Dlaczego NIE NALEŻY rozmnażać szczurów wziętych ze sklepu?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

Dlaczego NIE NALEŻY ROZMNAŻAĆ szczurków wziętych ze sklepu?

Post autor: BAGI »

No faktycznie pojawia się taki problem, ale jest to detal przy tym, że populację odratowano i osobniki nie umierają na byle choróbkę ;)
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Dlaczego NIE NALEŻY ROZMNAŻAĆ szczurków wziętych ze sklepu?

Post autor: Zirrael »

[quote="LuLu"]szczurki te moga byc wykupione na pokarm dla weza (kiedys rozmawialam ze sprzedawczynia ze sklepu zoo w srodmiesciu i powiedziala, ze u nich wiecej szczurow jest wykupowanych jako karma niz tak do kochania). [/quote]
to niestety smutna prawda
[quote="BAGI"]powinniście oddawać częściej scurki do sklepów...[/quote]
i w świetle tego co napisała LuLu, jestem absolutnie przeciwna oddawaniu zdrowych i wypieszczonych maluchów do sklepów. To jest bez sensu. A jeśli ktoś ma chęć zostać właścicielem ogonka powinien się wcześniej doedukować.
Obrazek
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Dlaczego NIE NALEŻY ROZMNAŻAĆ szczurków wziętych ze sklepu?

Post autor: an »

ja tez jestem przeciwna oddawaniu szczurow do sklepu, ale to dlatego, ze po prostu kocham to, co sie u mnie urodzilo/urodzi i po prostu nie bylabym w stanie oddac ich " w nieznane".
poza tym, za duze ryzyko, ze pojda na karme... sprzedawca nie jest w stanie dopilnowac wszystkich klientow... bo moze sie zdarzyc, ze terrarysta nie kupi stada szczurow, zeby od razu nakarmic swojego wężosia, a kupi samca i samice, co by temu wężosiowy narobic duzo papu...

[juz widze dyskusje o sklepach w tym temacie. modzi: przygotujcie sie na wydzielenie nowego tematu ;)]
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Dlaczego NIE NALEŻY ROZMNAŻAĆ szczurków wziętych ze sklepu?

Post autor: Maugosia »

Dodam, że oddając szczurka do sklepu narażamy go na złapanie chorób/pasożytów itp. co baardzo męczy i osłabia szczurka. Jesli sklepy dobrze nie oczyszczą/zdezynfekują klatek, to pasożyty zostaja i przechodzą ze szczurka na szczurka.

A moze przydałby sie równiez temat o tym, dlaczego szczurków nie oddaje sie do sklepu? :roll:
Obrazek
Obrazek
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Dlaczego NIE NALEŻY ROZMNAŻAĆ szczurków wziętych ze sklepu?

Post autor: Layla »

Bardzo dobry post, dużo się dowiedziałam. Moja Aria nie jest co prawda ze sklepu, ale muszę przyznać, że nie zdawałam sobie sprawy z tak wielkiego niedbalstwa sprzedawców. Aria jest moim pierwszym szczurkiem dlatego muszę uzupełniać wiedzę:) Nie sądzę, że jest z chowu wsobnego, ale z drugiej strony znam tylko jej mamusię, tatuś nieznany bo mamusia została znaleziona już będąc w ciąży. Ech, te sklepy:( Zero kompetencji i logiki. Czy oni sobie nie zdają sprawy, że gryzoniom (nie tylko szczurom) rozmnażanie idzie bardzo dynamicznie? Brak słów :-(
Obrazek
zamtuz
Posty: 385
Rejestracja: wt sty 24, 2006 9:41 pm

Dlaczego NIE NALEŻY ROZMNAŻAĆ szczurków wziętych ze sklepu?

Post autor: zamtuz »

ja jak bylem mlodszy(czytaj glupszy) mialem myszke-samca no ichcialem go uszczesliwic kupujac samiczke. Biologia podzialala 4 tyg minely i mam 12 maluchow. Nie udalo mi sie znaleść dla nich domu. Kiedy zaczely mi wszystkie chodzic po scianach i doszlo do kolejnej ciazy ojciec wzial sprawy w swoje rece i oddal cale stado do zoologika-tak przynajmniej powiedzial-do konca nie wiem co z nimi zrobil. Bylem wtedy nieodpowiedzialny bo mialem kolo 10 lat :oops:
Teraz tez chcialbym choc raz doswiadczyc cudu narodzin. Ale nie zrealizuje raczej tych zamiarow-mam same samce. ALe moze uda mi sie w czyms takim uczestniczyc. JAk bede mial mojego Dumbo to z chcecia wezme jakas samiczke na krycie-a co!!! (albinoski to kastraty) Szczur tez czlowiek - chcialby pobzykac :khihi: Ciekawe czy znajda sie chetni?? :drap:
NIE KARMIC TROLLA
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Dlaczego NIE NALEŻY ROZMNAŻAĆ szczurków wziętych ze sklepu?

Post autor: Ayumi »

>>a tu konsekwencje chowu wsobnego<<
edit UWAGA zdjęcie drastyczne
to jest Kali, Zir?
myślałam, że ona ma tylko z jedną łapką nie tak, tzn, że nie ma stópki, a co ma z drugą?
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Dlaczego NIE NALEŻY ROZMNAŻAĆ szczurków wziętych ze sklepu?

Post autor: an »

zamtuz: cud narodzin jest czyms niesamowitym. ja bede to przezywac po raz drugi, ale po raz pierwszy swiadomie... ale pamietaj, ze sam "cud narodzin" nie powinien byc glownym powodem rozmnazania. jesli znajda sie chetni- ok. ale tez nie nalezy rozdawac ciurow pierwszym lepszym. stad u Mychy i u mnie najpierw lista chetnych, dopiero pozniej rozmnazanie. dziwie sie Czechom, ktorzy potrafia miec 3 mioty w ciagu 4 tygodni i wszystkich szczurow sie "pozbyc"... co oni z nimi robia? o.O

a i jesli chodzi o rozmnazanie dumbolkow, to apeluje o ogromny rozsadek. pech chce, ze trzy kolejne polskie rasowe mioty [Mycha i ja, Nezu i Masterton, Asiek i Esti] beda ze soba spokrewnione [wlasciwie wychodzi tylko kombinacja Nezu/mast -Asiek/Esti, ale zaden z tych miotow nie moze byc skrzyzowany z Mycha/ja], a zbyt wielu innych dumbo w Polsce nie ma...
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Dlaczego NIE NALEŻY ROZMNAŻAĆ szczurków wziętych ze sklepu?

Post autor: Zirrael »

Ayumi, tak, to jest Kali. Nigdy o tym nie pisałam, ale poza jedną łapą, która jest właściwie kikutem, pozostałe mają zdeformowane palce. Kali posiada w sumie tylko 4 palce zakończone pazurkami. Reszta wygląda tak jak te na zdjęciu.
Obrazek
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Dlaczego NIE NALEŻY ROZMNAŻAĆ szczurków wziętych ze sklepu?

Post autor: nezu »

an, co robia, znajduja domy w hodowlach czy u ludzi.
Nie oddaja bynajmniej do zoologow, nie mysl sobie :roll:

A odpowiedz dlaczego tak szybko(choc nie zawsze) znajduja maluchom domy w takim tempie jest bardzo prosta.
Maja prezne forum, dobra reklame, swietne strony hodowli. Czechow jest nieiwiele mniej niz Polakow. Nie jest ich stu czy dwustu. Ich sa miliony. Tysiace z tych ludzi wiedza o szczurach nieco wiecej niz polska nieswiadoma spolecznosc i doszczurzaja sie pewnymi maluchami.

Szczury tam sa znane nie tylko w gronie internetowym i nie tylko przez internet reklamowane.
Zanim w Polsce bedzie tak jak w Czechach, minie zapewne sporo czasu.

Co nie znaczy ze NIGDY tak nie bedzie.
(i koniec offtopicu)

swoja droga, swietny temat an..;)
Az dziwne ze dopiero go zauwazylam
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Dlaczego NIE NALEŻY ROZMNAŻAĆ szczurków wziętych ze sklepu?

Post autor: an »

Nezu, mialam po prostu dosc pisania tego samego kolejnym zakladajacym temat 'rozmnozenie mojej samiczki" or stg :) teraz wystarczy tylko podac linkt do tego tekstu i zamknac temat ;P

a swoja droga, to moj apel odnosi niewielkie skutki, bo zauwazylam, ze ten nieszczesny terrarysta z dzialu 'zwierzaki' zawarl wszystkie postulaty z mojego tekstu w swoim ogloszeniu [ze samiec ma miec znanych przodkow itp.] :>
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Dlaczego NIE NALEŻY ROZMNAŻAĆ szczurków wziętych ze sklepu?

Post autor: nezu »

wiesz, ludzie bardzo lubia naginac zasady stosownie do swoich potrzeb... :roll:

Ot, egoizm i glupota.
W galerii ogolnej ktos sie nawet chwali dwudniowymi oseskami :evil:
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Dlaczego NIE NALEŻY ROZMNAŻAĆ szczurków wziętych ze sklepu?

Post autor: mataforgana »

[quote="an"]pech chce, ze trzy kolejne polskie rasowe mioty [Mycha i ja, Nezu i Masterton, Asiek i Esti] beda ze soba spokrewnione [wlasciwie wychodzi tylko kombinacja Nezu/mast -Asiek/Esti, ale zaden z tych miotow nie moze byc skrzyzowany z Mycha/ja], a zbyt wielu innych dumbo w Polsce nie ma...[/quote]

ale może będą :>
z tym, że raczej za około rok z hakiem dopiero. i nie z Czech jak lwia część naszych obecnych 'polskich' rasowców :>

no ale ja na razie cicham by nie zapeszyyyć :>
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Dlaczego NIE NALEŻY ROZMNAŻAĆ szczurków wziętych ze sklepu?

Post autor: Dory »

Coś wiem o takich nieodpowiedzialnych "hodowcach" :roll: Kilka lat temu mój kolega kupił swojemu samcowi dziewczynę i postanowił je rozmnożyć. Cóż, było to dość drastyczne bo przy pierwszej próbie samiec stracił oko :!: ... No, ale w końcu co tam... spróbował jeszcze raz... i udało mu się. Urodziło się (uwaga) 18 ciurów!!! Były słodkie, to fakt, ale co się potem z nimi stało? Wszystkie trafiły do zologika... Nie wiem w ogóle po co je rozmnażał, skoro żadnego nie zatrzymał...

Co do sklepów zoologicznych ostatnio miałam nieprzyjemną rozmowę w Pyszczaku (Best Mall). Zapytałam w jakim wieku są ogonki, a babka na to, że mają ok. 5 tyg., więc się zapytałam dlaczego nie są rozdzielone płciami. A ona na to : "szczury są przecież płodne dopiero jak skończą rok" :haha: :haha: :haha: Kiedy próbowałam ją uświadomić zaczęła na mnie wrzeszczeć (no coment :zlosc: ). Wtedy włączyli się jeszcze jacyś ludzie i dla odmiany zaczęła ich objeżdżać, więc wyszłam... i więcej tam nie wrócę. Żal mi tylko tych zwierzaków... :-(
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Azaril
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 22, 2006 8:50 pm

Dlaczego NIE NALEŻY ROZMNAŻAĆ szczurków wziętych ze sklepu?

Post autor: Azaril »

Chcialam rozmnżyć Saharę... z tego wzgledu, że chcialam towarzystwo dla Soshi, ktora obecnie musi siedziec sama, a nie bardzo chcialam brac szczurka ze sklepu, bo nie mam do takich zaufania. Poza tym Sahara jest bardzo ładna(aksamitna,typu husky), gdyby trafił jest sie przystojny ciur, to bylyby ladne dzieci:) kilku chetnych juz nawet mam(oczywiscie kazdy dostanie co najmniej 2, a jak nie to sorry). Ale to jest ciur sklepowy... ma ok 10-11 miesięcy, wiec jest chyba w odpowiednim wieku.. ale po przeczytaniu tego forum nie jest juz tego taka pewna? Doradźcie mi coś...
Na zdjęciu Sarenka... ['] 14.02.2006
Nigdy Cię nie zapomnę Kochanie...
Sheila ['] 23.06.06 :(
Kocham Was Powtory;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”