Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zet_erka
Posty: 92
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:57 pm

RE: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: zet_erka »

Moj Sofizmat mial 46 cm z ogonem i wazyl 800 gram

Tyle mniej wiecej jak wielkoszczury, szkoda tylko, ze nie zyl tych 8 lat..:(
Moje Skarby :
Cerata, Akia, Sekansa


Juz odeszly :
[']Dżuna,['] Sofizmat['], Frawaszi[']
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

RE: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Ania26 »

Z tego co wiem, dorosły szczur gambijski waży 1,0 - 1,8 kg - czyli jest jednak ciut większy
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
ninaczika
Posty: 329
Rejestracja: śr lut 28, 2007 12:30 am

Odp: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: ninaczika »

taki szczur kosztuje ok 300 euro, jest dostępny zagranicą w przeciagu 2 tygodni.. ale w sklepach wolą poczekac, za dwa lata powinny byyć juz w miare normalne ceny, jestem teraz w niemczech i tu nie patrza dziwnie na takei rzeczy, tylko ze w normalnym zoologicznym skierowali mnie do innego " dla zwariowanych" jak spytałam z ciekawości o wielkoszczura. no ale da sie, ja raczej poczekam, to jednak drogo...
zbój kiki nineczka zuzka, a ze mną pantokrator
Maciek666
Posty: 11
Rejestracja: pt paź 20, 2006 12:49 pm

Odp: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Maciek666 »

za 300 euro to mozna komputer kupic. :o
ninaczika
Posty: 329
Rejestracja: śr lut 28, 2007 12:30 am

Odp: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: ninaczika »

a mozna kupic kompa.. ale mozna kupic i taniej, od 90 euro chyba, swoją drogą ja chciałam to cudo zobaczyc, nie było, sprowadzaja je niby i tu sie z panem nie dogadałam.. czy chodziło mu o to ze one są z hodowli w niemczech czy z afryki- bo tak to zabrzmiało- ze trzeba poczekac na niego, bo to przecież daleko- afryka.. w tym momencie to jest to dla mnie chore, myslałam ze one są juz hodowane na mniejsza skale ale jednak a to co usłyszalam sugeruje - albo ze moze i je hodują w afryce albo odławiaja..kto to wie.. noi czy wtedy zdrowy jest..w kazdym razie porozmawiałam noi wg przewidywan pare lat i beda i tańsze i łatwiejsze do zdobycia, ja bym sobie chyba na niego nie pozwoliła- fajny duzy ale sie boje :-\ przeciez on pół chałupy rozniesie..chcialam zobaczyc na zywo ale sie nie udało.. no cóz..az kusi zeby taka bestie na rece wziasc
zbój kiki nineczka zuzka, a ze mną pantokrator
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Odp: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: sachma »

z tego co wiem to one sa hodowane w niemczech, ale ciezko sie je rozmnaza i trudno dostac - cena nie jest powalajaca bo podobno kolo 100euro. to ze sa w niemczech, nie znaczy ze latwo je dostac, bo trzeba znalezc czlowieka i wyblagac zapis na ew miot :P

ja juz wiem ze bede miec ;) nie teraz, nie za rok, ale jak bede miala wlasny dom i prace ;) bo takie "bydle" wykarmic to pewnie sztuka :P
Obrazek
ninaczika
Posty: 329
Rejestracja: śr lut 28, 2007 12:30 am

Odp: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: ninaczika »

no w sklepie w którym ja byłam pooglądac to trzeba czekac trzy tygodnie na szczura, tyle ze nie wie sie jaki bedzie- jaka płeć ale ja naprawde zrozumiałam ze facet je sprowadza z afryki..albo zem taka gupia a on mi kit wcisnął..tzn wiem co słyszałam, tylko ze własnie myslałam tak jak sachma ze on bedzie z niemiec. ten kontakt który ja mam jest dość bezpośredni- jak sie zacznie pytać gdzie indziej to cena jest dużo wyzsza bo i tak wszyscy od tego pana biorą, wiec dotarłam do źródła. i podobno to problem nie jest zeby w pae tygodni go miec, tylko ze ja chyba na razie nie zaryzykuje :-\
zbój kiki nineczka zuzka, a ze mną pantokrator
Awatar użytkownika
Dagaz
Posty: 216
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 11:06 pm
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Odp: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Dagaz »

Sam film nie jest zbyt ciekawy. Ale mozna wyciagnac z niego 2 rzeczy. Pierwsza i najbardziej oczywista. Jest rozmnarzany w hodowli. Drugi, to szyba i odglosy. Dzwieki wskazuja na jakas ulice. Wiec moze to byc jakies sklep zoologiczny albo zoo (ale nie wyobrazam sobie zeby w zoo mialy takie male klatki)
http://youtube.com/watch?v=nkvruQrgkc8

Drugi film pokazuje inteligencje zwierzaka. Film w ogole nie jest ciekawy (zwierze sie zalatwia :P) ale zastanawiam sie jak tego jego nauczyc.
http://youtube.com/watch?v=ieAmdixoJ4w&feature=related

Fragment zabawy ;D
http://youtube.com/watch?v=SygBfKsq4H4&feature=related

Mowa szczura gambijskiego
http://youtube.com/watch?v=eimb_tBnDq4&feature=related

I ostatnie, po co jemu te worki xD
http://youtube.com/watch?v=2BaG_N3gEwg&feature=related
Ze mną: pustka... Wszystkie moje maleństwa śpią za Tęczowym Mostem...
W mym sercu i pamięci [']: Mufka, Mafia, Virus, Nefertiti, Czarna, Lulu, Nano, Shiroi, Owieczka, Kuroi, Krówka i Yuki...
Serce Pamięta i Cierpi... 20.04.2003 - 17.09.2009
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Nina »

Ja w ogóle polecam obejrzeć wszystkie filmiki tego użytkownika: http://youtube.com/profile?user=pouchedrattie
Oglądałam je jakiś czas temu i byłam pod wrażeniem inteligencji tych zwierzaków.
A ten filmik zwalił mnie z nóg: http://youtube.com/watch?v=r6Teurmfz1I
Boskie zwierzaki :) Ale trzymanie takiego wchodzi w gre chyba tylko wtedy, gdy ma sie jedynie ten gatunek, wtedy na pewno pokaże na co go stać i będzie mógł latać po całym domu :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
nitka
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 13, 2004 2:23 pm

Odp: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: nitka »

a ja obecnie mieszkam w Anglii, mam szczurki i zdarzylo mi sie juz nie jeden raz mieszkac w jednym domu z kims z Afryki.. za kazdym razem jak zobaczyli szczura to mowili, ze one bardzo smaczne ale ten moj to bardziej dla nich jest myszą niz szczurem bo u nich przysmakiem jest wlasnie ten szczuras o ktorym caly watek tutaj sie rozwinal
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Telimenka »

jejciu przepraszam ze odświeżam tak bezczelnie ale ja myślałam ze to jakis agresor bedzie a nie taki miziak jak nasze klatkowce przynajmniej tak widac na filmikach :) . A jakie ma smieszne "worki" na jedzenie hihi jak chomiczek. No ogladam te filmiki i nie moge sie nadziwic jaki to inteligentny i sympatyczny stworek ;D
ninaczika
Posty: 329
Rejestracja: śr lut 28, 2007 12:30 am

Re: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: ninaczika »

nie podam skąd, ale taki znany portal aukcyjny, wielkoszczur jakiś sie zaplątał.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Mycha »

Niestety pan, który wystawia zwierzaka ma dużą fermę zwierząt egzotycznych, ale w Polsce pojawiają się gambiany więc jest gdzie kupić młodsze i oswojone...
Miałam okazję nie raz wymiziać wielkoszczurki, choć słowo "wymiziać" to trochę zbyt dużo, bo trudno nazwać je zainteresowanymi człowiekiem ;)
Z charakteru podobne do freciszonów, tylko nieco bardziej spokojne. Gambianki to mali indywidualiści i potrzebują wielokrotnie więcej kontaktu z człowiekiem i wielokrotnie większej przestrzeni niż szczurki domowe. Przyszły właściciel musi pamiętać, że gambian to dzikie zwierzątko.
Należy kupować też jak najmłodsze osobniki, które miały już kontakt z człowiekiem, aby nie było problemów z oswajaniem. Człowiek nie jest jednak w stanie zapanować nad afrykańskimi instynktami, a że są bardzo silne i mają bardzo ostre ząbki - trzeba uważać. Ich ulubionym zajęciem jest... spacerowanie i trzymanie wielkoszczura w mieszkaniu jest dla niego... przykre. Najlepszy w tym celu wydaje się domek jednorodzinny z możliwościami do biegania po całym obszarze. Do tego szczurki nie przepadają za braniem na ręce, są nieprzewidywalne w zachowaniu i zdecydowanie trudno przestawiają się z nocnego trybu życia na dzienny. Mają też bardzo intensywny zapach. Załatwiają się jednak do kuwetek (np. miski z wodą) i są niezwykle inteligetne i ciekawskie ::) Ogólnie wolą bawić się same, ale sama obserwacja jest niesamowitym doświadczeniem. Brykanie, bieganie, toczenie przedmiotów - to ich ulubiony sposób na spędzanie czasu. Mają też niezwykłe silne zmysły, których używają do lokalizowania pożywienia oraz właściela. Boją się obcych lub innych zwierząt domowych i mogą reagować w stosunku do nich agresywnie. Jedzą owoce, warzywa i orzechy. Mniejszą część diety stanowią ziarna zbóż. Dożywają ponoć do 7 lat, ale większość osobników kończy swój żywot w wieku ok 2-3.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Szczurołapka
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 26, 2009 9:44 am

Wielkoszczur

Post autor: Szczurołapka »

Witam :)

Ponieważ niedawno (jak pisałam w "Podaj łapę") odszedł mój szczurek, mam zamiar adoptowac kolejnego. Z tym że mam dylemat, czy ma byc to szczurek "zwykły" czyli laboratoryjny, czy tez wielkoszczur (dł ciała b.ogona 25-45 cm, ogon 36-46 cm, masa: samce do 3kg a samice ok 1,5kg)
Oczywiście, jak widac, różnica jest spora i podejrzewam że w hodowli również. no i mają przesłodkie policzki (worki jak chomiki) Co więcej zyją one samotnie a nie tak jak w przypadku szczurka - w grupach. Nie wiem czy znajdę gdzieś hodowcę takiego stworzonka, ale wiem że na allegro była za 600zł samica...
Co o tym sądzicie, pozostac przy znanych i kochanych szczurasach czy zaryzykować?
To tyle, pozdrawiam ;)

Ponizej linki do zdjęć
http://goto.glocalnet.net/redrum/images/gpr4.jpg
http://www.blausucht.de/images/tiere/ma ... a-hara.jpg

P.S.
Szukam dobrego hodowcy szczurków na terenie Śląska Cieszyńskiego


nie zakładamy nowych tematów... dołączone do istniejącego - był nawet na pierwszej stronie, do licha. /yss mod.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Wielkoszczur

Post autor: Izold »

ja kocham Kapturki i Husky. ^^ Może skusiłabyś się na takiego bo taką małą świnie 3 kilogramową to tak niewygodnie nosić.:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”