Mam/chcę mieć 1 szczura

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
nigghtmare
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 19, 2011 4:34 pm

Re: Samotność szczurka.

Post autor: nigghtmare »

dzięki za odpowiedź, spróbuję przekonać rodziców, chociaż będzie ciężko, bo mam dwa psy, a odkąd mam Franka, psy poszły "w odstawkę".
nie wiem jak to zrobię, ale przekonam. chyba...
rat is a unique friend, he loves you, everyday, in sorrow and in happiness, HE'S YOUR HAPPINESS <3
Franek <3
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Samotność szczurka.

Post autor: noovaa »

Pokaż że psy też Cię interesują. ..
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
nigghtmare
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 19, 2011 4:34 pm

Re: Samotność szczurka.

Post autor: nigghtmare »

przekonałam rodziców na kolejnego ogonka! ;D
jest jednak jeden problem : KLATKA.
dwa szczurki w klatce, którą mam, się nie zmieszczą, a nie chcę wydawać maaasy pieniędzy na większą, z wyposażeniem.
chciałabym kupić jakoś taniej.
a więc póki nie znajdę odpowiedniej klatki - muszę się wstrzymać z ogonkiem... :(
rat is a unique friend, he loves you, everyday, in sorrow and in happiness, HE'S YOUR HAPPINESS <3
Franek <3
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Samotność szczurka.

Post autor: noovaa »

Ta którą masz, przyda się też na czas łączenia ...

Szukaj klatki na allegro i innych takich. Duże można już za 50zł kupić.
W między czasie poczytaj o łączeniu ( bo wrzucić do siebie obcych sobie szczurów ot tak, nie można ) i przeglądaj tematy adopcyjne :).

W temacie "Klatki wyszperane na Allegro:]" widziałam jakąś ostatnio za 50zł ... to chyba nie specjalnie dużo. A jeśli nie masz, możesz zrobić bazarek, na który wrzucisz niepotrzebne Ci rzeczy/ubrania :) .
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
evenemen28
Posty: 24
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm

Drugi szczurek

Post autor: evenemen28 »

Witam :) Mam swojego szczurka od jakieś 0,5 roku i mam zamiar kupić następnego :) I tutaj moje pytanie czy to jest odpowiednie posuniecie bo przecież nie mam pewności czy następny szczurek nie przyniesie jakiejś choroby... poza tym nie mam pewności czy moja szczurzyca zaakceptuje (w tym wypadku raczej ją ) proszę o rade :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Drugi szczurek

Post autor: Paul_Julian »

Szczurka możesz zaadoptować z forum, nie kupuj. Tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=22032 piszemy dlaczego. Ze sklepu najprędzej przyniesiesz jakies choroby.

A tu masz dział, gdzie piszemy jak prawidlowo połaczyć szczurki. http://szczury.org/viewforum.php?f=16

Czytaj czytaj :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Drugi szczurek

Post autor: smeg »

Drugi szczurek jest wręcz niezbędny ;) Szczury to zwierzęta silnie stadne i jeśli nie mają obok siebie drugiego szczura, są nieszczęśliwe. Nawet jeśli wydaje Ci się, że Twoja szczurzyca jest zadowolona, to po przygarnięciu drugiej na pewno zauważysz ogromną różnicę w jej zachowaniu ;)

Szczurki trzeba ze sobą odpowiednio połączyć, żeby się zaakceptowały. Tu jest instrukcja: http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149

I najważniejsze - nie kupuj drugiego szczurka w sklepie zoologicznym. W sklepach szczury są trzymane w bardzo złych warunkach, pochodzą z barbarzyńskich hurtowni zoologicznych i kupując zwierzę w takim miejscu, dajesz właścicielowi fundusze na sprowadzanie kolejnych szczurków. Ponadto bardzo często w sklepie samce są trzymane z samicami w jednym akwarium i może się okazać, ze kupiona samiczka będzie już w ciąży. Mogą też wcisnąć Ci samca zamiast samiczki. Często zwierzęta w sklepach mają też pasożyty lub są chore.

Zamiast tego zajrzyj do działu Zwierzaki -> Oddam tutaj na forum, mnóstwo szczurków jest do oddania za darmo i czeka na dobre domy :) Nie muszą być z Twojego miasta, forumowicze często przewożą je do nowych domów nawet na drugi koniec Polski.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
evenemen28
Posty: 24
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm

Re: Drugi szczurek

Post autor: evenemen28 »

Dobra myśl z adopcja ) ale czy mógł by mi ktoś polecić zaufana hodowle w okolicach jeleniej góry a dokładniej kamiennej góry ? :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Drugi szczurek

Post autor: smeg »

evenemen28 pisze:Dobra myśl z adopcja ) ale czy mógł by mi ktoś polecić zaufana hodowle w okolicach jeleniej góry a dokładniej kamiennej góry ? :)
Hodowle szczurów rodowodowych są we Wrocławiu x2, Olsztynie, Toruniu, Warszawie x2 i Pruszczu Gdańskim. http://shsr.szczury.biz/index.php - tu jest strona stowarzyszenia. Tylko że aby dostać szczurka z hodowli trzeba się zapisać na planowany miot jeszcze jak szczurków nie ma na świecie ;) I trochę się czeka, nawet kilka miesięcy. A w Twoim przypadku ważna jest szybka adopcja, żeby Twoja szczurka nie siedziała sama.

Nie kupujemy też szczurów na allegro itp, bo są rozmnażane zazwyczaj przez pseudohodowców, którzy krzyżują szczury wyłącznie żeby uzyskać ładne i "modne" kolory futerka, a nie zwracają uwagi na choroby które szczury mogą dziedziczyć po źle dobranych rodzicach.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
evenemen28
Posty: 24
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm

Re: Drugi szczurek

Post autor: evenemen28 »

a mogl by ktos polecic mi szczurka odpowiedniego dla mnie a raczej mojego szczurka :P niestety nie mam transportu a mieszam niedaleko jeleniej gory dokladnie kamienna gora i okolice :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Drugi szczurek

Post autor: Paul_Julian »

Tutaj http://szczury.org/viewforum.php?f=163 jest dział "oddam szczurki". Zobacz czy ktoś jest w okolicy.
Tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=18819 jest dział transportu - ktos może podjechać ze szczurkiem dla Ciebie , jesli bedzie miec po drodze :)

A co do tego, jaki pasuje- byle to byla dziewczynka lub kastracik. A reszta - wiek, kolor- jest naprawdę obojętna. Dobrze, jesli ogonek bedzie w podobnym wieku, bo wtedy mają współne sprawy do obgadania :) Ale nawet dużo starszy szczuurek ładnie się dogaduje z mlodszymi.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Whisky!!!!
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 10:54 pm

Czy szczurek z kolegą będzie tak samo koleżeński?

Post autor: Whisky!!!! »

Mój szczurek (Whisky) ma już pół roku. Niedawno zdecydowałam że sparwie mu kolegę żeby nie czół się samotny ;D . Wcześniej miałam koszatniczkę i kiedy dokupiłam jej koleżankę stała się trochę dzika. Czy Whisky kiedy dostanie kolegę też przestanie być zainteresowany zabawą ze mną?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy szczurek z kolegą będzie tak samo koleżeński?

Post autor: noovaa »

Jeśli dalej będziesz poświęcać mu tyle czasu co do tej pory, to nie.

Ty też należysz do jego stada i Ciebie też będzie kochał ... a kolegi swojego gatunku potrzebuje do tego, czego Ty nie potrafisz...
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy szczurek z kolegą będzie tak samo koleżeński?

Post autor: Paul_Julian »

Kolegę zaadoptuj z forum :) To za darmo. http://szczury.org/viewforum.php?f=163
Nie kupuj ze sklepu.

Mozesz mieć wrazenie, ze szczurek sie Tobą bedzie mniej interesować, bo wiecej energii przeznaczy na zabawy z kumplem. Ale dla szczurka jest duzo wazniejszy drugi szczurek niz czlowiek, poniewaz my nie jestesmy w stanie go zrozumiec tak jak zwierzak tego samego gatunku.
Ale to się nie ma co zrażać! kazdy ogonek ma inny charakter i jesli jest przylepką, to nadal nią bedzie. Mam 4 ogonki i zdecydowanie wolę, żeby bawiły sie razem ze sobą , niz siedział 1 smutny. Na wybiegu to roznie bywa, czasem mnie zaczepiają, czasem bawią się ze sobą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy szczurek z kolegą będzie tak samo koleżeński?

Post autor: greenfreak »

No i koszatniczki to inna bajka - one ogólnie nie przepadają przeważnie za człowiekiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”