Ciąża urojona?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Ciąża urojona?

Post autor: kaka958 »

Witam!
Niedawno zaczęłam opiekę nad jeszcze ślepymi, młodymi szczurkami uratowanymi od losu karmówki dla węża. Były trzy, otworzyły oczka i samodzielnie jadły, dwa niestety nie przeżyły, nie wiem, co się stało. Miśka (to jej imię) została sama, więc połączyłam ją z dorosłymi szczurkami. I tu jest problem. Miśka jest z dorosłymi pierwszy dzień i Aka na chama próbuję się nią opiekować. Ciąga ją po całej klatce, żeby dać ją do swojego prowizorycznego gniazda. Mała nie odbiera Aki jako matki i boi się jej ataku miłości, cały czas stoi dęba, gdy Aka do niej podchodzi. Aka miała kiedyś młode, które rozdawałam tutaj na forum ale to już było dawno temu.
Co mam zrobić w tej sytuacji - rozdzielić je? A może Ace przejdzie to po jakimś czasie? Pierwsze słyszę o takim czymś u szczurów..
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciąża urojona?

Post autor: Kameliowa »

Wystarczyło wpisać w wyszukiwarkę "ciążą urojona", żebyś zobaczyła, że coś takiego niestety istnieje ;)

bardzo ciężko jest odchować malutkie szczurki samemu, niestety.
Co do samej ciązy urojonej- owszem, mogła je potraktować jako "swoje", zwłaszcza, że ja mówisz samiczka jest młodziutka.
Przeczytaj sobie ten temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t ... Ca+urojona

Może coś Ci pomoże, a jak nie to pytaj. :)

edit:

Póki co wstrzymałabym się od rozdzielania ich jeśli nic się nie dzieje (nie ma bójek ani nic). Małe szczurki bywają bardziej strachliwe, piszczą i awanturują się, nawet jak nic im się jeszcze nie dzieje.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Ciąża urojona?

Post autor: kaka958 »

Założyłam temat bo chciałam się dowiedzieć czy takie zachowanie ma negatywny wpływ na Akę bądź Miśkę. Boję się że Aka zamęczy młodą. Czy mam je rozdzielić na jakiś czas żeby zobaczyć czy jej przejdzie?
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”