Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupować ?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
perruche
Posty: 72
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 3:10 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: perruche »

Właśnie sprawa była dosyć dziwna, bo napisałam pani ,że dojazd po potrzebującego szczurka będzie mnie kosztował ponad 100 zł. A pani mi nie odpisała do dziś. Najwyraźniej się nie zainteresowała mną bo nie chciałam płacić za szczurka ;/

Wolała zgarnąć kasę.
I ♥ <:3))~

Ze mną: Donker i Mag
Za tęczowym mostem: Hera & Koka & Nutka [*] [/color][/i]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: Cyklotymia »

A ile sobie za szczura zawołała?
Awatar użytkownika
perruche
Posty: 72
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 3:10 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: perruche »

Ponad 20 zł.

Może ni jaka ogromna kwota. Ale wydawało mi się ,że skoro chce pomóc szczurkom to je odda a nie sprzeda ...
I ♥ <:3))~

Ze mną: Donker i Mag
Za tęczowym mostem: Hera & Koka & Nutka [*] [/color][/i]
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: sasza&masza »

Tak ta osoba jest nawet z tego forum, chce 10zł za szczurka...
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
perruche
Posty: 72
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 3:10 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: perruche »

No jakos tak . Wydawało mi się ,że chciała 20 coś zł. Ale nieważne. Chodzi o to , czy można nazwać taka osobę pseudo hodowcą . :-\
I ♥ <:3))~

Ze mną: Donker i Mag
Za tęczowym mostem: Hera & Koka & Nutka [*] [/color][/i]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: Paul_Julian »

Jezeli jest z forum , to mozna do niej napisać PM , a poza tym na forum nie sprzedajemy zwierzaków, i powinna o tym wiedziec.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

ile kosztowal wasz czur...

Post autor: zuzka-buzka »

[quote="Kameliowa]My jak najbardziej popieramy kupowanie szczurów ale od hodowców zrzeszonych z SHSRP. [/quote]
Z tym się zgadzam, w zoologach nie kupuje się zwierząt, napędzamy tylko właścicieli, by kupowali więcej szczurków do trzymania w akwa 20 x 20.
Ale nie rozumiem tego waszego burzenia się, że KUPOWAĆ można TYLKO od hodowców ZRZESZONYCH Z SHSRP. Sami kupujecie zwierzaki od użytkowniczki merch, która nie prowadzi hodowli, a pseudohodowlę. I tutaj nic na rzeczy nie mają warunki. Niezrzeszona = pseudohodowla. Jak ktoś może mi to wytłumaczyć, to będę bardzo wdzięczna.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: ile kosztowal wasz czur...

Post autor: alken »

merch nie prowadzi pseudohodowli, chyba nie tak trudno włączyć mózg i się zastanowić jak to wygląda.

a poza tym nie wiem czemu niektórzy piszą "my", w związku radzieckim nie żyjemy.

Ewcurek- nie chodziło o to że kupił bo mógł nie wiedzieć tylko o zakładanie bezsensownych wątków z idiotycznymi pytaniami, jakby się liczyło "ile kosztował wasz szczur"
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: ile kosztowal wasz czur...

Post autor: Kameliowa »

mózg włączyć jak najbardziej nawet trzeba.
Nie wszyscy muszą zgadzać się i popierać to co robi merch.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: ile kosztowal wasz czur...

Post autor: alken »

hm, robi to samo co zrzeszeni :]
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: ile kosztowal wasz czur...

Post autor: zuzka-buzka »

Alken, sama mówisz, że "hodowla" niezrzeszona, to pseudohodowla. A merch zrzeszona nie jest, czyli prowadzi pseudohodowlę.

Tak, mam mózg, jest włączony. I myślę. Stąd takie pytania, które mnie nurtują od dłuższego czasu.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: ile kosztowal wasz czur...

Post autor: Astry »

Niektóre wyjątki potwierdzają regułę :P.
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ile kosztowal wasz czur...

Post autor: noovaa »

Nie rozumiem co złego jest w tym że zuzka pyta o co chodzi.. Ja też w sumie nie wiem ;]


Wszyscy niezrzeszeni są źli, tylko merch nie jest. Fajnie. Wierzymy że merch nie jest zła i że szczurka można od niej kupić. Tylko chcielibyśmy też wiedzieć dlaczego ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

ile kosztowal wasz czur...

Post autor: zuzka-buzka »

No i o to chodzi. Czemu wszyscy źli, tylko merch dobra? Nie chcę się kłócić, ani nic, ale każdą niezrzeszoną hodowlę skreślacie. Tak po prostu. Nic o niej nie wiedząc. Trzeba się kierować przykładem merch, która fakt faktem prowadzi pseudohodowlę, nieważne w jakich warunkach przetrzymuje szczurki - i tak to będzie pseudohodowla, ale wg was jest to wspaniała pseudohodowla. Stąd moje pytanie.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: ile kosztowal wasz czur...

Post autor: alken »

a gdzie ja tak napisałam, że niezrzeszona to pseudo, bo chyba sobie nie przypominam, a może miałam wtedy gorączkę? merch niech sobie każdy rozsądzi indywidualnie, ja po prostu nie lubię dzielenia świata na czarne i białe i wypowiadania się definicjami w imieniu nieokreślonych "mas".
gdyby pojawił się człowiek, hodowca, który jest godny zaufania, a nie byłby zrzeszony to tez nie nazwałabym go pseudohodowcą. stąd moja rada dot. używania mózgu.
dlaczego merch jest dla mnieosobą godną zaufania? bo nie daje szczurów byle komu, zna się na tym co robi, zapewnia szczurom dobre warunki, jeździ na zagraniczne wystawy, sprowadza do Polski nowe odmiany. czyli robi to co hodowca powinien robić, pani z tipsami z allegro raczej tego nie robi i dlatego JA się nie zgadzam nazywać merch pseudohodowcą wrzucając ją do jednego wora z wyżej wymienioną. i innymi. a jak ktoś jest bardzo dociekliwy to moze pogrzebać na forum i się dowiedzieć jak to było i dlaczego merch juz nie jest zrzeszona i na tej podstawie wyrobić sobie własną opinię, zamiast powtarzać forumowe regułki.

zuzka, moze jak ja się wypowiadam nie pisz do mnie "was" bo to na serio źle wygląda
ja wiem wszystko o każdej niezrzeszonej, i wiem czemu skreślam, nie robię tego z góry.

i to by było na tyle jeśli chodzi o ten offtop, dalsze dyskusje na PW jak ktoś chce.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”