i Pupcia :), w serduchu:[*]Nazumimi, [*]Maciek, [*]Kay.
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

RE: szczur z niespodzianką

Post autor: Ania26 »

Tak na marginesie. Byłam wczoraj w Jankach...Sklep Anna ZOO. Dojrzałe płciowo szczuraski w jednym akwarium. Uważajcie!!!
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: szczur z niespodzianką

Post autor: Nina »

Gratulacje!!
Tak jak radzili moi poprzednicy rób maluchom duuużo fotek i wszystko opisuj to pomaga w szukaniu domków :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”