Strona 1 z 1

Zastrzyk z antykoncpecją zamiast kastracji samca?

: pt wrz 26, 2014 10:13 am
autor: gothka92
Witam, byłam dziś u Pani weterynarz z moimi szczurkami (dwa samce). Starszy szczurek jest agresywny( rzuca się na mnie, próbuje kopulować z moją ręką i bardzo mocno gryzie i drapie, zaczepia też młodszego szczurka (nawet zrobił mu mała rankę na brzuszku) zapytałam pani weterynarz czy coś z tym można zrobić (wcześniej byłam u innego weterynarza i radził poczekać aż szczur skończy rok bo wtedy jest możliwość uspokojenia hormonów) powiedziała mi o zastrzykach z antykoncepcją które stosuje się u gryzoni. Nigdy nie słyszałam o tej metodzie, dlatego zastanawiam się czy mu tym nie zrobię krzywdy. Szczurek jest trochę niegrzeczny kiedy ciągle się na mnie rzuca, ale kiedy ktoś jest obok i może go zabrać to da się z nim wytrzymać, najgorzej jest jak zostaje z nim sama. Czy czyjś szczurek miał takie zastrzyki? Podobno robi się je co 3 miesiące (koszt 30zł). Czy jest to bezpieczne?

Re: Zastrzyk z antykoncpecją zamiast kastracji samca?

: pt wrz 26, 2014 12:11 pm
autor: smeg
Takie sztucznie podawane hormony sa obciazeniem dla watroby i moga zwiekszac ryzyko nowotworow narzadow rozrodczych. Lepszym rozwiazaniem jest kastracja, ktora minimalizuje to ryzyko i jest stosunkowo prostym zabiegiem. Wazne, zeby weterynarz byl doswiadczony w operowaniu szczurow i prawidlowo podal narkoze. Tu masz liste polecanych wetow: http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t=43288 .

Re: Zastrzyk z antykoncpecją zamiast kastracji samca?

: pt wrz 26, 2014 2:51 pm
autor: Agik
A czy dla mojego gałgana argesora byłoby to chwilowo dobrym rozwiązaniem? nie ukrywam że mnie to zainteresowało ale tylko na krótka metę póki nie uzbieram na kastracje (przy wycenie mojej pani weterynarz to około 200-250zł razem ze wszystkimi lekami,wziewka), tak na 1 zastrzyk, na miesiąc. Czy lepiej by do tego czasu został sam?

Re: Zastrzyk z antykoncpecją zamiast kastracji samca?

: wt wrz 30, 2014 5:05 pm
autor: gothka92
A czyjś szczurek miał taki zastrzyk?