Ogon niczym glizda?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PunkPandora
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 13, 2014 11:38 pm
Numer GG: 20307727
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Ogon niczym glizda?

Post autor: PunkPandora »

Na stronkach sa rozne rzeczy napisane co do zachowania szczura, ale zauwazylam cos dosc nietypowego.
Gdy chcialam kiedys odebrac mojej szczurzycy kawalek chleba, to strasznie rzucala ogonem i mnie zaatakowala. Takie samo zachowanie miala Lydia kiedy jej przyjaciolka umarka. Kiedy ja chcialam poglaskac, to ruszala tym ogonem i tez doszlo do ataku.
Moglabym stwierdzic ze to ''ruszanie ogona'' to agresja i to bardzo mocna, ale tego juz teraz nie jestem taka pewna.
Kiedy trzymam jedna z moich malych za glowke (oczywiscie bardzo delikatkie i z latwa mozliwoscia ze moze sobie isc) to jej tez sie tak ogon trzesie.
To wtedy wyglada jakby ten ogon byl glizda, i nie jestem pewna jak mam na to reagowac...
Ma ktos jakis pomysl co to oznacza? ''Jestem zla'' czy moze stare dobre ''odpierwiastkuj sie bo ci palda odgryze''?
Awatar użytkownika
CzuBaka
Posty: 87
Rejestracja: sob gru 07, 2013 1:15 am
Lokalizacja: Głogów

Re: Ogon niczym glizda?

Post autor: CzuBaka »

Ooo witaj Pandoro ;) . Szczur uderza ogonem gdy jest zły, nastawiony na atak, przestraszony, a faluje nim, gdy jest mu dobrze.
Wesoła ferajna ~Finezja ~Pinki ~Gumiś ~Ziutek
Za TM *Viki *Perła *Rubinka *Lili
Polub ich na FB :)! [KLIK]https://www.facebook.com/Ogonkowe.Historie
Awatar użytkownika
PunkPandora
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 13, 2014 11:38 pm
Numer GG: 20307727
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Ogon niczym glizda?

Post autor: PunkPandora »

Nie ma to jak komunikacja ogonem! Dziekuje ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”