śmierc jednego szczurka a trauma drugiego

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
cookiethumper
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 20, 2015 11:16 pm

śmierc jednego szczurka a trauma drugiego

Post autor: cookiethumper »

Tak sie zastanawiam, co jeśli starszy szczurek umrze? Czy drugi będzie miał jakąś traume? Trochę przeraza mnie wizja tego że pewnego dnia nie będzie mnie w domu i nie dość ze szczurek umrze, to jeszcze jego towarzysz będzie obok martwego współlokatora :c
nigga
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 26, 2015 4:09 pm

Re: śmierc jednego szczurka a trauma drugiego

Post autor: nigga »

cookiethumper pisze:Tak sie zastanawiam, co jeśli starszy szczurek umrze? Czy drugi będzie miał jakąś traume? Trochę przeraza mnie wizja tego że pewnego dnia nie będzie mnie w domu i nie dość ze szczurek umrze, to jeszcze jego towarzysz będzie obok martwego współlokatora :c

Ja mam na to tylko jedną radę, kiedy szczurki się starzeją, kupuję dwóch kolejnych maluchów i powoli dołączam do stada:)
W ten sposób szczurek nie zostanie sam.. jednak to zwierzątka stadne i nie powinny być same!
A czemu dwóch maluchów? Bo po raz - zajmą się sobą i staruszek nie będzie zmuszany do zabawy, po drugie jak przygarniemy jednego szczurka ...to zaraz i tak będzie trzeba myśleć o drugim... bo ten starszy też szybciej odejdzie.

Co do martwego szczurka w klatce, tego niestety się nie uniknie - ale po swoich szczurach nie widziałam z tego jakiegoś wielkiego przejęcia.
Poza tym zawsze widać kiedy zbliża się koniec. Szczurek staje się śpiochem, przestaje mu się świecić sierść i robi się rzadka;
nie wiem jak u innych ale moje miały apetyt do końca; oraz jak już było blisko to chciały wychodzić z klatki!! Jeden szczurek w ten sposób zmarł mi na kolanach :(
Za mną już 4 martwe ogonki.

Haha od razu nasuwa mi się myśl, że niby mam doświadczenie ze szczurkami... a ostatnia moja przygarnięta dwójka okazała się być różnej płci - :-\ I teraz mam maluchy na odchowaniu...ale to tak poza tematem:)
;)
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: śmierc jednego szczurka a trauma drugiego

Post autor: Diego<3 »

UNREAD_POSTprzez cookiethumper » Pt lut 27, 2015 1:52 pm

Tak sie zastanawiam, co jeśli starszy szczurek umrze? Czy drugi będzie miał jakąś traume? Trochę przeraza mnie wizja tego że pewnego dnia nie będzie mnie w domu i nie dość ze szczurek umrze, to jeszcze jego towarzysz będzie obok martwego współlokatora :c

Ja mam tak samo ze swoimi :(
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”