Niebezpieczne zachowanie ciekawskiej szczurzycy, co zrobić?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
cookiethumper
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 20, 2015 11:16 pm

Niebezpieczne zachowanie ciekawskiej szczurzycy, co zrobić?

Post autor: cookiethumper »

Od kilku dni mam w domu dwa szczurki - dorosłą szczurzycę i jej ok.5 tygodniową córeczkę. Szczurzyca jest bardzo, ale to bardzo ruchliwa i ciekawska. Kiedy na drugi dzień pobytu u mnie wypuściłam ją z klatki byłam zachwycona : nic nie pogryzła, szkód nie narobiła, trochę się powspinała, posprawdzała kilka zakamarków i tyle. Tylko że od tego czasu minęły kolejne dwa dni a mojej nowej lokatorce przychodzą do głowy coraz to bardziej ryzykowne pomysły. Teraz z uporem maniaka wspina się na rurę od grzejnika, dziś zaliczyła już upadek , na szczęście z niewielkiej wysokości i nic jej się nie stało, ale przeraża mnie to że rura biegnie wysoko pod sufitem i to przez całą długość pokoju. Przez tę rurę boję się ją wypuszczać, ale przecież nie zamknę jej dożywotnio w klatce, a wypuszczanie w innym pokoju odpada , mieszkam ze współlokatorkami. No i z drugiej strony- przecież nie będę przy tej róże kilka godzin dziennie sterczeć i pilnować czy przypadkiem na nią nie wchodzi. Naprawdę nie wiem co z tym zrobić. Próbowałam jakoś zastawić dostęp do niej różnymi gratami, ale to chyba budzi w niej jeszcze większą ciekawość i rządzę przygód. Małej na razie w ogóle nie wypuszczam, bo jest taka sama jak mamusia- ruchliwa , ciekawska a w dodatku pozbawiona sprytu i bardzo malutka. Dziś dałam ją na biórko, tak mocno się wychyliła , że złapałam ją w locie. Dobrze że mój refleks nie zawiódł. Gdybym puściła ją po pokoju, umarłabym ze strachu że gdzieś wejdzie, zaklinuje się, nie będę mogła jej znaleźć albo zacznie powtarzać po mamie niebezpieczne wycieczki. Nie mogę zamykać ich w klatce , szczególnie że przez dwa tygodnie muszą cisnąć się w naprawdę malutkiej, a dwa tygodnie to dla nich pewnie wbrew pozorom kupa czasu, ale naprawdę przeraża mnie wizja wszytskich niebezpieczeństw jakie na siebie ściągają.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Niebezpieczne zachowanie ciekawskiej szczurzycy, co zrob

Post autor: Paul_Julian »

Na statkach zabezpiecza sie liny cumownicze przed szczurami, zakładając takie duże "kołnierze".
http://2011.uploaded.fresh.co.il/2011/1 ... 427943.jpg
Może zpróbuj zamontować takie odwrócone "abażurki" naokoło rury ? Może nie da rady na to wleść jak będzie sliskie ?

Moze w tym temacie http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=9487 znajdziesz jakies pomysły.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Niebezpieczne zachowanie ciekawskiej szczurzycy, co zrob

Post autor: Megi_82 »

Paul dobrze prawi :) Ja zabezpieczyłam rurkę przykrywką pudełka po butach i zamocowałam taśmą, tak:
Obrazek
Rurki przyścienne można zabezpieczyć tak samo, tylko trzeba odpowiednio dociąć. Niemniej jednak - samice tak mają, że jakby mogły, to pod sufit, więc trzeba na nie tak do półtora roku minimum uważać ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Niebezpieczne zachowanie ciekawskiej szczurzycy, co zrob

Post autor: Diego<3 »

Muszę spróbowac zabezpieczyc mam podobny problem/ dylemat :( :o
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”