Podstawy genetyki szczurów

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

podstawy genetyki szczurów

Post autor: WildMoon »

A te rzekome 'albinoski' o ktorych mowa to chyba Himalayan a nie Seal Point Siamese.
Ja tam duzo pojecia o genetyce nie mam, i nawet nie jest mi potrzebne, bo hodowli nie zakladam, ale...

Z tego co wyczytalam w tym pieknym internecie, to szczur masci Himalayan wlasnie rodzi sie bialutki jak albinosek (gen ch), czesto ma oczy koloru pink i dopiero po zmianie futerka wychodza na jaw znaczenia na nosku i u nasady ogona (na najzimniejszych strefach ciala). Niekiedy uszka sa tez troche ciemniejsze, lapki rowniez. Ale gdy szczur ma bialy lub bladokremowy odcien futra, to jest to Himalayan a nie Seal Point Siamese. Tutaj przykladowe fotki

Ach, ostatnio znalazlam dosyc obszerna ksiazke o gryzoniach i zajeczakach + ich genetyce w ksiegarni. Napisana byla w jez. angielskim. Chyba pojde jeszcze raz ja przejrzec. ;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

podstawy genetyki szczurów

Post autor: jutka »

Himalayan chyba również po wyrośnięciu pozostaje biały na ciele. Przynajmniej taki standardowy :)
Ale rozwiązanie kuszące - wtedy by się wszystko zgadzało.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

podstawy genetyki szczurów

Post autor: WildMoon »

Tak, tak. Poza znaczeniami na nosku i u nasady ogona powinien byc bialy jak snieg. To najbardziej porzadana cecha wsrod hodowcow. :) O taki:
Obrazek
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

podstawy genetyki szczurów

Post autor: an »

piekny *.*
zeby u nas takiego wychodowac, to musielibysmy chyba korzystac z calej dostepnej w Polsce puli genow i poczekac z 5-6 pokolen;) chcialabym zobaczyc moment, kiedy taki himalayan urodzi sie u nas...
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

podstawy genetyki szczurów

Post autor: nezu »

an, zajrzyj do galerii Nakashy..;)

Tam jest Kada, himalajska dziewczynka. Wiec nastroj sie troche bardziej optymistycznie. Cuda kolorystyczne sie jednak zdarzaja :P.
Chociaz ja na taki cud nie mam co liczyc w tej chwili... :odpada:
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

podstawy genetyki szczurów

Post autor: jutka »

Nezu, a te szczurki w końcu wyrosły na syjamskie, czy himalajskie?
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

podstawy genetyki szczurów

Post autor: nezu »

Wychodzi ze jednak himalajskie. Kada jest z pierwszego miotu.
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

podstawy genetyki szczurów

Post autor: Masterton »

Jako że wiem o co chodzi z owym miotem, dodam że drugi zdecydowanie nie był himalajski. Maluchy już jako 3 tygodniowe fasolki miały wyraźne ciemne znaczenia na pupie. Nie były śnieżnobiałe, a już jasno beżowiutkie czyli seal point.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

podstawy genetyki szczurów

Post autor: Mycha »

http://szczury.org/album_page.htm?pic_id=2768
Co sądzicie o tym oto przypadku? :)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

podstawy genetyki szczurów

Post autor: WildMoon »

Hmmm... Albinos lub Himalayan ;) Na pewno nie Seal Point Siamese.

Przyklad:
Obrazek
Na focie na moje oko: Matka (lub ojciec) Seal Point Siamese. Z lewej bialy bobas, z cala pewnoscia wyrosnie z niego Himalayan... Ale chyba moze tez pozostac 'zwyklym' Albinosem, nie wiem jak to jest, trza jutki lub gangreny dopytac ;) A z prawej bobas Seal Point Siamese.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

podstawy genetyki szczurów

Post autor: Krówka. »

może to też być silver lub platyna czy cos w tym stylu ;)
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

podstawy genetyki szczurów

Post autor: WildMoon »

Tak myslisz, Krowka? Juz calkiem malutkie Platium i Silver maja szarawe futerko... A to mi wyglada na biale jak snieg, hmm...
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

podstawy genetyki szczurów

Post autor: jutka »

Zważywszy, że tatuś jest Himalayan Burmese, a babcia ze strony tatusia Black Eyed Cream (i stąd pewnikiem u maluszków te czarne oczka), to na pewno Himalayan.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

podstawy genetyki szczurów

Post autor: WildMoon »

jutka, koloru oczek nie widze, khihi :) A moze to BEW? ;) Raczej obstawiam na Himalayan.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

podstawy genetyki szczurów

Post autor: Krówka. »

zdaje sie ze jutka mowi o maluchach z przykładu Wild, a nie tym od Mychy ;)
maluch Mychy ma oczka czerwone moim zdaniem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”