Mokry problem u szczura

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Zadziorek
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 22, 2015 11:10 am
Lokalizacja: Kraków

Mokry problem u szczura

Post autor: Zadziorek »

Witam, mam problem z moim szczurkiem, nie wiem co zrobić, głównie dlatego założyłam tutaj konto. Mam szczurka- chłopczyka, urodził się u mnie w domu w 20 kwietnia 2014r. Szczurek ten ma 47 cm długości z ogonem i jest ogromnym pieszczoszkiem. Jednak jakiś czas temu z każdym razem gdy do mnie wychodzi, na moich ubraniach (głównie czarnych) zauważam białe plamy, bądź kilkucentymetrowe białe paski - sperma. Szczurek po wyjęciu przeze mnie i kilku minutach spędzonych na łaszeniu się do mnie (tj. przy lizaniu mnie i przytulaniu główki do mojej szyi) zaczyna się trząść, jego ogon podnosi się do góry i zanim się spostrzegę mamy mokry problem. Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje? Podkreślę, że szczurek robi to tylko na mnie, na mamie, tacie, bracie nie ma nawet najmniejszego śladu. W domu mam również dwa inne szczury, jego siostrę (która znajduje się w innym pokoju) i jego tatusia (stoi w osobnej klatce po drugiej stronie pokoju jakieś 6 metrów od niego)
Moje szczurki
-Akuma (Kumcia) -mamusia [*]
-Mr. Huggles -tatuś
-Szczerbuś - gigant,synuś
-Kropcia - córeczka
I dwa, które niestety musiałak wydałać;(
-Sofokles - ponad 50 cm, synuś
-Żabcia- córeczka
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mokry problem u szczura

Post autor: olgapsiara »

Szczury są stadne i nie mogą być same. Wysterylizuj jego siostrę i połącz go z siostrą i tatą ;)
Co do problemu to nie wiem czemu tak robi...
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Zadziorek
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 22, 2015 11:10 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Mokry problem u szczura

Post autor: Zadziorek »

Niestety nie mogę połączyć ich razem, gdyż tatuś szczur jest zazdrośnikiem i niezbyt chętnie reaguje, gdy inne zwierzątko jest blisko mnie, boję się, że mógłby zaatakować dużego szczurka gdyby zobaczył, że go biorę, dlatego też są w oddzielnych klatkach (bardzo rzadko są w klatkach, bo wszyscy domownicy je wyciągają), za to dziewczynka nie ma problemu, żeby inny szczurek przebywal w jej klatce, jednak do czasu, gdy ten inny szczurek się z nią bawi. W momencie, gdy przestaje się bawić z dziewczynką ona zaczyna wydziwiać i podgryzać szczurka, na co ten się denerwuje (przykład z doświadczenia, gdy chłopak przyniósł swoją szczurzycę i ładnie sie bawiły dopóki tamta nie zrobiła się senna)
Moje szczurki
-Akuma (Kumcia) -mamusia [*]
-Mr. Huggles -tatuś
-Szczerbuś - gigant,synuś
-Kropcia - córeczka
I dwa, które niestety musiałak wydałać;(
-Sofokles - ponad 50 cm, synuś
-Żabcia- córeczka
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mokry problem u szczura

Post autor: olgapsiara »

Ale one nie mogą być same w klatce.... Są stadne ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Mokry problem u szczura

Post autor: Paul_Julian »

Szczury trzeba odpowiednio połączyć, wtedy nie będzie problemu z zazdroscią http://szczury.org/viewforum.php?f=16
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zadziorek
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 22, 2015 11:10 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Mokry problem u szczura

Post autor: Zadziorek »

Rozumiem to, jednak wróćmy do sedna sprawy. Dlaczego mój szczur się na mnie spu**cza?
Moje szczurki
-Akuma (Kumcia) -mamusia [*]
-Mr. Huggles -tatuś
-Szczerbuś - gigant,synuś
-Kropcia - córeczka
I dwa, które niestety musiałak wydałać;(
-Sofokles - ponad 50 cm, synuś
-Żabcia- córeczka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Mokry problem u szczura

Post autor: Paul_Julian »

Jak czytam w tym temacie http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=10&t=44178 to raczej normalne zachowanie, tym bardziej , że Twój szczurek nie ma jeszcze roku.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”