ALERGIA na szczury

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
vernice
Posty: 64
Rejestracja: ndz lip 07, 2013 8:42 pm

Poszukuję osoby z Radomia posiadającej szczurki-pilne

Post autor: vernice »

Hej :)
Od dawna planuję szczurki, chcę je adoptować. Od ponad roku czytuję to forum, zbieram pieniądze. Chciałam zacząć kompletować wyposażenie, ale jest jeden problem. Jestem alergiczką ( uczulona min. na kurz, sierść kota i troszkę psa) i chciałam sprawdzić, czy nie jestem uczulona także na szczurki. Moja alergolog wyjechała na wakacje, wizytę mam dopiero w sierpniu i na testy musiałabym czekać pół roku, a zależy mi na wczesnej adopcji szczurków ( ponieważ są teraz wakacje, miałabym dużo czasu na oswajanie). Poszukuję osoby z Radomia posiadającej szczurki. Jeśli byłaby możliwość na spotkanie, chciałabym zapoznać się ze szczurkami i zaobserwować reakcję mojego organizmu na nie.
Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Poszukuję osoby z Radomia posiadającej szczurki-pilne

Post autor: Magdonald »

Niestety, ale uczulenie nie zawsze wychodzi od razu. U mnie pojawiło się dopiero po kilku miesiącach posiadania szczurków. Najbezpieczniej więc byłoby wcześniej zrobić testy (o ile to wyłapią przed pojawieniem się uczulenia/objawów, które miałyby się ukazać po tych kilku miesiącach), chyba, że jeśli uczulenie wyszłoby w trakcie, planujesz się odczulać. Jeśli natomiast miałabyś oddawać ogonki po kilku miesiącach z powodu uczulenia, to lepiej faktycznie pomyśleć o tych testach wcześniej ;)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
vernice
Posty: 64
Rejestracja: ndz lip 07, 2013 8:42 pm

Re: Poszukuję osoby z Radomia posiadającej szczurki-pilne

Post autor: vernice »

Niestety na te testy muszę czekać jeszcze bardzo długo. Zazwyczaj uczulenia wychodziły u mnie od razu ( np. jeśli wejdę do pomieszczenia z kotem to kicham, prycham i nochal zakatarzony mam), więc mam nadzieje, że i tym razem tak będzie :) Znalazła się już miła osoba z forum, która zgadza się na takie spotkanie ;) Napiszę po spotkaniu jak z tą alergią jest :)
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Poszukuję osoby z Radomia posiadającej szczurki-pilne

Post autor: Magdonald »

Tak w ogóle, to bardzo fajnie, że pomyślałaś o takich sprawach zanim zdecydowałaś się na szczurki. Świadczy to o tym, że jesteś odpowiedzialna ;) Jeśli okaże się, że nie masz uczulenia, to na pewno dasz cudowny domek jakimś szczurasom! Trzymam kciuki, by było ok! :)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
vernice
Posty: 64
Rejestracja: ndz lip 07, 2013 8:42 pm

Re: Poszukuję osoby z Radomia posiadającej szczurki-pilne

Post autor: vernice »

Bardzo mi miło, że tak uważasz :-) Ją po prostu nie chce robić sobie przykrości przywiazujac sie do szczurasow, ale nie chce też im fundować tylu stresów. Jeżeli je przygarne, chce im zapewnić odpowiednie i szczęśliwe życie. Nie oszukujmy sie : maluchy żyją krótko i trzeba zrobić wszystko, żeby ten ich krociotki żywot był jak najlepszy. Z drugiej stronu boję sie tego, że moglaym jednak mieć ta alergie. Strasznie sie "napalilam" na te szczurasy, już od roku z kawałkiem przeglądam to forum i z każdym dniem jestem coraz bardziej zafascynowana tymi stworzonkami. No, ale czas pokaże ;-) ;-) na razie mogę mieć nadzieję, że wszystko będzie ok ;-)
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Poszukuję osoby z Radomia posiadającej szczurki-pilne

Post autor: xkuubi »

Trzymam kciuki aby wszystko było w jak najlepszym porządku! :D
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
vernice
Posty: 64
Rejestracja: ndz lip 07, 2013 8:42 pm

Re: Poszukuję osoby z Radomia posiadającej szczurki-pilne

Post autor: vernice »

Bardzo dziękuję wam za wsparcie :)
tadzikowa
Posty: 14
Rejestracja: śr lut 27, 2013 10:05 pm

Re: Poszukuję osoby z Radomia posiadającej szczurki-pilne

Post autor: tadzikowa »

Wysłałam Ci PW, ale nie wiem czy doszło. W razie czego ja posiadam szczurzyce do oddania (jestem z Radomia). Jak coś to się odezwij do mnie, przyjdziesz na kawę/herbatę i sprawdzimy jak zareagujesz na ich sierść :)
vernice
Posty: 64
Rejestracja: ndz lip 07, 2013 8:42 pm

Re: Poszukuję osoby z Radomia posiadającej szczurki-pilne

Post autor: vernice »

Dziękuję za zaproszenie :) Na pewno przyjdę, umówimy się po tym powrocie z działki :) Apropo's , miłego wypoczynku :)
AgaCork
Posty: 51
Rejestracja: wt maja 14, 2013 1:10 pm
Lokalizacja: Irlandia

Re: [ALERGIA] czlowieka na szczura

Post autor: AgaCork »

no i u mnie pojawila sie alergia. zaczerwienienie skory, bable i swedzace oczy, ktore do tego lzawia.
na moje starsze szczurki...jak mnie ktorys zadrapie albo zaznaczy moczem.

zastanawiam sie czy kastracj chlopakow moglaby cos pomoc?
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: [ALERGIA] czlowieka na szczura

Post autor: Lilien »

Mnie też dopadła alergia na ogonki. Z początku było strasznie, przy braniu ich na ręce kaszel, łzawiące oczy bable na rękach i duszności. Była nawet przez chwilę rozważana decyzja o oddaniu ogonów, bo przecież zdrowie jest ważne, ale nauczyłam się nie dotykać oczu rękami po zabawnie z nimi i myć je zaraz po odłożeniu ogonów do klatki, więc łzawienie sie uspokoiło i po jakimś czasie reszta objawów też. Teraz są podczas zadrapań tylko na rekach bąbelki czerwone, to jest do zniesienia więc alergolog póki co nie był odwiedzany.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
AgaCork
Posty: 51
Rejestracja: wt maja 14, 2013 1:10 pm
Lokalizacja: Irlandia

Re: [ALERGIA] czlowieka na szczura

Post autor: AgaCork »

ja od dzisiaj mam krople na zapalenie spojowek i tabletki z antyhistamina...zobaczymy.
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [ALERGIA] czlowieka na szczura

Post autor: Szczur_Albinos »

Przeczytałam mniej więcej cały dział,ale mam ten sam problem. Otóż,gdy biorę któregoś ogona ze stada i chwilę się z nim pobawię lub pochodzi po mnie to jak go włożę do klatki mam czerwone ręce,swedzą i oczy mi łzawią,ale za każdym razem myje po nich ręce. Sprzątam też co 2-3 dni czasami częściej. Czy mogę mieć uczulenie na futerko? Jeśli tak to co zrobić? Pójść do alergologa?
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [ALERGIA] czlowieka na szczura

Post autor: Megi_82 »

Moje zdanie jest takie, że warto się wybrać do lekarza przy jakichkolwiek podejrzanych o alergię objawach. Nieleczona alergia może skończyć się astmą, nie życzę nikomu duszenia się :/
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [ALERGIA] czlowieka na szczura

Post autor: Szczur_Albinos »

Czyli jednak warto się wybrać i nie zwlekać.
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”