Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczki!

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Czikosz
Posty: 15
Rejestracja: sob sty 15, 2011 12:14 am

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Czikosz »

Spotkałam się ze sklepem w sumie to nie zwróciłam uwagi jak się nazywa, ale szefu nie trzyma zwierząt w sklepie a dokładniej zajmuje się szukaniem ludziom hodowli z których mogą kupić konkretnego zwierzaka. Jego córka chyba należy do SHSR i do czegoś tam jeszcze związanego z psami.

A co myślicie o takim sklepie? Wg mnie ten zasługuje na pochwałę. Jakkolwiek się nazywa. :D Jak pojadę tam w rejony Katowic zaś to się dowiem dokładniej.
Czikosz
Awatar użytkownika
Czikosz
Posty: 15
Rejestracja: sob sty 15, 2011 12:14 am

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Czikosz »

Jeśli chodzi o sklepy które sprzedają chore i zaciążone zwierzaki to tak:

1. M1 Centrum Handlowe w nim sklep zoologiczny - tam sprzedają zwierzęta zarażone chorobami układu pokarmowego i oddechowego najczęściej. Zwierzęta są rzadko rozdzielane. Jedyny plus? Zazwyczaj pytają o klatkę jaką posiadamy, ale to gó*** plus.

2. Sklep zoologiczny "Złota rybka" czy jakoś tak w centrum Będzina koło księgarni Matras i niedaleko Liceum im. Cypriana Kamila Norwida.

Ta informacja dla bardzo upierdliwych chcących kupić z zoologa.
Czikosz
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: aneczkaa »

Kielce - TOP ZOO - Ul. Radomska [Real]

Sklep na pierwszy rzut oka dbający o zwierzaki, są w stanie nie sprzedać jakiegoś np. ze względu na to, że ktoś przyjechał po niego z innego miasta [stresujący transport]; dbają o to, by zwierzak miał zapewnioną odpowiednio dużą klatkę itd.

Generalnie wydawać by się mogło, że obsługa ma głowę na karku. Czasem mieli po 2-3 szczurki w sklepie, ale czegoś takiego jak ostatnio to jeszcze nie widziałam... W akwarium było ok 10 szczurków, wyglądały na dorosłe, naprawdę już duże ogonki, oczywiście i samiczki i samce... Z pewnością większość samic była już zaciążona :/
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Nakasha »

Transport wcale nie jest dla szczurów specjalnie stresujący, o ile mają transporter z podściółką, polarkami, jedzeniem i piciem. Nawet kilka godzin to żaden problem, starsze szczury zazwyczaj śpią, a małe buszują w transporterze i się ze sobą bawią. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: aneczkaa »

Nakasha pisze:Transport wcale nie jest dla szczurów specjalnie stresujący, o ile mają transporter z podściółką, polarkami, jedzeniem i piciem. Nawet kilka godzin to żaden problem, starsze szczury zazwyczaj śpią, a małe buszują w transporterze i się ze sobą bawią. ;)
Tu akurat chodziło o transport papużki ;)
Ylimazisan
Posty: 21
Rejestracja: pn mar 28, 2011 12:19 pm

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Ylimazisan »

Radom - Centrum Zoologiczne na miłej, bylem swiadkiem jak dziecko z matka wzielo 2 szczury nie patrzac czy to samiec czy samica a sprzedawca odrazu im wcisnal te szczury.
ccat
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 6:18 pm

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: ccat »

Dostałam zaciążoną samiczkę (mającą być samcem) w Galerii Krakowskiej.
Lois888
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 8:55 pm

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Lois888 »

Mam pytanie , czy wie ktoś może o jakiejś hurtowni w Łodzi ? Stamtąd została przywieziona moja samiczka , chciałabym wiedzieć jakie tam mogłyby być warunki .
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: klauduska »

a ja myślę, że jednak nie chcesz dowiedzieć się w jakich warunkach były trzymane..
Lois888
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 8:55 pm

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Lois888 »

Znaczy się , jej stan zdrowia jak na pierwszy rzut oka nie jest zły , dopiero dzisiaj dowiem się od specjalisty czy tak rzeczywiście jest . Jestem ciekawa jak ta "hurtownia " wygląda .
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: klauduska »

hurtownie jak sama nazwa brzmi nigdy nie wyglądają ładnie. wpisz w szukajkę "pseudohodowl" i na pewno znajdziesz zdjęcia [tragicznych] warunków w jakich są trzymane zwierzaki.
ps. szczury to zwierzęta stadne, więc zaadoptuj koleżankę dla swojej samiczki. poszukaj na dziale "oddam/sprzedam"
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: smeg »

http://www.ratz.co.uk/rodentfarm.html - tu są zdjęcia jednej z farm gryzoni, większość pewnie wygląda podobnie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Lois888
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 8:55 pm

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Lois888 »

Co do adopcji , w Czerwcu mam zamówioną samiczke z hodowli w Pruszczu Gdańskim , więc teraz tylko czekam aż tamta podrośnie , wtedy po nią pojadę . Jak narazie Rene nie wygląda na osowiałą czy samotną , miesiąc to nie tak długo .
Lois888
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 8:55 pm

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Lois888 »

Co do hurtowni , strasznie wygląda , chociaż jestem ciekawa jak ta konkretnie w Łodzi wygląda .
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: klauduska »

Lois888 pisze:Co do adopcji , w Czerwcu mam zamówioną samiczke z hodowli w Pruszczu Gdańskim , więc teraz tylko czekam aż tamta podrośnie , wtedy po nią pojadę . Jak narazie Rene nie wygląda na osowiałą czy samotną , miesiąc to nie tak długo .
jakiej hodowli? na który miot jesteś zapisana?
tobie się może nie wydawać samotna, ale zobaczysz jak już zaadoptujesz zwierzaka różnicę w zachowaniu :).

nikt ci nie powie poza tym jak wygląda ta dokładnie hurtownia. trzeba by było zrobić 'nalot' na nią, a w ogóle to najpierw zdobyć jej adres, co pewnie łatwe jakkolwiek nie jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”