Ciąża u młodej samiczki

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: Lulu »

Martolina, w jakim wieku jest szczura?
Czy to wogóle możliwe żeby ja rozdziewiczył????
nie tylko mozliwe, ale bardzo wysoko prwdopodone... mimo wszystko niezaleznie, ktory raz sie czyta takie historie to zawsze smuci totalny brak wyobrazni niektorych ludzi :?

a ile szczurzynka jest u Ciebie?

karm ja dobrze, tu masz temacik jak karmic przyszla mame >>klik<<<, poza tym dbaj o to by bylo jej dobrze, cieplo i przyjemnie. no i daj material na gniazdo.
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: mazoq »

no to Ci przyjaciółka sprawiła prezent... kinderniespodziankę :roll:
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: Martolina »

A więc jest u mnie od tygodnia. Nie wiem dokładnie ile ma, ale wydaje mi sie że około 3m-cy, może 3,5 m-cy?! Trudno mi stwierdzić, gdyż szczurka jest ze sklepu :? Ale chyba się cieszę, tzn. pierwszy raz zdarzy mi się taka "przygoda", kupiłam jej dziś gerberka właśnie go wpitala jak szalona:) wczoraj dałam jej mleczka z bułeczką(nic więcej nie miałam), dziś zmieniłam jej podściłkę i dałam jej dużo trocin i bardzo dużo sianka!! Mała nie ma domku, ale ma hamaczek pod którym zrobiła sobie mieszkanko, czyli ma daszek. Będę informować was:) Martwi nmie,że mała nie jest jeszcze bardzo do mnie przyzwyczajona więc będę musiała uważać :roll: Ciekawe ile urodzi, ma mały brzuszek tzn, jak piłeczka, ale ona młodziutka, to nie będzie zbyt dużo klusków :drap:
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: an »

teoretycznie, nie powinno ich byc duzo. zdaje sie, ze Ayumi kupila swoja Mie w sklepie, a ta chwile pozniej urodzila maluszki... cale 2 :) podejrzewam, ze jelsi Twoja samiczka jest mloda, to urodzi sie ok. 5-6, ale nie sugeruj sie tym, to tylko moje domysly :)

daj jej tez troche papieru toaletowego badz chusteczek higienicznych. szczury uwielbiaja sobie robic z nich gniazdo.
no i jedzenie... owoce i warzywa, zeby miala witaminki. gerberki tez sa dobrym pomyslem.

no i staraj sie spedzac z samiczka jak najwiecej czasu do porodu. niech sie oswoi dziewczyna, bo wkrotce bedziesz jej czesto zagladala do klatki i chodzi o to, zeby mama nie stresowala sie Twoja obecnoscia.

kiedy maluszki sie urodza, daj mamie spokoj na jakis czas. nikomu sie tu nie spieszy, a chodzi o wlasnie minimalizowanie stresu :)

i trzymam kciuki, zeby sie wszystko udalo :)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: Mikulinka »

[quote="Martolina"]ale ona młodziutka, to nie będzie zbyt dużo klusków [/quote]

Mimo wszystko radzę już zacząć szukać domków dla maluchów - im wcześniej, tym lepiej ;) . Poza tym nigdy nie wiadomo, ile szczurków się urodzi... Jeśli jesteś na 99% pewna, że to ciąża, zamieść ogłoszenie w dziale "Zwierzaki" i koniecznie zwróć się o pomoc w poszukiwaniu nowych właścicieli do koleżanki, dzięki której młode przyjdą na świat...

Tak jak pisała wcześniej Lulu, karm swoją samiczkę dobrze (dużo produktów bogatych w wapń i białko, a także witaminy) i staraj się o to, aby miała w okresie ciąży i laktacji jak najwięcej ciszy i spokoju, a także jak najmniej stresu, bo wystarczająco stresujące jest dla niej to, iż jest u Ciebie od niedawna, przez co nie czuje się na pewno do końca bezpieczna, a także nowa sytuacja, w jakiej się znalazła - ciąża...

Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Życzę powodzenia!
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: Martolina »

Dziękuje bardzo za rady, będę robiła co mogę aby mała się dobrze czuła!! Koleżanka pomoże mi znalęźć domki dla klusków, więc jakoś damy sobie radę. Wrazie co to będę błagała o pomoc was;)
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Tylko pamiętajcie, by nie powtórzyć sytuacji i w odpowiednim czasie oddzielić samców od reszty stada. I żeby nikomu nie oddać parki :?
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: zona »

[quote="Martolina"]ale ona młodziutka, to nie będzie zbyt dużo klusków [/quote]

Ja nikogo nie chcę straszyć, ale moja Pani Szczurowa w wieku 3 miesięcy urodziła 10 maluszków, także szukaj na wszelki wypadek więcej domków :jezor2:
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: Lulu »

Rubi Banshee (tez mlodziutka, tez ciaza sklepowa) urodzila 12 kluchow :roll:
Koleżanka pomoże mi znalęźć domki dla klusków, więc jakoś damy sobie radę. Wrazie co to będę błagała o pomoc was;)
Generalnie im wczesniej zacznie sie szukac domow tym wieksza szansa, ze sie uda... a niestety nawet umieszczajac ogloszenie na forum nie zawsze uda sie pomoc wszystkim maluchom...
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: Martolina »

Już się stało!! Dojrzałam 5 ślicznych różowych klusynek:D szą takie pienkne:)
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: Martolina »

Sprostowanie, klusków jest prawdopodobnie około 8 :shock: dałam ogłoszenie o szczurkach, ale jakby ktoś z was znał kogoś z okolic Otwocka, bądź Warszawy to ja chętnię oddam:) [wiem, że to nie na ten temat, ale... :ops:]
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: Lulu »

Martolina, teraz najlepiej otworz temat w dziale >>NARODZINY>ZWIERZAKI<<...

Zycze powodzenia ;)
JoYsTiCk
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 29, 2006 10:08 pm

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: JoYsTiCk »

nom wiec tak ze sie wyraze mam zaciazana scuzyce , i jak mam sprawdzic za ile urodzi :twisted: :lol: prosze o komntarze
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: an »

JoYsTiCk, nie sprawdzisz tego.
karm dobrze mame, daj jej materialy do budowy gniazda i zostaw ja w spokoju.

i wyjasnij nam, dlaczego szczurzyca jest zaciazona?
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
zet_erka
Posty: 92
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:57 pm

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: zet_erka »

I sie chyba stalo...
(moze ktos czytal moje wczesniejsze posty, to wie o co chodzi..)

Dwa dni mnie nie bylo w domu(mama dokarmiala i wypuszczala szczurki).Dzisiaj jak zobaczylam Cerate (ma ok 3 mies), to sie zdziwilam niesamowicie...
Ma dosyc duzy brzuszek, i po boczkach jest tez troszke grubsza
Obawiam sie, ze moze byc w ciazy, w ogole boje sie ja dotykac..
Ma ktos moze jakies fotki, samiczek w ciazy?
Moje Skarby :
Cerata, Akia, Sekansa


Juz odeszly :
[']Dżuna,['] Sofizmat['], Frawaszi[']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”