Chodzenie ze szczurkiem do sklepu?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: tamiska »

poza tym koniecznie musi byc osloniety od wiatru, bo skonczy sie zapaleniem pluc. Moim zdaniem plaza nie jest dobrym miejscem. Mewy niczego sie nie boja bo ludzie je dokarmiaja, dolek w piasku jest wilgotny i ogon moze sie przeziebic. Piasek potrafi byc goracy i ogon moze sie zapadac, latwo o smierc z powodu przegrzania i zimny wiatr z bryza znad morza nie jest zbyt przyjazny.
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: Minoo »

Ja ze szczurem to tylko na wieczorny spacerek po dzikiej plaży bym poszła.
Stworzenie bezszczurowe.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: yss »

jezu, jakie mewy? czasem przeleci jedna zapomniana mewa, ale do ludzi nie podchodzą..... i ten piasek zarazem zimny i gorący....?
gdzie wy jeździcie nad morze??
ten się nie myli, kto nic nie robi
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: Izold »

Mewy chyba się boją ludzi,z tego co ja wiem... ::)
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: maisy »

U mnie spacer ze szczurem kończy się wejściem do ciemnej torby i siedzenie tam do końca spaceru (i te gały ,które błagają Cię, abyś wróciła już do domu). Marcel nienawidzi wychodzić na dwór, ucieka nawet na widok balkonu. Z Borysem jest trochę inaczej, ciekawski zawsze chce węszyć dookoła, co się dzieje. Ale wierci się z jednego ramienia na drugi, potem na ręce, potem do kaptura i nie może się tak zdecydować przez całą podróż. A ja wtedy kończę z całą podrapaną szyją.
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: tamiska »

to ciekawe czemu nagrala mewy kradnace jedzenie od ludzi??

Troche czytania ze zrozumieniem. Ktos napisal o kopaniu dolka dla szczura. Aby ten dolek sie nie zasypal to trzeba sie dokopac do wilgotnego piachu.

Nie wiem po co jakies udziwnienia...
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: sssouzie »

ja byłam niedawno z moją Mu na lotnisku i w "restauracji"też na lotnisku.
ludzie nadzwyczaj mile patrzyli w naszą stronę (no ale trzeba przyznać,że Mu się wyjątkowo cywilizowanie zachowywała i robiła dobre wrażenie) tak więc robimy reklamę Polski wśród obcokrajowców. ja np w Niemczech się nigdy nie spotkałam z ludźmi ze szczurami
...czyż nie dobija się koni...?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: Izold »

Ja czasem moich kawalerów biore,na ramiona (tak,to wygląda wspaniale kiedy ide z trzema grubasami na ramionach,a jakaś pani przechodzi i przyciska się do ściany kiedy przechodze,jakbym zaraz miała wziąć jednego i wrzucić jej do stanika. -.- )
i ide z nimi na podwórko żeby sobie polatały.Czasem jednak wole zabrać ich do parku, bo tam mają więcej do roboty.bo oni.A bab nie wynoszę,bo mi zwieją,bo one są zaintrygowane wszystkim : Ekstremalna wspinaczka, szalony bieg na oślep, jedzenie niebezpiecznych rzeczy.Bo o jest to co tygryski...to znaczy szczurcię lubią najbardziej. ;)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: LaCoka »

Moje małe bardzo lubią podróżować, są strasznie ciekawskie ;) każda z dziewczynek ma swoje miejsce na wyprawy ;) Koka i Hera-kaptur (a jak mam dwa i w jednym siedzą a drugim się przykrywają to aż nie chcą wyjść ;)), Feta- głównie rękawy, z których można wysunąć główkę i mieć widok na wszystko ;), Psiuta- najchętniej siedzi w okolicach klatki piersiowej i wygląda na świat ale kiedy tylko usłyszy jakiś hałas chowa się pod bluzę/kurtkę/płaszcz ;), wszystkie dziewczyny lubią się usadowić w okolicach szyi pod szalikiem i śpią (tworząc w ten sposób drugi szalik ;P) albo wyglądają między moimi włosami :)
I powiem wam, że jeszcze nigdy nie spotkałam się na ulicy z jakimś negatywnym odbiorem moich ogonków, wręcz przeciwnie, wszyscy się do mnie uśmiechają jak je widzą albo wręcz zagadują i mówią jakie to one śliczne :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
spacja111
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 7:47 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: spacja111 »

Mam pewne pytanie (może troszke odbiegające od tematu)
Mieszkam w Leśnicy, a mieszkanie mam niedaleko lasu. Niedługo mam zamiar znów kupić sobie szczurka, i chodzić z nim na spacery do lasu i na łąki, tak jak z Marinkiem [*]. Jak w każdym lesie, są takie tam różne zwierzątka, np. padalce lub zaskrońce. Czy coś mogłoby się mojemu szczurkowi stać gdzyby przez przypadek się na takiego natknoł ? :o o.O
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: LaCoka »

spacja111 pisze:Mam pewne pytanie (może troszke odbiegające od tematu)
Mieszkam w Leśnicy, a mieszkanie mam niedaleko lasu. Niedługo mam zamiar znów kupić sobie szczurka, i chodzić z nim na spacery do lasu i na łąki, tak jak z Marinkiem [*]. Jak w każdym lesie, są takie tam różne zwierzątka, np. padalce lub zaskrońce. Czy coś mogłoby się mojemu szczurkowi stać gdzyby przez przypadek się na takiego natknoł ? :o o.O
Ze strony "technicznej" prawdę powiedziawszy nie wiem czy coś by mu mogły zrobić (z tego co wiem są one niejadowite) ale ja i tak bym się na Twoim miejscu nie odważyła go tak puścić samopas (mam tu na myśli to, ze nie byłby na Twoim ramieniu tylko sam chodziłby sobie po ziemi bo tak zrozumiałam Twoją wypowiedź :)) ale może niech wypowie się ktoś kto miał podobne doświadczenia (bo u mnie to jedynie teoria ;p)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: zalbi »

czy chcesz puszczac szczura na ziemię? w lesie?

to nie jest dobry pomysł.

poza tym szczurów nie kupuje się w sklepie i są to zwierzęta stadne
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
spacja111
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 7:47 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: spacja111 »

zalbi kto powiedział że kupie szczurka w sklepie ; )
oczywiście wiem, że szczury to zwierzęta stadne i powinny mieć kolegę w klatce, ale moi rodzice broń boże dwa szczury w domu ! wiec cieszę się, że pozwolili mi mieć chociaż jednego, pozatym przeczytalam że jak szczurowi będzie się poświęcać dużo czasu, to nie jest zle...
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: zalbi »

człowiek NIGDY nie zastąpi szczurowi szczura.
jezeli chcesz meczyc szczura trzymając go samotnie to nie bierz go w ogóle bo będziesz mu robic cały czas krzywdę.

wysłałam pw.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: Izold »

Spacja,szczur musi mieć towarzysza.
Szczur samotny jest nieszczęśliwy, więcej choruje i szybciej umiera.Tego właśnie chcesz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”