Przyjaciel innego gatunku

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyjaciel innego gatunku

Post autor: szczurzyca. »

ja szczury trzymam z moim wężem i też żyją sobie w zgodzie. nie rozumiem po co tak dramatyzujecie, to są naturalni przyjaciele i też żyją wspólnie na wolności ::) nie przesadzajcie, wystarczy je dobrze połączyć i wytłumaczyć im, że mają się nie zjadać... :P
hodowca, nie gadaj głupot, bo niewinna myszka czy chomik przypłaci życiem te bzdury. czytałam na forum własnie o zagryzionych chomikach i papugach, o świnkach nie, ale nie wątpię, ze dałyby radę.

Ruda, nie próbuj łączyć róznych gatunków, daj szczurkowi towarzysza tego samego gatunku. myszki możesz mieć niezależnie od tego, ale pilnuj, żeby pod żadnym pozorem nie miały kontaktu ze szczurami. i koniecznie zaadoptuj, nie kupuj! ;)

edit - Paul Julian
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Przyjaciel innego gatunku

Post autor: Nietoperrr... »

Sama byłam kiedyś świadkiem niedopilnowania pani w zoologicznym,kiedy jeden tylko szczurek wytłukł dwa akwaria pełne chomików,odgryzając im głowy...Nie dlatego,że był głodny,on po prostu instynktownie nie mógł przestać i wszystko wyglądało później jak teksańska masakra...A taki szczurek przytulaczek był... ::)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyjaciel innego gatunku

Post autor: szczurzyca. »

Paul_Julian pisze:Dobra , to ja to najlepiej zedytuje z cytatem.
oki. wiem, ze mam okropne poczucie humoru, ale miałam nadzieję, że nie zostanie to odberane na poważnie ;)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Przyjaciel innego gatunku

Post autor: Nietoperrr... »

Paul,przypadek z chomikiem też raczej nie do cytowania i do wzorowania się na nim... ;) Szczurzyca rozwinęła po prostu żart ;)

Szczur potrzebuje szczura.Nie konika polnego,myszy,czy chomika,bo to to zje.
Natomiast przyjaciel wąż zje przyjaciela szczura.I nie ważne jak bardzo pracujemy nad tym,żeby się polubiły...
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przyjaciel innego gatunku

Post autor: Paul_Julian »

szczurzyca. pisze:
Paul_Julian pisze:Dobra , to ja to najlepiej zedytuje z cytatem.
oki. wiem, ze mam okropne poczucie humoru, ale miałam nadzieję, że nie zostanie to odberane na poważnie ;)
Przez tych co Cie znają pewnie tak, ale młodzi jak przychodzą to potem " a bo w gugle pisalo ..."
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
nowokaina
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 07, 2011 4:04 pm

Re: Przyjaciel innego gatunku

Post autor: nowokaina »

Ja kiedyś miałam chomika i szczurki. I pewnej nocy, do tej pory nie wiem jak, jeden ze szczurków zdołał wyjść z klatki, wejść do chomika, wypatroszyć go, a poźniej wejść mi do łóżka się przytulić...
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyjaciel innego gatunku

Post autor: Kameliowa »

ale hodowca123 uważa, że ma rację. zaczekajmy do czasu jak dorośnie, albo jak znajdzie resztki chomika pewnego ranka.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

Re: Przyjaciel innego gatunku

Post autor: kjaja2001 »

co ty ja raz z kolegą próbowaliśmy mieć chomika (wiem że mówisz o myszy ale daje inny przykład) i szczura w klatce.

Chomik i szczur świetnie się sprawowali i wydawało nam się że się polubiły aż pewnego dnia mój szczur zagryzł chomika(szczurek się nazywał Sara a chomik Kruszek)do kanibalizmu mego szczura doszło u kolegi w klatce chomik miał przegryzione gardło z brzucha wylatywały wnętrznosci a mojemu szczurkowki nic się stało miał tylko zakrwawioną buzie od zagryzienia chomika a najgorsze było posnuniecie sie do kanibalizmu sarcia(mój szczurek) zaczą zjadać tego chomika.


sarcia nie okazywała po tym wydarzeniu oznak agresji!!!!






I DLATEGO PAMIĘTAJ NIGDY NIE WSADZAJ RAZEM CHMIKA,MYSZY,ITP.ITD.
RAZEM ZE SZCZUREM DO KLATKI TAKIE SĄ TEGO SKUTKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przyjaciel innego gatunku

Post autor: smeg »

To nie jest kanibalizm, tylko zwykły instynkt drapieżnika. Kanibalizm to zjadanie osobników tego samego gatunku.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

czy to mogą być przyjaciele???

Post autor: kjaja2001 »

Od 2 lat mam 2 szczury (SAMICZKI)


1. niedawno mama znalazła 2 małe koty czy jest możliwoś zeby je ze sobą zaprzyjaznić

.Jak to zrobić???

________________________________________________________________________________________________________________


2.a i mam te dwa szczurki jeden albinos (Strzałka) drugi kapturowy (Sara).Strzałka zaczeła tyć i wygląda jak wielki placek ,a Sara z kolei się zrobiła chuda jak patyk i niemoge jej przywrócić do normalnej wagi karmie ją świeżym jedzeniem ,ale to nie pomaga pomóżcie cz to wina że Sara jest stara a jeszzce troche futro ma mniej!!!

PS:szczury mieszają w klatce o wysokości 1metr nieznam szerokośći ale też jest zabujczo duża



piszcie kiedy odpowiadacie np: na 1 pytanie to piszcie: Odp:1 i piszcie to co chcecie napisać
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: czy to mogą być przyjaciele???

Post autor: Paul_Julian »

kjaja2001 pisze: 1. niedawno mama znalazła 2 małe koty czy jest możliwoś zeby je ze sobą zaprzyjaznić

Nie.
Tu poczytaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=6529

Zamykam.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Przyjaciel innego gatunku

Post autor: Afera »

Czemu ludzie są tak głupi i bezmyślni? Masakra... po co narażać biedne zwierzęta na stres, pogryzienie i śmierć? Szczury trzyma się tylko ze szczurami. Nie z myszami, chomikami, kotami, psami czy nawet świnkami morskimi, papugami, bo prędzej czy później skończy się to śmiercią tego słabszego.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
OneLastRat
Posty: 73
Rejestracja: pn lis 28, 2011 5:10 pm
Kontakt:

Re: Przyjaciel innego gatunku

Post autor: OneLastRat »

Ludzie ja się teraz będę bała spać kiedy moje paskudy mają wybieg ;) Nie dość że mnie ostatnio w oko jeden dziabnął to jeszcze teraz będę miała wrażenie że zaraz wypruje mi flaki i będzie miało całą masę białka na kolacje ::)
Ze mną: Asmodeusz, Felix, Nefer, Rubin, Ghost, Szynszyla
+ Baron von Uowiec - nowy nabytek <3

Po drugiej stronie: Nero
[*] Szczur [*] Jess [*] Marcel [*] Kapsel [*] Wafel [*] Bezimienny malec [*][/b][/color]
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Przyjaciel innego gatunku

Post autor: Frugo_Frugo »

Hodowca123 pisze:nie zgadzam sie z twierdzeniem że szczury nie tolerują innych gatunków.wszystko zależy od wieku łączenia i temperamentu zwierząt. ja osobiście trzymam szczurka z chomikiem już pół roku.nie ma żadnych oznak agresji.
Możliwe , że jeśli to szczurzyca to może myśleć że to jej młode, widziałam gdzieś taką historię, ale nie wiem gdzie.. ::)
Czy tak czy tak kiedyś zorientuje się że to inny gatunek i go zje.
ErisGrim
Posty: 24
Rejestracja: czw sie 02, 2007 2:55 pm

Re: Przyjaciel innego gatunku

Post autor: ErisGrim »

Frugo_Frugo pisze:Możliwe , że jeśli to szczurzyca to może myśleć że to jej młode, widziałam gdzieś taką historię, ale nie wiem gdzie.. ::)
Czy tak czy tak kiedyś zorientuje się że to inny gatunek i go zje.
Moja szczurzyca właśnie w ten sposób reagowała na myszki mojej siostry. Potrafiły sobie razem usypiać przytulone i nie wykazywała w stosunku do nich żadnej agresji. To była chyba kwestia instynktu macierzyńskiego. Na szczęście nigdy nie zorientowała się, że to inny gatunek i myszory odeszły bardziej naturalnie (bez flaków i krwi na ścianach)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”