Dlaczego NIE NALEŻY rozmnażać szczurów wziętych ze sklepu?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Dlaczego NIE NALEŻY rozmnażać szczurów wziętych ze sklep

Post autor: szczuruleczka »

Kurna co Wy do mnie znów macie?! Że mam in ny pogląd?! I za to atak? Ludzie ogarnijcie się! Dystams do siebie jakto mi pisano -,- Ja niemogę czasem mam tego forum dość...
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego NIE NALEŻY rozmnażać szczurów wziętych ze sklep

Post autor: alken »

weź się uspokój, już Ci pisałam kiedyś, że nie masz dystansu i histeryzujesz i znowu to robisz (zaśmiecając wątek przy okazji), nikt Cię nie atakuje, gdzie widzisz atak? masz manię prześladowczą czy co?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Dlaczego NIE NALEŻY rozmnażać szczurów wziętych ze sklep

Post autor: szczuruleczka »

alken pisze:weź się uspokój, już Ci pisałam kiedyś, że nie masz dystansu i histeryzujesz i znowu to robisz (zaśmiecając wątek przy okazji), nikt Cię nie atakuje, gdzie widzisz atak? masz manię prześladowczą czy co?
Ja jestem bardzo spokojna, ale do czasu. Nie znacie mnie wgl. a wymądrzacie się, że histeryczką ejstem, nie mam dystansu. Jesli mnei nie znacie nie oceniajcie!! Zero kultury. A tak, przez to forum zaczynam mieć. Niestety...
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego NIE NALEŻY rozmnażać szczurów wziętych ze sklep

Post autor: Paul_Julian »

Szczuruleczka, spokojnie :) To po prostu dziwnie wygląda, bo przez cały miesiąc nie było tutaj zadnego postu, a potem Ty nagle wyskakujesz z czymś i własciwie to nawet nie wiadomo, o które konkretnie slowo , czy opinię czujesz sie urazona.
Wiec nie dziw sie, ze to wyglada tak jakbys miała pretensje nie wiadomo o co.
Ludzie już zapomnieli o tym temacie, emocje opadły, i to potem dziwnie wygląda. Najlepiej, to po takim długim czasie olać sprawę i sie nie przejmowac :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Dlaczego NIE NALEŻY rozmnażać szczurów wziętych ze sklep

Post autor: szczuruleczka »

Paul_Julian pisze:Szczuruleczka, spokojnie :) To po prostu dziwnie wygląda, bo przez cały miesiąc nie było tutaj zadnego postu, a potem Ty nagle wyskakujesz z czymś i własciwie to nawet nie wiadomo, o które konkretnie slowo , czy opinię czujesz sie urazona.
Wiec nie dziw sie, ze to wyglada tak jakbys miała pretensje nie wiadomo o co.
Ludzie już zapomnieli o tym temacie, emocje opadły, i to potem dziwnie wygląda. Najlepiej, to po takim długim czasie olać sprawę i sie nie przejmowac :)
Ok, przepraszam.
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Roksa123
Posty: 37
Rejestracja: pt sty 02, 2015 1:27 pm

Re: Dlaczego NIE NALEŻY rozmnażać szczurów wziętych ze sklep

Post autor: Roksa123 »

Ja pamiętam jak kiedyś do zoologicznego poszłam i były tam 2 szczurki. Chciałam kupić jednego bo moja mama nie zgodziła się na adopcje ani hodowle. Jedyne 2 szczurki to był samiec i samiczka. Samiczka widać było że w ciąży. Kupiłam samca (Ratatuja) a sprzedawczyni mnie jeszcze do kupna samiczki namawiała.
Nadzeja umiera ostatnia
rapido
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 17, 2015 9:34 pm

Re: Dlaczego NIE NALEŻY rozmnażać szczurów wziętych ze sklep

Post autor: rapido »

CZeść wszystkim !
Piszę bo mam problem. Wczoraj kupiłam dwa szczurki z zoologa, które miały być samcami. Dzisiaj pierwsze branie na ręce, patrzę a tu klops bo się okazało, że to parka. Poradzcie mi forumowicze co mam teraz zrobić... Ooddać jednego? Wykastrować? co będzie lepszym rozwiązaniem... Strasznie jestem wściekła o tą sytuację, szczególnie że zdąrzyłam się do ogonków przyzwyczaić :(
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego NIE NALEŻY rozmnażać szczurów wziętych ze sklep

Post autor: Sky »

rapido pisze:CZeść wszystkim !
Piszę bo mam problem. Wczoraj kupiłam dwa szczurki z zoologa, które miały być samcami. Dzisiaj pierwsze branie na ręce, patrzę a tu klops bo się okazało, że to parka. Poradzcie mi forumowicze co mam teraz zrobić... Ooddać jednego? Wykastrować? co będzie lepszym rozwiązaniem... Strasznie jestem wściekła o tą sytuację, szczególnie że zdąrzyłam się do ogonków przyzwyczaić :(
Przede wszystkim - jak najszybciej rozdzielić parkę. Szczur potrzebuje zaledwie chwili, żeby doszło do zapłodnienia. Możliwe, że samiczka już w tej ciąży jest, ale lepiej mieć nadzieję, że jednak jakimś cudem nie zaciążyła i postarać się nie doprowadzić do takiej sytuacji. Wyjść jest kilka - dużo zależy od tego, w jakim wieku są szczury.

1. Po upewnieniu się, że samiczka nie jest w ciąży - oddanie jednego z nich i doadoptowanie osobnika tej samej płci.
2. Jeżeli wiek na to pozwala - kastracja samca (wątek o kastracji: http://szczury.org/viewtopic.php?f=173& ... =kastracja)
3. Jeżeli okaże się, że samiczka jest w ciąży, są dwa wyjścia:
- sterylizacja aborcyjna - może wydawać się kontrowersyjne, ale biorąc pod uwagę, ile niechcianych jest zwierząt obecnie szuka domu, warto ją rozważyć. Jednocześnie samica po zagojeniu się ran po zabiegu może spokojnie zamieszkać z samcem.
- dać samicy urodzić, odchować młode i znaleźć im domy (ewentualnie zostawić jedną samiczkę z mamą i albo oddać samca, albo go wykastrować i dołączyć do stadka).

Wiele zależy od tego, w jakim wieku są szczurasy i czy samiczka jest w ciąży.
O szczurzej ciąży: http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=23422
I cały dział: http://szczury.org/viewforum.php?f=19
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
rapido
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 17, 2015 9:34 pm

Re: Dlaczego NIE NALEŻY rozmnażać szczurów wziętych ze sklep

Post autor: rapido »

Dzieki za tak szybką odpowiedź !
Podobno mają po 1,5 miesiąca, na dodatek prawie pewne jest że to rodzeństwo dlatego rozmnażanie nie wchodzi w grę. Jestem załamana powiem szczerze, mam ochote zrobić wjazd na ten zoologiczny jutro.
Jutro pójdę z nimi do weta, ale myślisz że w tym wieku mogła już zaciążyć?
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Dlaczego NIE NALEŻY rozmnażać szczurów wziętych ze sklep

Post autor: cane »

Mogła
rapido
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 17, 2015 9:34 pm

Re: Dlaczego NIE NALEŻY rozmnażać szczurów wziętych ze sklep

Post autor: rapido »

Oki, przyjmuję do wiadomości. :( :(
Dzieki jeszcze raz za odpowiedzi. Jutro będę wszystko wiedziała...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”