PETA-stop testom na zwierzętach

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Paul_Julian »

Szkoda, ze przez "eko modę", jesli nie chce sie kupować skórzanych butów ( z odzysku czy nie), to trzeba kupić eko-skórę, nieraz drozszą od naturalnej. Najkrócej takie butki miałem na sobie... 2 tygodnie ? Pękły z boku ( pod dużym palcem). Najdłuzej ..chyba z 4 miesiące. Bo to były trampki zmateriału, a nie eko skóra.
Skórzane buty z odzysku najdłużej miałem 15 lat. Gdybym ich nie zostawił wilgotnych w szafce, to by służyły mi do dzisiaj.

Przy eko skórze wchodzi problem wyzysku, trucia środowiska ( plastik, guma itd), wyrzucania pieniedzy w błoto, i wyrzucania butów na śmietnik, bo szybko się psują.

Nie ma złotego środka. Wolę mieć zuzyte skórzane buty na min. kilka lat, niż co miesiąc kupowac droższe eko.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: alken »

przemysł "skórzany" też wykorzystuje ludzi i też jest szkodliwy dla środowiska, choć fakt, skórzane buty bywają trwalsze i ładniejsze od sztucznych.
ja jak nosiłam skórę to szczerze mówiąc tylko raz trafiłam na buty które wytrzymały kilka lat, reszta była porównywalna z eko skórą (zwykle noszę takie sztuczne buty ok 1,5 roku do dwóch lat). ludzie którzy noszą buty w stylu glanów i martensów bardzo sobie chwalą wegańskie odpowiedniki tychże, podobno są bardzo trwałe, wieloletnie. no ale to raczej nie mój styl.
teraz wszystko jest robione tak, zeby się szybko zniszczyło, mam wrazenie ze szczegolnie w wypadku damskich częsci garderoby :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Paul_Julian »

Masz rację,że teraz robią tak, żeby sie szybko niszczyło. Tanio zrobić, drogo sprzedac, niech kupi następne.

Żeby to chociaz było tak, ze tanio kupisz, to wiadomo, że bedzie kiepskie. Gorzej, jesli zapłacisz duzo, a to nadal jest kiepskie.

Eko skóra też może być bardzo trwała (porównywalnie do skóry), ale nie wiem czy w Polsce da sie kupić. Pewnie tylko na ebaju.
Kiedyś patrzyłem na ceny, to powyzej kilku stów.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Kameliowa »

greenfreak pisze:Co do futer, to tak się kiedyś zastanawiałam - skoro moda istnieje, to czemu żadna gwiazda nie spróbuje zrobić mody na kupowanie starszych futer do renowacji? To byłoby ok, gdyby skupiono się na obiegu tych futer, które już istnieją. Bo w sumie da się mieć futro bez zabijania nowych zwierząt - stare, odnowione odpowiednio.
Też tak uważam, ale niektórzy uważają, że kupowanie i noszenie używanych ubrań jest dla biedaków. Niestety. Jak kogos nie stać na nowe, to idzie do lumpeksu- kolejne stereotypy.


Jesli chodzi o eko-skórę to też miałam niestety styczność z nią zwłaszcza przy butach. Kupiłam kozaki i rozpadły się po pierwszym deszczu (!), nie śniegu. Jej nietrwałości może nie widać aż tak bardzo w przypadku dodatków, czapek, torebek itp, ale kurtki to porażka.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: greenfreak »

Kameliowa, tez przykra racja. Ale wydaje mi sie, ze taka mode na wybieranie starych da sie zapoczatkowac - wiele gwiazd i waznych figur nosilo ongis futra, a zdobyc po kims slawnym... Niektorzy uwazaja to za wielki rarytas. No i nie ma sensu zarowno zabijanie kolejnych zwierzat, jak i marnowanie juz istniejacych ubran.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Eve »

Tak sobie czytam i czytam i mam trochę inne zdanie. Nie odmienne ale inne .. może mnie zakraczecie a może zrozumiecie mój punkt widzenia - zobaczymy :)
Kupuję buty tylko i wyłącznie ze skóry prawdziwej, bo to jest czysta korzyść i dla mnie i dla środowiska. Mając takie buty noszę je 10 lat, a jedną parę zimowych nawet 17. W tym czasie inna osoba zużywa około 40 par innych par obuwia syntetycznego albo innego paskudztwa po którym trzeba leczyć stopy a ilość CO2 wyprodukowanego do uzyskania tego jest niewspółmierna do sześciu par butów, które za pewne nam by starczyło. Wydaje mi się że tu nie chodzi o to że to jest, bądź nie jest ze zwierząt, tylko w ilości - nadmiaru posiadania rzeczy. Nowa sukienka - nowe buty, nowa torebka, nowy pasek i tak dalej .. To jak ze świętami, kupujemy wielkie ilości jedzenia, potem gotujemy przez trzy dni a na koniec denerwujemy się że nikt tego nie je i trzeba wyrzucić. Tyle że nie dopuszczamy myśli iż tego jest po prostu za dużo.
Kiedyś ludzie w minionych wiekach, zabijali zwierząt tyle ile im było potrzeba a każdy element zwierzęcia czy rośliny wykorzystywali maksymalnie. Może w tym kierunku należy zwracać uwagę; po co Ci tuzin ( dwanaście) kremów do twarzy, skoro i tak wszystkich nie wykorzystujesz na raz, po co posiadać pięćdziesiąt bluzek skoro dwie trzecie nie ubrałaś od roku, po co kupujesz następną rzecz jeśli stara dobrze służy i tak bez końca. Jak mówi przysłowie " tanie mięso psy jedzą " co i też nie jest dosłowną prawdą przecież. Kupujemy zwyczajnie za dużo niepotrzebnych nam przedmiotów, które i tak nie wykorzystujemy a napędzamy do jeszcze większej produkcji. Tak samo jak z zoologami - nie kupuję ogonów w sklepie bo ... wszyscy wiedzą co.

Wykorzystuję również futra w swojej pracy, ponieważ jestem kostiumologiem, ale nie korzystam w ogóle z żadnych farm hodowlanych - byłam raz i dziękuję, nigdy więcej tam moja noga nie postanie. Wykorzystuję futra, z którymi nie mają co zrobić myśliwi, oraz zaprzyjaźnione lumpeksy. Zdarza mi się dawać ogłoszenia o skupie starych do renowacji. Dlaczego? Bo fach garbarski wymiera a te garbowane chemicznie,albo bez odpowiedniego czasu - na szybko, nie przetrwają trzech lat, więc jest to robione byle jak. Nie mają pożądanej przeze mnie jakości. Nie martwcie się nie kupuję tego metrami, rocznie potrzebuję kilka futer ( nie futer - płaszczy, tylko sztuk zwierząt )
Problem za zwyczaj zaczyna się w wielkich korporacjach, tak niczego nie da się powiedzieć na sto procent. Ktoś kiedyś chciał mi wyjaśnić ze kupowanie mleka w kartonie jest ekologiczne i lepsze niż plastiku, o butelkach szklanych prawie już nikt nie pamięta, ale nie zastanowił się co się dzieje później z tym kartonem, ile procesów trzeba zrobić aby oderwać folię metalową od kartonu, a plastikowe butle w większości robione są z granulatu i można je recyklingować.
Ale temat jest o testowaniu na zwierzętach, więc trochę jeszcze inaczej. Większą część kosmetyków " nadliczbowych" maseczki, pilingi można zrobić samemu, mydło też można ale to więcej zachodu z tym. Może po prostu przyjrzyjmy się naszym łazienkom, co tak naprawdę jest nam potrzebne, z czego możemy zrezygnować a co można zrobić w domu jakimś babcinym sposobem. Zdrowsze i mamy czyste sumienie. Nauczyliśmy się jako społeczeństwo ze wszystko jest w sklepie a producenci "uświadamiają " nas że jest to nam niezbędne do życia. Jestem już stara to mogę tak napisać ; pamiętam że był tylko krem Nivea oraz Pani Walewska w sklepie, i o smakowym jogurcie można był czasem pomarzyć, może i nie było lekko ale nie było tyle śmieci na ulicach, a ludzie byli szczuplejsi. Może zamiast krzyczeć " jak żyć panie Premierze" warto roztropniej podejść do ilości kupowania i nie ulegać impulsom. Każdy w swoim małym światku i tłumaczyć że wcale nie jest to niezbędne do egzystencji.
Irytują mnie również ekoterroryści przypinający się do drzewa, szaleńcy w ubraniach niewyprodukowanych w "czystych" firmach, użalający się nad losem Matki Ziemi a za rogiem zjadający ze smakiem hamburgera w MCDonaldzie ze schowanym sloganem w kieszeni.
Tyle ode mnie, w skrócie bo i tak nabazgrałam molocha :)
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Paul_Julian »

Przeczytałem długaśnego posta, i tylko mi sie nie podobają tam mysliwi, no ale cóż .... Z resztą sie zgadzam.

Co do kosmetyków. Jakiś czas temu stała się modna taka fajna akcja "projekt Denko" http://belleoleum.blogspot.com/p/projekt-denko_01.html
Wg mnie to bardzo fajny pomysł. Warto tez obdzielać kosmetykami znajomych, którym sie przyda, a my nie uzyjemy ( z róznych powodów). Mozna się wymieniać ciuchami. I co jakiś czas robić porządek i spisywac jakie firmy nam podeszły, i są prawdziwie eko.

Co do robienia kosmetyków samemu ... Róznie to bywa. Część można zrobić, ale część to już trudniej (lub za drogo). Robiłem kosmetyki w szkole ( Studium Kosmetyki Naturalnej) i szczerze mówiąc, obawialbym sie uczulenia, mimo prawidlowego wykonania.
Pamiętajmy tez o tym, że kosmetyk " w stanie czystym" ( :D ) bardziej uczuli niz jego sztuczny odpowiednik ( np. truskawka ). Chyba, że uczuli nas chemia (konserwanty).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Sky »

Paul_Julian pisze: Co do robienia kosmetyków samemu ... Róznie to bywa. Część można zrobić, ale część to już trudniej (lub za drogo). Robiłem kosmetyki w szkole ( Studium Kosmetyki Naturalnej) i szczerze mówiąc, obawialbym sie uczulenia, mimo prawidlowego wykonania.
Pamiętajmy tez o tym, że kosmetyk " w stanie czystym" ( :D ) bardziej uczuli niz jego sztuczny odpowiednik ( np. truskawka ). Chyba, że uczuli nas chemia (konserwanty).

w cale nie wychodzi tak drogo - nie więcej, niż super wypaśne kremy, które reklamują modelki po zabiegach w photoshopie.
Są strony, gdzie za nie duże pieniądze można kupić podstawowe składniki i samemu sobie coś ukręci - typu zróbsobiekrem, mazidła czy biochemia urody.
o projekcie denko słyszałam i sama zaczynam tak postępować, bo mam trochę rzeczy, które zalegają i stwierdziłam, że to bez sensu wydawać pieniądze na kolejne nowości(nawet nietestowane). Ale ja kosmetykoholiczka z lekka jestem :P
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Paul_Julian »

Sky pisze:Są strony, gdzie za nie duże pieniądze można kupić podstawowe składniki i samemu sobie coś ukręci - typu zróbsobiekrem, mazidła czy biochemia urody.
o projekcie denko słyszałam i sama zaczynam tak postępować, bo mam trochę rzeczy, które zalegają i stwierdziłam, że to bez sensu wydawać pieniądze na kolejne nowości(nawet nietestowane). Ale ja kosmetykoholiczka z lekka jestem :P


Dzięki za linka ! Szczerze mówiąc to nie sądziłem, ze mimo internetu da sie tak dużo rzeczy dostać w Polsce O_O
Czuję zakupy, szczególnie jesli gdzies dorwę siarkę :D Bo Sheę widzę , że mają.

A czy masz te sklepy sprawdzone, że nie oszukają ?

Projekt denko równiez zaczynam stosować. Wywaliłem wszystko co się nie sprawdziło ani u mnie ani u znajomych, kupuję w większości sprawdzone produkty, najczęsciej polskie. Nie jestem kosmetykoholikiem, ale za dużo rzeczy mnie uczula albo po prostu sie nie sprawdza.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Sky »

Biochemię urody sprawdziłam osobiście, zamawiałam parę rzeczy i są świetne :) Mazidła i Zrób Sobie Krem są polecane i popularne na wizażu, nie ma z tymi sklepami problemów, są rzetelne i z dobrym nastawieniem do klienta ;) Ja zakręcę się pewnie wokół własnoręcznie robionych kosmetyków na wiosnę, na razie mam co zużywać.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Paul_Julian »

:D Podrzuciłem linki kumpeli, wiec chyba czuję zakupy razem :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Eve »

No to narobiłam :P ale.. w zasadzie bardzo się cieszę że jednak napisałam :)
a co do myśliwych .. nie kupuję świeżych skór tylko te które w każdym domu myśliwego zalegają po kątach - nie dopisałam tego, przepraszam. I oczywiście za myśliwego uznaję tylko takiego, który jest w związku łowieckim .. ale to już temat na inną dyskusję, może w przyszłości :P
Pozdrawiam Nocne Marki :)
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: alken »

ja jeszcze polecam ecospa, trochę mniej popularny sklep z półproduktami, ale kupowałam kilka razy i wszystko jest bardzo dobrej jakości, a najbardziej podoba mi się że oleje są w szklanych buteleczkach a nie w tych paskudnych jak po wodzie utlenionej ;)

i zgadzam się w 100% że większość kosmetyków jest nam niepotrzebna, a sporo możemy zrobić sami :)
kiedyś używałam całej góry kosmetyków w stylu żel, tonik, mleczko, krem tak, krem sraki, krem pod oczy, balsam do ciała, żel taki, żel inny, szampon, odżywka itp.
jak ktoś nie ma większych problemów ze skórą to wystarczy coś wielofunkcyjnego do mycia (do ciała, twarzy i włosów) i jakiś dobry olej (też do twarzy, ciała i do olejowania włosów) no i plus pasta do zębów i ewentualnie dezodorant/antyperspirant jak ktoś potrzebuje. co nie jest takie oczywiste, bo pewnie większosć ludzi używa antyperspirantu nie wiedząc nawet czy go potrzebują :P
ja nadal jestem na etapie redukowania moich zbiorów i zamierzam ograniczyć się do tego co napisałam wyżej (plus krem do depilacji), wiem że więcej wcale nie sprawi że będę piękniejsza :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Paul_Julian »

alken pisze:dezodorant/antyperspirant jak ktoś potrzebuje. co nie jest takie oczywiste, bo pewnie większosć ludzi używa antyperspirantu nie wiedząc nawet czy go potrzebują :P
Lepiej niech używają, nawet jesli nie potrzebują niż odwrotnie ;)

Ale skoro w temacie antyperspirantu - czy jest jakis nietestowany, ale naprawdę skuteczny na 8-10 h ? Dostałem garnier Mineral i naprawdę mi odpowiada, ale jest testowany :( A nie wiem czy stosowanie antypespirantu w ciagu dnia ( jak już sie czlowiek spoci ) nie da efektu odwrotnego ...

Mam obecnie Ziaję Yego for men i jest niezły, ale niestety garnier jest skuteczniejszy :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: alken »

a ziaja bloker? to jest typ antyp. jak etiaxil, że się stosuje na noc, ale nie codziennie.
z alterry jest dezodorant w kulce ale to nie jest antyperspirant więc może nie działać
jest jeszcze coś takiego jak jakiś tam kryształ, ałun? ale nie miałam kontaktu ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”