Spanie ze szczurkiem??

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Oswajanie "na psa".

Post autor: zuzka-buzka »

Moja mama ma znajomą, której córka ma szczura. Jednego (niestety). Jest oswojony wspaniale, jak pies. Nie ma w ogóle klatki. Swoje potrzeby załatwia na podkłady dla psów. Śpi w łóżku z tą córką znajomej, je na stole w kuchni z talerzyka... Więc teraz moje pytanie: jak to zrobić? Sama chciałabym mieć szczurka, który chodzi za swoim właścicielem krok w krok i ne chce odejść, problem w tym, że nie wiem jak to zrobić. ;) W dziale o oswajaniu nie ma nic o czymś takim. Co o tym sądzicie?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Biała
Posty: 207
Rejestracja: wt gru 16, 2008 11:00 pm

Re: Oswajanie "na psa".

Post autor: Biała »

Sądzę, że spanie w łóżku ze szczurem jest bardzo niebezpieczne i nieodpowiedzialne.
Może się to skończyć trgedią dla szczura.

Zasada prosta, przebywac ze szczurem i traktować z szacunkiem a nie jak zabawke....

A klatka i towarzysz to min bezpieczeństwa i wiedzy o szczurach....
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Oswajanie "na psa".

Post autor: zuzka-buzka »

Tzn. w łóżku, nie, że całkiem w łóżku... :P Żeby go nie zgniotła, ma takie miejsce deseczkami wydzielone w łóżku i tam śpi. Klatkę miał, ale w ogóle do niej nie wchodził.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oswajanie "na psa".

Post autor: klauduska »

e tam niebezpieczne. ja ze swoimi też czasami zasypiałam jak latają. klatka stoi na łóżku, więc wracają do niej, kiedy chcą. a jak się przekręcam to one reagują na to.
ja powiem, że szczury po twarzy w nocy chodzą [jak mi Tycik pare razy przeszedł po twarzy, to mi się odechciało całonocnego ich wybiegu].
tutaj to kwestia "co kto lubi" moim zd. oczywiście szczur musi być już większy, bo maluchy to ciapy jeszcze i nie reagują odpowiedniu [przynajmniej te moje]
Awatar użytkownika
Biała
Posty: 207
Rejestracja: wt gru 16, 2008 11:00 pm

Re: Oswajanie "na psa".

Post autor: Biała »

No ja się z tym nie zgodzam zupełnie....rozumiem polegiwanie ze szczurasami na wybiegu drzemka, ale zasypianie specjalnie nie, i to nie jest co kto lubi to jest poprostu niebezpieczne....
Sama raz przez głupote prawie szczura tak straciłam więc.....na pewnie nie jest to opcja co kto lubi....
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oswajanie "na psa".

Post autor: Ogoniasta »

W pełni się zgadzam z Białą...
Rozumiem drzemanie podczas gdy szczury biegają..ale nocne spanie ze szczurem w łóżku jest bardzo ryzykowne...szczur zawinie się w poszewkę, można go przydusić itp..szczur też zasypia i może nie mieć szansy na to żeby uniknąć przyciśnięcia i zaduszenia...moim zdaniem to kuszenie losu ::)
No i proste pytanie: po co? ::)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Oswajanie "na psa".

Post autor: Paul_Julian »

Były wypadki, że szczury sie udusiły w kołdrze, były przygniatane , bo wgryzły sie w materac, udusily sie między sprzęzynami, były przytrzaskiwane przez otwierane łózko. I takie wypadki były na forum opisywane. Wg mnei tylko w jednym przypadku mozna wziąc szczura ze sobą do łózka - gdy jest bardzo chory i nie może się ruszać i traci ciepło- śpi wtedy w chuście -temblaku.

To spanie ze szcurem bierze sie z wychowania szczura samotnie. Taki szczur lgnie do człowieka , bo nie ma towarzysza. Jest niejako zmuszany do przebywania z nami, do zabawy z nami, zamiast z przedstawicielami własnego gatunku. Tak nie powinno być.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Oswajanie "na psa".

Post autor: zuzka-buzka »

Ale on chce z nią spać. :) Ona go nie zmusza. Kiedyś miał klatkę, to jak go wsadziła do niej, to na prętach wisiał bez przerwy i nic więcej nie robił. Z resztą, jak się może zawinąć w kołdrę, skoro ma własne "łóżko w łóżku"? :)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oswajanie "na psa".

Post autor: Ogoniasta »

zuzka-buzka pisze:Ale on chce z nią spać. :) Ona go nie zmusza. Kiedyś miał klatkę, to jak go wsadziła do niej, to na prętach wisiał bez przerwy i nic więcej nie robił. Z resztą, jak się może zawinąć w kołdrę, skoro ma własne "łóżko w łóżku"? :)
Nikt nie mówi o zmuszaniu..bo pewnie że szczurek chce spać w pościeli..chodzi o logikę i zdrowy rozsądek. ::)
To jest niebezpieczne i ryzykowne.
Co z tego, że ma "łóżko w łóżku", skoro nie jest tam zamknięty i może wyjść w każdej chwili i wejść tam gdzie może stać mu się krzywda.. ::)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Oswajanie "na psa".

Post autor: zuzka-buzka »

No chyba, że tak. Nie wiedziałam, że szczur może się udusić, lub wgryźć w łóżku. W takim wypadku to faktycznie niebezpieczne. :-\
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Spanie ze szczurkiem??

Post autor: sasza&masza »

Ja kiedyś spałam z chomikiem jak był chory..
A tak to ja bym nie mogła spać całą noc.
Jak popołudniu się położę to moje dziewczyny od razu zaczynają po mnie biegać ,Szisza gryzie mnie w palce a Feliczita w pięty.
i ja bym miała całą noc nieprzespaną.
A poza tym moje dziewczyny to chodzące demolki.
Po firankach się wspinają wchodzą na najwyższe szafy zrzucając rzeczy.
Nie miałabym po nocy całkowitego luzu dla nich pokoju;p
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Spanie ze szczurkiem??

Post autor: Szeliza »

Chciała bym spać z moim szczuraskiem ;D Ale niestety mój Tadzik przez całą noc by latał po pokoju i rozwalał co znajdzie się na jego drodze.Jak puszczam go wieczorami to go nie upilnuje :P A co dopiero w nocy :D Pogryzł mi już 2 myszki (komputerowe), mikrofon, kamerkę,2 ładowarki,pościel i ręcznik >:(
Szczury maja różne charakterki :D Każdy jest inny jeśli uważasz że go nie przygnieciesz go w nocy, a on będzie ci spały przy główce, lub w pościeli no to Ci zazdroszczę ;D
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spanie ze szczurkiem??

Post autor: valhalla »

Ja bym się bała, że zgniotę szczurka, chyba bym zasnąć nie mogła.
Za to rano jak się dopiero budzimy i jeszcze trochę przysypiamy to często bierzmy szczurki do łóżka. Ale zawsze są pod kontrolą.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Spanie ze szczurkiem??

Post autor: L'urine-Boruta »

skoro temat o spaniu to zapytam: dlaczego moja ciąąągle śpi.. oO :P
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Spanie ze szczurkiem??

Post autor: klimejszyn »

Mój Fluffy - samotnik - często spał ze mną, dopóki nie dostałam psa. spał między poduszkami, koło mojej głowy :)
też się na początku bałam, że go zgniotę czy coś, na szczęście nic takiego się nie stało.
gdybym psiaka nie miała, pewnie dalej spałby ze mną.
często wchodził między poduszki i spał tak :
Obrazek
L'urine-Boruta pisze:skoro temat o spaniu to zapytam: dlaczego moja ciąąągle śpi.. oO :P
najpewniej dlatego, że jest sama..
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”