Mój szczurek dziwnie się zacjowuje

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zuza799
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 06, 2015 12:55 pm

Mój szczurek dziwnie się zacjowuje

Post autor: zuza799 »

Mam nowego szczurka . Jest u mnie od 3 dni ale dziwnie sie zachowuje . Siedzi w kącie klatki i nic nie robi. Siedzi , śpi , siedzi , śpi i oczywiście je , pije . Jak ją dotykam nie rusza sie , mało co chodzi i biega . Jest troche przeziębienia , wygładzona taka do mnie trafiła. Mam jeszcze dwa inne szczurki siostry które chce połączyć ale martwie sie że bardzo ją po gryzą . A jest słaba :-(
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Mój szczurek dziwnie się zacjowuje

Post autor: Morgana551 »

Jest w obcym miejscu, siedzi sama i dookoła niej jest masa nowych zapachów. Nie dziwię się, że jest osowiała. Do tego faktycznie może być osłabiona, przeziębiona itp. Leć do sprawdzonego weta. Proponuję też zakupić betaglukan.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Zza
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 29, 2014 6:49 pm
Kontakt:

Re: Mój szczurek dziwnie się zacjowuje

Post autor: Zza »

Jak moje maluchy były małe to nauczyłam je spać w skarpetkach i śpią do dzisiaj :) Może to pomoże ale nie martw się szczurki na początku tak się zachowują maje też się tak zachowywały. Gdy moje się bały (po kupieniu ich) dawałam im różne smakołyki lub zabawki np. rolka od papieru je to ciekawiło zrzucały ją z pięterek i tak poznawały klatkę. Szczurek gdy jest samotny to też się inaczej zachowuje więc może połącz je.Powodzenia ! :)
Balusia i Lalusia ♥
normalna
Posty: 47
Rejestracja: pt gru 26, 2014 3:08 pm

Re: Mój szczurek dziwnie się zacjowuje

Post autor: normalna »

zuza799 pisze:Mam nowego szczurka . Jest u mnie od 3 dni ale dziwnie sie zachowuje . Siedzi w kącie klatki i nic nie robi. Siedzi , śpi , siedzi , śpi i oczywiście je , pije . Jak ją dotykam nie rusza sie , mało co chodzi i biega . Jest troche przeziębienia , wygładzona taka do mnie trafiła. Mam jeszcze dwa inne szczurki siostry które chce połączyć ale martwie sie że bardzo ją po gryzą . A jest słaba :-(
"trochę przeziębiona..." bo kicha...?
Może to mycoplasma >:D
Jeśli to malutki szczurek, a choroba zaawansowana, to ani vibowit, ani betaglucan tu nie pomogą (chociaż nie zaszkodzą), stąd jej fatalny stan.
Musisz iść z małą do weta i pewnie dostanie leki.
Jeśli pozostałe są zdrowe, to nie łącz ich teraz i nie zapoznawaj z nową szczurzynka, tylko najpierw ją przelecz, a potem kontaktuj ze stadem.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”