Ciąża

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciąża

Post autor: mania85 »

Ale masz na myśli uśpienie teraz matki czy kluch jak się urodzą? Wiesz małe szczurki znajdują dość szybko nowy domek i ja już teraz mogę się zapisać na chłopca lub dwóch jeśli będzie potrzeba
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Ciąża

Post autor: Frugo_Frugo »

Młodych.Jak dla mnie najlepsza byłaby sterylizacja aborcyjna (tak to się nazywa?). Ale jeśli jest już za późno to uśpienie większości i zostawienie mamie 2-3 kluski, dla których miałabyś 100 % dom byłoby dobrym pomysłem. ;)
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Ciąża

Post autor: Igaśka »

mania o maluchy które się urodzą. Dobra pomoc pomocą ale to jest młodziutki szczurek. To będzie dla niej okropnie męczące i może ją to wykończyć. Warto to przemyśleć.. Boli ale warto... U mnie też jest na chwilkę miesieczna dziewczynka w ciąży. Maluchy będą uspione. To dla jej dobra..To chyba najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji.
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Ciąża

Post autor: Igaśka »

Frugo_Frugo pisze:Młodych.Jak dla mnie najlepsza byłaby sterylizacja aborcyjna (tak to się nazywa?). Ale jeśli jest już za późno to uśpienie większości i zostawienie mamie 2-3 kluski, dla których miałabyś 100 % dom byłoby dobrym pomysłem. ;)
Tak ,tak to się nazywa. Można zostawić 2,3 ale najlepiej jakby nie zostawiła żadnej .
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciąża

Post autor: mania85 »

A kto będzie spijał mleczko? Myślę że chociaż dwa powinny zostać
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciąża

Post autor: mania85 »

I jak tam panna się czuje? Daje oznaki tego że jest w ciąży? :P
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Ciąża

Post autor: Igaśka »

mania było dużo osób ,które usypiały wszystkie i nic jakoś się nie działo. To chyba nie działa tak jak u innych zwierząt. U tej samiczki to tak jak rodzenie dziecka przez 13 latkę ::) Sam poród może ją wykończyć a co dopiero odchowanie :-\ Ja myślę ,że lepiej uśpić małe albo zrobić sterylkę. To najlepsze rozwiązanie...
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Ciąża

Post autor: Igaśka »

Przeczytałam jeśli tego samego dnia się uśpi nie trzeba zostawić żadnego. Chyba robisz to dla jej dobra ,a nie chce maluszki i koniec . Też bym chciała przynajmniej raz wychować ale trzeba bardziej myśleć o dobrze mamusi ,a do tego jest wiele szczurków do adopcji.
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciąża

Post autor: mania85 »

Ja się nie znam więc nie będę sie wypowiadać odnośnie usypiania/zostawiania małych tylko gorzej jeśli mamusia urodzi w nocy bądź nikogo nie będzie w domu i się okaże że za późno :-\
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Ciąża

Post autor: Igaśka »

chyba w ciągu jednego dnia możnaa wszytstkie więc myślę ,że wcześniej czy później to rozpozna. Poza tym będą piszczeć więc nie wiem jak można nie wiedzieć ;) Ja radzę uspać. Maluchy mogą się urodzić z wadami np. brak oczka,nóżki i tak dalej . Mamusia też może się wykończyć na śmierć więc wiesz..
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciąża

Post autor: mania85 »

Pewnie masz rację :) ja bym tylko zasugerowała znalezienie wcześniej lekarza i dowiedzenie się czy coś się za to zapłaci(z reguły nie) i czy mama musiałaby po porodzie jakieś specyfiki przyjmować :)
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: Ciąża

Post autor: Klaudiaaa »

Kurdę!!! Jestem załamana .Nw. co mam teraz poczynić bo jeśli miot jest liczebny i ją to ma wykończyć to ja się ZAŁAMIE!!!!Bo Nana jest to coray bardyiej oswojona i milutka... ::) .A y drugiej strony chcem by była bezpieczna .Ale jak będzie się czuć przecież też ma uczucia.....Chciałabym zostawić 2 kluseczki .W środę do weta (późno tak ,bo ma terminarz zapełniony)i może coś on poradzi .Nana czuje się dobrze coraz więcej je i dużo ,dużo śpi.Brzuszek większy z dnia na dzień.Ale trudna sytuacja nie mam pojęcia co teraz zrobić!!!
Nana :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I co sądzicie?
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: Ciąża

Post autor: Klaudiaaa »

Klaudiaaa pisze:Kurdę!!! Jestem załamana .Nw. co mam teraz poczynić bo jeśli miot jest liczebny i ją to ma wykończyć to ja się ZAŁAMIE!!!!Bo Nana jest to coray bardyiej oswojona i milutka... ::) .A y drugiej strony chcem by była bezpieczna .Ale jak będzie się czuć przecież też ma uczucia.....Chciałabym zostawić 2 kluseczki .W środę do weta (późno tak ,bo ma terminarz zapełniony)i może coś on poradzi .Nana czuje się dobrze coraz więcej je i dużo ,dużo śpi.Brzuszek większy z dnia na dzień.Ale trudna sytuacja nie mam pojęcia co teraz zrobić!!!
Nana :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I co sądzicie?
Klawiatura mi się przestawiła zamiast "z" napisała mi "y".
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Ciąża

Post autor: Igaśka »

Jeśli ja kochasz i nie chcesz jej wykończyć to nie zostawiaj ani jednej.. Smutne ale to dla jej dobra i dzieciaczków w sumie też bo na 90 % mogą się urodzić z wadami i później też mieć choroby serduszka,guzy... Radzę ci uśpij cały miot jeśli ci na niej zależy...
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Ciąża

Post autor: Igaśka »

Ona o tym zapomni. Wątpię czy coś będzie czuć bo tylko będzie zmęczona po porodzie i odrazu uśpisz maluchy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”