Podejrzewam ciążę..

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Wilczyca159
Posty: 22
Rejestracja: pt mar 20, 2015 6:46 pm
Lokalizacja: Nysa,woj.Opolskie

Podejrzewam ciążę..

Post autor: Wilczyca159 »

Witam ! Podejrzewam u mojej szczurki ciążę, względnie znalazłam w razie "W" domy dla maluszków,u mnie też kilka z miotu zostanie więc z tym nie ma problemu. Chcę tylko podpytać trochę o to czy oby na pewno jest to ciąża. Moja szczurka od kilku dni ma twardy i troszkę większy brzuszek,ciągle rosnący(albo mam urojenia),sutki ma nabrzmiałe,uwidocznione głównie wieczorem,popiskuje,strzela i zgrzyta ząbkami. Oddzieliłam już ją od przyjaciół. Nie planowałam ciąży ,ale też nie jest ona dla mnie problemem. Na pewno nie oddam osesków do zoologicznego,jedynie do prywatnych ,dobrych rąk. I zapewniam ,że już mam trochę takowych osób ,które wezmą po 2 ,a nawet po 3 szczurki. Chcę tylko wiedzieć czy to jest ciąża. Objawy opisane wyżej widzę już przez ok. tygodnia . Wysłałabym zdj ,ale nie chcę męczyć Belli i odwracać ją na plecki,bo tego nie lubi chyba żaden szczurek,a tym bardziej ,gdy podejrzewam u niej ciążę . Pozdrawiam ! :)
Ja ,a ze mną Bella,Luna i Demon
Za TM : Pyrrus
"Słońce świeci w ciem­ności i bez względu na obrót pla­net ..."
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Podejrzewam ciążę..

Post autor: smeg »

Czy pozostałe szczurki to na pewno samice? Czy Demon to samiec? Jeśli tak, to druga szczurka prawdopodobnie też jest w ciąży.

Od kiedy masz Bellę? Szczurza ciąża trwa 3 tygodnie, więc jeśli masz ją od niedawna i została zapłodniona np. w sklepie zoologicznym, to po upływie tego czasu od ostatniej możliwej styczności z samcem można wykluczyć ciążę. Niestety, objawy na to wskazują - powiększone sutki i brzuch. Szczurka powinna dostać szmatki do budowy gniazda, zostać oddzielona do klatki bez pięter (żeby nie urodziła na półce i żeby młode nie pospadały) i być karmiona dodatkowymi porcjami białka (karma Beaphar Care+, twaróg, mięso, jajka na twardo). Dla Ciebie być może jej ciąża to nie problem, ale dla niej tak - to ogromne obciążenie dla zdrowia samicy, zwłaszcza młodej i zapewne niedożywionej, jeśli jest ze sklepu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podejrzewam ciążę..

Post autor: olgapsiara »

Mi to wygląda na ciążę więc przygotuj się na ,,żelki" * ;)
Mam nadzieje, że to nie była planowana ciąża ? :D

* tak na forum mówimy na małe szczurki ;D
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Wilczyca159
Posty: 22
Rejestracja: pt mar 20, 2015 6:46 pm
Lokalizacja: Nysa,woj.Opolskie

Re: Podejrzewam ciążę..

Post autor: Wilczyca159 »

A więc tak,Demon to samiec ,ale to nie on jest tatusiem,bo wcześniej przebywał ze mną Roger i to on jest tatusiem,Bella nie jest z zoologicznego ,a z prywatnych rąk. Wiem jak odżywiać ciężarną mamusię,nie potrzebuję rad dotyczących tego również jaką ma mieć klatkę i wgl,to wszystko jest mi dobrze znane. Wiem również ,że to jest dla niej obciążenie zdrowia,ale już nie cofnę ciąży,więc nie ma co gadać na temat co było przed. Bella jest skarmiana potrójnymi porcjami,ma twarożki,kiełki rzodkiewki,mięsko w małych ilościach,jajeczka i wgl. Na żelusie jestem już gotowa,myślę ,że to 1 tydz. ciąży :) Druga szczurka jest z Demonem,ale ich rozdzielę ;) w ciąży nie jest ,bo ciągle mam ją pod opieką :) Szmatki już ma zapewnione od wczoraj,ale jakoś nie specjalnie się bierze za budowę,z tego co wiem to nawet do końca ciąży szczurka nie będzie zawracać sobie tym głowy. W klatce nie ma pięterek,jest ona o wym.30x50x30 i wewnątrz jest tylko drewniany domek dla Belli i małych by miały cieplej,choć i tak w nim nie śpi. Ja mam ją odkąd miała ok miesiąc i 9 dni ,niedożywienie jej nie grozi ,będę dbała o nią jak tylko się da,napewno nie zrobię nic przeciw jej zdrowiu i dobru,a i ciąża planowana nie była ,ale to już nieistotne,teraz ważny jest stan Belli i jej uczucia ;)
Ja ,a ze mną Bella,Luna i Demon
Za TM : Pyrrus
"Słońce świeci w ciem­ności i bez względu na obrót pla­net ..."
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Podejrzewam ciążę..

Post autor: smeg »

https://www.youtube.com/watch?v=qlA9IS3wdCE - spójrz, jak wygląda krycie szczurów w hodowli rodowodowej. Tyle wystarczy, żeby samica zaszła w ciążę. Ciekawa jestem, w jaki sposób kontrolujesz Lunę i Demona - jeśli zechcą kopulować, nawet nie zdążysz się ruszyć, a ona już będzie w ciąży. Masz dzikie szczęście, że do tej pory jeszcze nie zaszła. Za chwilę obudzisz się z 20 lub więcej szczurami, a wcale nie jest łatwo znaleźć dobre domy dla takiej ilości. Teraz znajomi może i się deklarują, że wezmą i po 3 maluchy, ale jak przyjdzie do odbioru, to większość się wycofa. A chyba nie chcesz ich rozdawać byle komu?

Dopuszczanie samic do samców to celowe rozmnażanie, nie rozumiem dlaczego jesteś zdziwiona, że Bella zaszła w ciążę. To nieodpowiedzialność i głupota, niepotrzebnie produkujesz kolejne bezdomne szczury, a i tak już musimy szukać domów dla setek innych, powołanych na świat w podobny sposób.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Wilczyca159
Posty: 22
Rejestracja: pt mar 20, 2015 6:46 pm
Lokalizacja: Nysa,woj.Opolskie

Re: Podejrzewam ciążę..

Post autor: Wilczyca159 »

Wyobraź sobie ,że zdziwiona nie jestem ;) No i Luna z Demonem mają już osobne klatki . Coś jeszcze? Nie muszę niczego wiedzieć,jestem już na 100% pewna ,że Bella jest w ciąży,dbam o nią jak należy,a jutro odwiedzę weta ,by ją opatrzył czy wszystko przebiega w porządku. Nie rozumiem po co ta lekka agresja,zdenerwowanie ;) A co z dzikimi szczurami? Czyżby one się nie rozmnażały według swoich kryteriów? Poza tym uważam ,że każdy (zwierzę i człowiek) powinien choć raz być rodzicem.Nie mówię ,że celowo została zapłodniona ,bo ma być rodzicem chociaż raz. Aby nikt mnie źle nie zorzumiał. W najkrótszym czasie mój samczyk zostanie kastratem i będzie po problemie ,teraz czekam na szczęśliwy poród maluszków ,poza tym Luna jest ledwo miesięczna i nie sądzę by mogła zajść w ciążę ;)
Ja ,a ze mną Bella,Luna i Demon
Za TM : Pyrrus
"Słońce świeci w ciem­ności i bez względu na obrót pla­net ..."
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Podejrzewam ciążę..

Post autor: smeg »

Szczurki są płodne już w wieku 5 tygodni, więc jak najbardziej miesięczna szczurzyca może zajść w ciążę - tylko że będzie to jeszcze bardziej niebezpieczne dla jej zdrowia, niż w przypadku starszych samic, może też zahamować jej wzrost. Denerwuję się, bo od lat zajmuję się (i wiele innych osób na tym forum) szukaniem domów dla szczurów, które zostały powołane na świat z powodu ludzkiej lekkomyślności, zaniedbane lub wyciągnięte z laboratoriów i uwierz, że nie jest to łatwe - dlatego wkurzam się, kiedy ktoś lekką ręką dokłada nam "roboty" i odbiera miejsca w potencjalnych dobrych domach szczurom, które już są na świecie.

Dzikie szczury rozmnażają się w dużych ilościach, a następnie giną po kilku miesiącach życia, natura sama reguluje liczebność ich populacji. W przypadku zwierząt domowych tak nie jest, jest ich zwyczajnie za dużo i nie wszystkie przez to będą mogły trafić w dobre ręce, stąd tyle psów przywiązywanych do drzew i kotów wyrzucanych na ulicę.
Poza tym uważam ,że każdy (zwierzę i człowiek) powinien choć raz być rodzicem.
To bardzo szkodliwy mit, ciąża w żaden sposób nie wpływa pozytywnie na zdrowie zwierzęcia - w przeciwieństwie do sterylizacji. Jesteś w technikum weterynaryjnym, więc powinnaś dokształcić się na ten temat.

Dobrze, że przynajmniej planujesz kastrację samca, nie będzie musiał siedzieć osobno ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Wilczyca159
Posty: 22
Rejestracja: pt mar 20, 2015 6:46 pm
Lokalizacja: Nysa,woj.Opolskie

Re: Podejrzewam ciążę..

Post autor: Wilczyca159 »

A więc,Demon kastratem nie zostanie,będę mieć dwa stadka : chłopców i dziewczynki ;) Po prostu dokupię mu przyjaciela,a co do rozmnażania nieumyślnego,to się u mnie nie powtórzy. A jeśli chodzi o Bellę i jej ciążę, nawet jak się urodzi 20 żelków ,jestem w stanie wszystkie trzymać u siebie aż do ich radosnej starości. Myślę ,że to będzie koniec mojego wątku,ponieważ już jestem pewna na 100% ,że Bella nosi maluszki w brzuszku. Dzięki za zainteresowanie i chęci współpracy :) Pozdrawiam !
Ja ,a ze mną Bella,Luna i Demon
Za TM : Pyrrus
"Słońce świeci w ciem­ności i bez względu na obrót pla­net ..."
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podejrzewam ciążę..

Post autor: PaniCiurowa »

Nie kupuj, adoptuj.

Poza tym, jesteś świadoma, że jeśli stado będzie składało się w dużej części ze szczurów w podobnym wieku i do tego rodzeństwa, to wydasz fortunę na ich leczenie kiedy zaczną chorować jedno po drugim (a nie daj Boże, żeby powyłaziły choroby uwarunkowane genetycznie), i że wszystkie odejdą w podobnym czasie? Jesteś na to przygotowana?
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Wilczyca159
Posty: 22
Rejestracja: pt mar 20, 2015 6:46 pm
Lokalizacja: Nysa,woj.Opolskie

Re: Podejrzewam ciążę..

Post autor: Wilczyca159 »

PaniCiurowa pisze:Nie kupuj, adoptuj.

Poza tym, jesteś świadoma, że jeśli stado będzie składało się w dużej części ze szczurów w podobnym wieku i do tego rodzeństwa, to wydasz fortunę na ich leczenie kiedy zaczną chorować jedno po drugim (a nie daj Boże, żeby powyłaziły choroby uwarunkowane genetycznie), i że wszystkie odejdą w podobnym czasie? Jesteś na to przygotowana?
rozumiem co się z tym wszystkim wiąże i jestem gotowa na wszystko,mam juz parę domów takich konkretnych,a ze z wetu jestem to mam na prawde sporo takich osob :)
Ja ,a ze mną Bella,Luna i Demon
Za TM : Pyrrus
"Słońce świeci w ciem­ności i bez względu na obrót pla­net ..."
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Podejrzewam ciążę..

Post autor: harleyquinn »

I ciekawe, w klatkach o jakich wymiarach będziesz trzymać te 20 szczurów.
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Wilczyca159
Posty: 22
Rejestracja: pt mar 20, 2015 6:46 pm
Lokalizacja: Nysa,woj.Opolskie

Re: Podejrzewam ciążę..

Post autor: Wilczyca159 »

Mam zamiar zrobić im coś typu woliera ;) Mam sprawne rączki i mogę równie dobrze sama zrobić kilka klatek,wcale nie muszą być w jednej czy też dwóch,jak nie to kupię kilka,stać mnie na nie. Dużo jest wścipskich ,problemowych osób,nie wiem co Was to tak interesuje ;) Poza tym dlaczego zakładasz ,że urodzi się koło dwudziestki? mogą równie dobrze urodzić się 3 ;)
Ja ,a ze mną Bella,Luna i Demon
Za TM : Pyrrus
"Słońce świeci w ciem­ności i bez względu na obrót pla­net ..."
Wilczyca159
Posty: 22
Rejestracja: pt mar 20, 2015 6:46 pm
Lokalizacja: Nysa,woj.Opolskie

Re: Podejrzewam ciążę..

Post autor: Wilczyca159 »

poza tym..ile razy mam powtarzać ,że dla większości z nich mam już domy ??? I to takie pewne..
Ja ,a ze mną Bella,Luna i Demon
Za TM : Pyrrus
"Słońce świeci w ciem­ności i bez względu na obrót pla­net ..."
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Podejrzewam ciążę..

Post autor: yss »

Zwykle rodzi się ok 11 - 14 kluch.

Wścibscy, czepliwi ludzie - no trudno, tacy też są na świecie, tak samo jak ludzie nieodpowiedzialni i dziecinni, wszyscy mają prawo do życia, peace and love ;)

Klatka 50x30x30 to coś w rodzaju transportera, pani Odpowiedzialna Osobo i niestety nie pomieści karmiącej mamy z hulającą gromadą szczurząt. Widziałam klatki wypchane szczurzętami i niestety są one bardzo ruchliwe. Obrazisz się pewnie śmiertelnie za moje wścibstwo i arogancję, ale minimum dla szczurka to 70x40x60 - dla mamy z małymi nie wystarczyłoby tyle. I chociaż zaraz oburzysz się, że 50 cm to strasznie dużo, a potem będzie woliera ( :) :) :) ) to po prostu musiałam to napisać.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Podejrzewam ciążę..

Post autor: harleyquinn »

To Ty napisałaś o liczbie dwudziestu małych klusek, nie ja. Ludzie często zapominają, że wyrażając swoje zdanie oraz uczestniczenie w forach wiąże się z odpowiedzialnością oraz świadomością tego, ze można zostać skrytykowanym. Tutaj sprawa jest na tyle różna, że wiedza oraz nasze inne zdanie jest związana z doświadczeniem oraz wymogami, a nie naszymi "widzimisię". I nie jest to kwestia wścibskości czy też chęci komuś "dowalenia" tylko zaproponowanie innych rozwiązań oraz chęć pomocy. Wolę już być tą wścibską niż tą, która uważa, że pozjadała wszystkie rozumy.
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”