Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczki!

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczki!

Post autor: szczuruleczka »

opcja KUPNA szczura w zoologu odpada w KAŻDYM przypadku

Jak taki topic był to sorcia, bynajmniej nie mogłam znaleźć. Aby uniknąć kupna zaciążonych samiczek w zoologikach należy rozpoznać gdzie takie szczury sprzedają! Kto się "nadział" niech pisze w jakim sklepie, na jakiej ulicy i w jakim mieście zakupił samiczkę.
Zapobiegnie to wielu "niespodziankom" :)

/* zedytowane, zeby było dokładnie wiadomo. Nie kupujemy, nie popieramy. Można wziąć za darmo.- Paul_Julian , mod.
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Ogoniasta »

szczuruleczka, nie kupuje się zwierząt w sklepie zoologicznym...więc nie wiem czemu taki temat miałby służyć ::)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: szczuruleczka »

Racja,a le jak ktoś już się uprze, i nei da się mu nic wyjaśnic, to chyba lepiej żeby kupił z "porządniejszego" zoologa a nie z takiego w którym zwierzakom zmienai się wodę raz na tydzień, nie? :P
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: klimejszyn »

żaden zoolog nie jest porządny, jesli są w nim zwierzęta, a dodatkowo mają złe warunki.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: aneczka1-13 »

Ale też dużo ludzi zaczynając ze szczurami zazwyczaj na początek kupuje w zoologach albo pseudo-hodowlach. Więc na pewno kilku się nadziało.Później dopiero się dowiadują że powinno się robić inaczej. Ja na samym początku kupiłam w pseudo-hodowli. Dopiero później się dowiedziałam że tak się nie powinno. Co prawda nie nadziałam się za zaciążoną samicę bo kupiłam samca ale mówie żeby nie bojkotować tego tematu. W tym momencie mogą się wypowiedzieć ludzie którzy właśnie w ten sposób zaczęli swą przygodę ze szczurami i uważam że jest przydatny.
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Paul_Julian »

Mozna również bojkotować dany sklep i nie kupowac tam żadnych produktów.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: aneczka1-13 »

No ale żeby bojkotować dany sklep to tez trzeba wiedzieć który to nadaję się do tego bojkotowania.I na prawdę sądzę że ten temat jest przydatny.
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Paul_Julian »

Tak , mój pomysł o bojkocie był odnosnie tego, że dany temat jest potrzebny.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: sr-ola »

szczuruleczka pisze:Racja,a le jak ktoś już się uprze, i nei da się mu nic wyjaśnic, to chyba lepiej żeby kupił z "porządniejszego" zoologa a nie z takiego w którym zwierzakom zmienai się wodę raz na tydzień, nie? :P
Z takim podejściem ktoś kiedyś źle zrozumie zasadę. Stwierdzi- ja jestem ta nieprzekonywalna a na forum dopuszcza się takie ewentualności. Chcę kupić szczura więc wybiorę mniejsze zło i kupię go w "dobrym" zoologu. A przecież dobry zoolog nie sprzedaje zwierząt.

Ok, można wymieniać się doświadczeniami co do zakupu zaciążonych samiczek i zoologów, które trzeba omijać, zgadzam się z aneczką. Ale nie z takim założeniem:
szczuruleczka pisze:Aby uniknąć kupna zaciążonych samiczek w zoologikach należy rozpoznać gdzie takie szczury sprzedają!
ponieważ opcja KUPNA szczura w zoologu odpada w KAŻDYM przypadku i to trzeba podkreślić na samym początku.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: valhalla »

Chyba w każdym sklepie, gdzie samice są trzymane razem z samcami, samiczki są sprzedawane z kinderniespodzianką ;/
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: alken »

czasem są sklepy w których sa osobne terraria/ klatki z oznaczeniem płci a i tak sa wymieszane- przykład- zoologiczny w galerii dominikańskiej we wrocławiu
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Nakasha »

Właśnie, dobry zoolog = zoolog bez zwierząt. O0

W każdym sklepie, gdzie są żywe zwierzęta na sprzedaż można kupić zaciążoną samiczkę. :( Nawet jak je rozdzielają płciami, to zdarzają się pomyłki...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: noovaa »

Szczególnie że w zoologach zatrudniają najczęściej osoby bez zielonego pojęcia... Bo osoby które wiedzą cokolwiek o zwierzętach upominają się o leki, więcej karmią, częściej zmieniają ściółkę, nie sprzedają byle gdzie i byle komu. Więc jak ktoś, kto się nie zna ma rozdzielić zwierzęta ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: Paul_Julian »

Noova, racja - ale często takie osoby (zwykły pracownik) nie mają sily przebicia i nie są w stanie zmusić pracodawcy do np. postawienia drugiego akwarium (czy klatki) z drugą płcią.

Wg mnei trezba by jescze zwrócić uwage na sklepy, gdzie są sprzedawane zbyt młode osobniki (nawet rozdzielone płciami). Dwumiesięczny malec z adopcji jakoś dziwnie sie rózni od "dwumiesięcznego" ze sklepu. Niby ten sam wiek, a jednak ten sklepowy zawsze jest sporo mniejszy (bo tak naprawdę może mieć miesiąc, a nie dwa).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Sklepy zoologiczne w których sprzedają zaciążone samiczk

Post autor: noovaa »

Paul, sama kiedyś starałam się o pracę w zoologu, na dział akwarystyczny. Nie dostałam pracy ponieważ wiem za dużo o rybach. Taki pracodawca wiedział że ja nie sprzedam welona do 20L, czy bojownika do kuli. Takie osoby, nie są dobrymi pracownikami bo przy nich koszty utrzymania zwierzaka rosną, a sprzedaż maleje. I tu nie chodzi o siłę przebicia, bo po co ma słuchać mojego marudzenia, że ryby mają ospę.. jak może zatrudnić kogoś kto powie "ooo ryba w kropki! jaka ładna!"
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”