Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupować ?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: Blanny »

Wiem, ja pojęcia nie mam, tylko Wy wszystko o wszystkim wiecie.
Zapytałam tylko z ciekawości, nie mam do Was pretensji o Wasze reguły. Nigdy ich nie łamałam, nie złamię.
Wiem, na czym polega rozmnażanie psów rasowych, napisałam to w skrócie. Dalej jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze niż staranie się o zostanie członkiem Waszego stowarzyszenia.
No, ale skoro jesteśmy przy gryzoniach, zostawmy owczarki - weźmy inne ssaki, np. fretki. Bardzo teraz popularne. Na każdym forum, jakie się nie znajdzie, ludzie rozmnażają fretki o znanym pochodzeniu, szukają im partnerów.. I nikt tam na nikogo nie naskakuje - pomagają sobie! Owszem, są hodowle fretek, ale są także zwykli ludzie, którzy znajdują fredzi partnera odpowiedniego i ją rozmnażają. I tam wszystko jest ok, wszyscy przyklaskują, czekają na młode. Czemu w sprawie szczurów jest tyle agresji? Nawet od Was! Wystarczy o coś spytać, a od razu rzucacie się jak stado wygłodniałych wilków.

alken - już wiesz, czemu się ich 'boję'?
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: sachma »

od jakich nas?
mówię że o rozmnażaniu psów pojęcia nie masz, bo tam trzeba być członkiem, żeby zrobić cokolwiek - nawet żeby z moim psem pojechać na zawody agility muszę być członkiem ZKwP - żeby go wystawiać muszę być członkiem ZKwP. Żeby rozmnażać koty, czy je wystawiać muszę być członkiem klubu zrzeszonego w ichniej organizacji. Tak jest wszędzie - u myszy, u fretek o dziwo też - o ile chcesz mieć fretki rodowodowe.
przestań atakować, zacznij czytać.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: sachma »

Po twoim poście widzę że nie wiesz na czym polega rozmnażanie psów. Skrótowo? przecież napisałaś że nie trzeba być członkiem, a trzeba, więc co to za skrót? o.O
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: Kameliowa »

Dobra: pytanie do Merch:
skoro mówisz, że Twoje szczury zdobywają nagrody, to jak są kwalifikowane? Powiedzmy za granicą jako rodowodowe czy kundelki? Skoro Twoje ogony nie otrzymują rodowodów, bo nie należysz do SHSRP to zagraniczne hodowle jak postrzegają Twoje "dzieciaki" ?
Uznają ich "rasowość" skoro formalnie polskie hodowle jej nie akceptują? Twoje szczury owszem, mają rodowodowych rodziców, ale jaki jest status dzieci rodowodowej pary ?
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: merch »

Moje szczury sa wystawiane w klasie Zuchttiere, czyli zwierzeta do hodowli, ta wystawa jest otwarta , nie obowiazuja na niej rodowody wystawiane przez jakies organizacje, zreszta tlumaczylam to nie raz , poki co w wielu krajach nie ma organizacji hodowcow. Zreszta dla mnie oraganizacja, ktora jest w Polsce nie liczy sie dla mnie z wielu wzgledow, poczawszy od tego , ze dziala niezgodnie z obowiazujacym w Polce prawem, az po to, ze w odroznieniu od zwiazku kynologicznego czy kocich klubow, nie ma zadnej zewnetrznej kontroli. Gdyby moja sytuacja miala miejsce w zwiazku kynologicznym czy kocim klubie opisalabym ta sytuacje do organizacji nadrzednej i zapewne poski klub dostalby reprymende , za nieprzestrzeganie chocby terminow uzyskania wpisow, czy zakwestionowalby pospiesznie wprowadzana etyke, czy nawet wiele jej dosc kontrowersyjnych zapisow, czy dzialani wstecz w odniesiseniu do mojego miotu, ktory bylo nie bylo zostal powolany zgodnie z SHSR- owym regulaminem. Wobec braku jakiejkolwiek zewnetrznej kontroli, moglam po prostu sie wypisac, co zrobilam.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: merch »

Nota bene znaczna czesc polskich szczurow rasowych na tej wystawie tak jak i na wystawie najstarszej organizacji dzilajacej w Europie NFRS , nie moglaby wystapic w ogole ( fuzzy) znaczna czesc zas moglaby wystapic jedynie w petklasie ( rexy) :P O0
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: Kameliowa »

Alles klar (czy jak to się tam pisało ;) ).
Dziękuję za wytłumaczenie.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: Layla »

Merch, co masz na myśli pisząc, że SHSRP działa niezgodnie z prawem? Pytam bez złośliwości, po prostu mnie zainteresowało, co nielegalnego czyni prawnie zarejestrowane stowarzyszenie.
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: Azi »

Nota bene znaczna czesc polskich szczurow rasowych na tej wystawie tak jak i na wystawie najstarszej organizacji dzilajacej w Europie NFRS , nie moglaby wystapic w ogole ( fuzzy) znaczna czesc zas moglaby wystapic jedynie w petklasie ( rexy)
zabawne. Wydaje mi się, że jest inaczej, wszak i rex i fuzz jest odmianą uznaną przez NFRS.

Poza tym ciekawabym była, jakby wyglądał motyw z wystawianiem przez Ciebie szczurów w Czechach, gdzie konieczna jest rejestracja szczura, do uczestnistwa w wystawie. W Niemczech może wystawiać każdy i jak chce.

Co do kwesti kontroli czy działania niezgodnie z prawem - może Ty byś chciała nas kontrolować lub też Ty działasz zgodnie z prawem? Wydaje mi się, ze nie za bardzo (to drugie rzecz jasna). Też ciekawym jest, że przystąpieniem do SHSRP były zainteresowane hodowle zagraniczne, co jest niestety niemożliwe, ze względu na status stowarzyszenia, własnie ze względu na panujące tu regulaminy, zasady i kontrolę, której Ty nigdy respektować nie zamierzałaś.

Abstrahując od tego, że nie Ty z SHSRP odeszłas, a zostałaś dyscyplinarnie zawieszona, po czym usunięta - do dziś dnia nie dotarło żadne pismo o Twojej rezygnacji - za co masz nadal żal do SHSRP i ustawicznie starasz się je oczerniać, mimo żarliwych zapewnień, że najchętniej byś o nim zapomniała. Zapomnij więc i przestań pluć jadem, wszak takie zachowanie dorosłej kobiecie nie przystoi.

Jak dla mnie EOT.


To temat o psudohodowlach tak w ogóle, a nie kwestiach wystawiania kundelków, więc lepiej by było chyba temat wydzielić ;)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: merch »

Azi, moze wyjasnisz w jaki sposob moja dzialalnosc jest niezgodna z prawem?

Co do usuniecia , mnie nie zdazyliscie tego zrobic bylam pierwsza, choc nie watpie, ze gdybym nie wystapila, stworzylibyscie dodatkowy paragraf.

Co do tego , ze nie macie mojego wystapienia na pismie , wiele rzeczy nie macie na pismie , mojej deklaracji zdaje siie tez nie macie? A juz na pewno nie macie zgody na przetwarzanie i publikowanie moich danych osobowych co z takim upodobaniem czyniliscie :P

Layla , chocby upublicznienie "wyroku sadu" bylo niezgodne z obowiazujacym prawem , czego zreszta wladze shsr byly swiadome , zwlaszcza, ze nie upowoznilam shsr do korzystania z moich danych osobowych:P A zapewniam ciebie, ze dzialan shsru niezgodnych z obowiazujacym prawem jest, duzo duzo wiecej.

Azi jadem , smieszna jestes. tak samo jak smieszne jest wasze sledzenie i akcyjny udzial na tym smiesznym zalosnym forum jakim jest " dziab". azi, sachma layla, to forum jest be prawda? Nie ma wiec po co tutaj wchodzic, przeciez drugie forum jest doskonale i mozna sie jego doskonaloscia i jedynymi slusznymi pogladami na wszystko upajac:). doprawdy nie rozumiem :)

Z cala pewnoscia monopol na intrygi, manipulacje i cala reszte rynsztoku ma shsrp , patrz afera z dory na tym forum.

Poza tym wybaczcie ale mnie naprawde wywlekanie shsrowych brudow nie bawi, Padly konkretne pytania to wyjasnilam.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: merch »

azi , moze moje zdanie nie zostalo zbudowane zbyt precyzyjnie , to wyjasnie :
Na wystawy NFRS nie maja wstepu szczury bezwlose.

Na hamburska wystawe nie maja wstepu szczury bezwlose, rexy moga byc wystawiane ale jedynie w petklasie.
W klasie zwierzat do hodowli ( Zuchttiere), moga byc wystawiane jedynie szczury z sierscia standard i satin.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: alken »

merch pisze: wasze sledzenie i akcyjny udzial na tym smiesznym zalosnym forum jakim jest " dziab".
czasem się zastanawiam, radar jakiś wbudowany czy co ::) jak co, to "nie mam tam konta" a potem nagle konto się znajduje jak radar zacznie wyć ::)

dalsze dyskusje nie związane z tematem Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobnyproszę na PW kontynuować, albo na SB, albo w smietniku, albo znaleźć/stworzyć inny wątek do tego.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pseudohodowle, rozmnażalnie, chów wsobny

Post autor: Layla »

Ależ ja tu konto mam, od kilku lat, więc sobie czasem wchodzę :]
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

re Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Sky »

Znów przekonałam się, że nie powinno się kupować szczurków w sklepie zoologicznym, niestety na własnej skórze.
Byłam przed wczoraj z Cookiem(pierwszy szczurek, ze sklepu) u weterynarza, w związku z jego zapaleniem płuc.

Okazało się, że ma zrosty na płucach i charkać i świstać będzie już zawsze.
Z każdym zapaleniem będzie coraz gorzej. Tak na prawdę mam świadomość, że kiedyś nadejdzie moment, że straci on apetyt i chęć do życia, a jego problemy z płucami będą go wykańczać i będę musiała pomóc mu odejść.

Pani weterynarz stwierdziła, że najprawdopodobniej przyczyną tych uszkodzeń było poważne zapalenie, które musiał przejść, gdy był mały.
U mnie nigdy nie chorował. Kupiłam go, gdy miał ok 3 miesiące. Nie ma innej możliwości, by nie wydarzyło się to w sklepie.

Może na początku będzie nam się wydawać, że ze szczurkiem jest w porządku, ale trzeba się zastanowić też nad długoterminowymi skutkami, które mogą też wyjść dopiero za X miesięcy.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: valhalla »

Prawda, na choroby które szczurki już przeszły nie mamy już wpływu, tak samo na genetykę. To jest argument przeciwko zoologom, bo tu ryzyko większe. Choć tak jak możemy mieć pecha ze szczurkiem adopcyjnym lub z hodowli, tak też możemy mieć szczęście ze szczurkiem "zoologicznym". Różnie bywa, niezależnie od pochodzenia nasze kochane zwierzaki miewają kruche zdrowie :(

Mam nadzieję, że Twój szczurek będzie żył długo i w miarę możliwości bez bólu.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”