Pilnie poproszę o pomoc !

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Shavo
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 2:20 pm
Numer GG: 1633028
Lokalizacja: Wejherowo

Pilnie poproszę o pomoc !

Post autor: Shavo »

Hejooo Moje dwa kochane gryzonie Merlin i Jimmy ostatnio zaczeły kichać no więc udałem się do weterynarza a on stwierdził że wszystko jest w porządku (weterynarz do zwierząt "Małych")
No więc poradził abym zmienił karmę lub odstawił przysmaki czy zmienił rodzaj podłoża no i karmę zmieniłem przysmaki przystopowałem no i wiadomo nic się nie zmieniło , tak więc dziś poszedłem do zoologicznego , była jakaś starsza babka pierwszy raz na oczy widze i powiedziałem że chciałbym podłoże dla szczurka no i dała mi jakiś żwirek ale jak go nasypałem to od razu mi się nie spodobało , także powiedzcie mi czy mogę je tam wsadzić choćby na 1 dzień ?

http://www.zwierzakowo.pl/uploads/produ ... y-6d12.jpg
dominick_black
Posty: 148
Rejestracja: pt lut 14, 2014 3:51 pm

Re: Pilnie poproszę o pomoc !

Post autor: dominick_black »

Tak, ten żwirek jest dostosowany do małych zwierząt i kotów, nie powinno twoim szczurkom nic być. Czytałam jednak, że najlepszy do klatek dla szczurków jest żwirek drewniany :) Ja osobiście go stosuję i polecam :D
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pilnie poproszę o pomoc !

Post autor: Etche »

Jak nie pyli to moze byc. Tylko nie zasypuj calej kuwety, wsyp troche do naroznej kuwetki a reszte przestrzeni wyloz np papierem albo koszulke im daj
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pilnie poproszę o pomoc !

Post autor: smeg »

Weterynarz od "małych zwierząt" tzn. od psów i kotów, w przeciwieństwie do "dużych zwierząt", czyli krów i innych gospodarskich :P

Najlepiej poszukaj w dziale Weterynarze polecanych lecznic z Twojej okolicy. Bardzo mało weterynarzy zna się na szczurach i potrzeba iść do specjalisty od gryzoni, żeby uzyskać sensowną pomoc. Jeśli masz możliwość podjechania do Gdyni, polecam dr Szczędzinę i dr Sławską w tej lecznicy: http://lecznica.gdynia.pl (jest blisko SKM Redłowo) lub dr Kreffta na ul. Kołłątaja blisko Gdyni Głównej.

A co do żwirku - jest ok, wiele osób go używa ;) Nie widzę na opakowaniu, czy to drewniany czy bentonitowy. Lepszy żwirek, niż trociny - rzadziej można od niego złapać pasożyty. Sprawdź, czy akurat Benek podpasuje Tobie i szczurkom - jeśli to bentonit, zwróć uwagę, czy nie pyli (tzn. czy nie kurzy się z niego przy przekopywaniu). Jeśli mocno pyli, lepiej wybrać inną firmę.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Shavo
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 2:20 pm
Numer GG: 1633028
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pilnie poproszę o pomoc !

Post autor: Shavo »

Dzięki za odpowiedzi właśnie wróciłem od innego weterynarza Dr. Jezierski i powiem facet świetny ma humor i doskonale potrafi się obchodzić ze zwierzakami , moje gryzonie od razu go polubiły , teraz inne pytanie , mam im podawać codziennie doustnie strzykawką 1/10 tabletki , w tym ze moje szczurasy nie za bardzo lubią te tabletki , jakieś porady ? :D

a co do kichania to zapalenie górnych dróg oddechowych ;((
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pilnie poproszę o pomoc !

Post autor: Etche »

Rozrob tableteczke z woda i po kropelce podawaj ze skrzykawki, lubi nie lubi wypije:) tylko nie wpychaj skrzykawki do pyszczka. Spokojnie siedz i podawaj. Ewentualnie jak da sie nabrac to rozrob np z mala iloscia gerberka, tyle zeby zjadl calosc.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Pilnie poproszę o pomoc !

Post autor: akzi »

w sumie możesz kropnąć na coś dobrego np na smakołyk wsiąknie a on zje, albo zakroplić kawałek chlebka.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pilnie poproszę o pomoc !

Post autor: smeg »

Moje szczury jakoś nie lubią leków ze strzykawki, ale rozkruszam tabletkę, dzielę proszek jak diler na 10 działek, a potem nabieram na palec minimalną ilość np. serka almette, obtaczam w jednej dawce tabletki i szczurek chętnie zlizuje to z palca :) Powinieneś też zawsze pytać, jakie leki dostaje szczurek, na wypadek gdybyś musiał iść do innego weterynarza i potrzebna byłaby ta informacja. Sądząc po dawkowaniu, szczurek prawdopodobnie dostaje antybiotyk, może unidox?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”